ללמוד באוניברסיטת חיפה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני > תואר שני בתרבות הקולנוע - אוניברסיטת חיפה

תואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - אוניברסיטת חיפה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות
תואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה
 
על תרבות, קולנוע, ומה שביניהם
 
התכנית בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה היא תכנית אינטרגרטיבית העוסקת במגוון רחב של נושאים בסוציולוגיה ולימודי תרבות לתואר שני. תכנית זו תורמת לפיתוח מחקרים בנושאים חברתיים רבים המשתקפים בקולנוע, מתוך הסתמכות על שיטות מחקר מגוונות ועל דיסציפלינות משולבות, כהיסטוריה וקולנוע, פילוסופיה וקולנוע, תיאטרון וקולנוע, קולנוע השוואתי, ועוד.
 
מטרות התכנית
 
התכנית מבקשת לסייע לסטודנטים לבנות פרספקטיבה כוללת יותר על התרבות, החברה והזהות הישראלית מתוך התבוננות במבע הקולנועי; בעידן המודרני המימד הויזואלי הולך ונעשה יותר ויותר מכריע בחיי האדם והחברה, ולכן אין ספק, כי המחקר אודות התרבות, ראוי שיתייחס למבעיו השונים של מימד זה. התכנית ללימודי תרבות הקולנוע לתואר שני במדעי הרוח עוסקת בתחומי החיים הרבים המושפעים מן התרבות החזותית, ובחומרים האנושיים, החברתיים והלאומיים המשפיעים עליה.
 
מתכונת הלימודים
 
המסלול באוניברסיטת חיפה מזמין סטודנטים מתחומים לימודיים שונים ומפקולטות אחרות לגוון את לימודיהם, וללמוד בתכנית המוסמך בתרבות הקולנוע באחד משני המסלולים הבאים: מסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה), או מסלול עם בחינת גמר. לימודי המוסמך נועדו לספק לסטודנטים מסגרת עיונית ותומכת למחקר אקדמי.
 
סטודנטים המעוניינים לגוון את תחומי המחקר שלהם ודאי ימצאו עניין רב וחדשנות בתכנית זו, המשלבת ביעילות בין לימודי קולנוע למקצועות לימוד אחרים. כך למשל קיימים בתכנית שילובים מעניינים כפסיכולוגיה וקולנוע, יחסים בינלאומיים וקולנוע, קולנוע במזרח התיכון, מדיניות וממשל וקולנוע, ועוד.
 
תנאי הקבלה לתואר השני
 
אלה הרשאים להגיש מועמדות לתואר שני זה הם בוגרי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל בתחומי הקולנוע או התקשורת החזותית. כמו כן יתקבלו גם בוגרי מכללות להוראה שהתמחו בתחומי הקולנוע והתקשורת החזותית. המועמדים נדרשים להציג ציון סופי של 76 לפחות בכל אחד מקורסי הלימוד לתואר ראשון.
 
בעלי תואר ראשון מתחומים אחרים יוכלו להגיש מועמדותם, אך יידרשו לקורסי השלמה, בהתאם לרקע האקדמי שלהם. מועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה ששפת ההוראה בו אינה עברית, מתבקשים לעבור את בחינת הידע בעברית (מבחן יע"ל) ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה. כל המועמדים נדרשים לעבור ריאיון אישי הבודק את מידת התאמתם למסלול.
 
לסיכום
 
התכנית לתואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה היא תכנית ייחודית וראשונה בישראל, והיא מאפשרת לסטודנטים מרקעים אקדמיים שונים לרכוש ידע אינטרדיסציפלינרי ואינטראקטיבי, ולהרחיב את מבטם המחקרי בתחומים אלה. לימודי התואר השני מספקים לסטודנטים תשתית עיונית תומכת ורחבה למחקר אקדמי מעמיק בתחומי התרבות והקולנוע. כך, במהלך הלימודים נפגשים הסטודנטים עם ההשפעות ההדדיות המתרחשות בין התרבות לבין הקולנוע, והם מוכשרים לעסוק במחקר ובהוראה בשני תחומים אלה.
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה


עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בתרבות הקולנוע - אוניברסיטת חיפה (3 חוות דעת)
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר שני בתרבות הקולנוע - אוניברסיטת חיפה, 05/11/2017

דירוג: 4/5 
ניר, תואר שני בתרבות הקולנוע - אוניברסיטת חיפה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את רמת המרצים הגבוהה, המיקום הגאוגרפי, הספרייה המרשימה

על הקמפוס
בקמפוס יש אווירה אקדמאית שמעודדת למידה. פעילויות חברתיות מגוונות. מגוון של אוכלוסיות מתוך החברה הישראלית והרגשת איחוד.
, קולנוע, 30/07/2014

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הלימודים במוסד זה נוחים לי בגלל קרבה גיאוגרפית בעיקר, מעבר לזה אין לי יכולת להשוות עם מוסדות אחרים כי למדתי רק כאן (גם בתואר הראשון). בסך הכל אני מרוצה

על הקמפוס
הקמפוס עם הנוף הכי יפה בארץ. לא מאוד נוח מבחינת ההתניידות מבנין לבניין (המבנים נפרשים על שטח רחב, הרבה עליות וכו'), וכדאי לשקול הסעות מן החניה המרוחקת לתוך הקמפוס.

    עוד חוות דעת
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על אוניברסיטת חיפה
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
  • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
  • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
    קשור לתחום הלימודים שלך?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
    במסלול בו הינך לומד?


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English