תואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה

תואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה
 
על תרבות, קולנוע, ומה שביניהם
 
התכנית בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה היא תכנית אינטרגרטיבית העוסקת במגוון רחב של נושאים בסוציולוגיה ולימודי תרבות לתואר שני. תכנית זו תורמת לפיתוח מחקרים בנושאים חברתיים רבים המשתקפים בקולנוע, מתוך הסתמכות על שיטות מחקר מגוונות ועל דיסציפלינות משולבות, כהיסטוריה וקולנוע, פילוסופיה וקולנוע, תיאטרון וקולנוע, קולנוע השוואתי, ועוד.
 
מטרות התכנית
 
התכנית מבקשת לסייע לסטודנטים לבנות פרספקטיבה כוללת יותר על התרבות, החברה והזהות הישראלית מתוך התבוננות במבע הקולנועי; בעידן המודרני המימד הויזואלי הולך ונעשה יותר ויותר מכריע בחיי האדם והחברה, ולכן אין ספק, כי המחקר אודות התרבות, ראוי שיתייחס למבעיו השונים של מימד זה. התכנית ללימודי תרבות הקולנוע לתואר שני במדעי הרוח עוסקת בתחומי החיים הרבים המושפעים מן התרבות החזותית, ובחומרים האנושיים, החברתיים והלאומיים המשפיעים עליה.
 
מתכונת הלימודים
 
המסלול באוניברסיטת חיפה מזמין סטודנטים מתחומים לימודיים שונים ומפקולטות אחרות לגוון את לימודיהם, וללמוד בתכנית המוסמך בתרבות הקולנוע באחד משני המסלולים הבאים: מסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה), או מסלול עם בחינת גמר. לימודי המוסמך נועדו לספק לסטודנטים מסגרת עיונית ותומכת למחקר אקדמי.
 
סטודנטים המעוניינים לגוון את תחומי המחקר שלהם ודאי ימצאו עניין רב וחדשנות בתכנית זו, המשלבת ביעילות בין לימודי קולנוע למקצועות לימוד אחרים. כך למשל קיימים בתכנית שילובים מעניינים כפסיכולוגיה וקולנוע, יחסים בינלאומיים וקולנוע, קולנוע במזרח התיכון, מדיניות וממשל וקולנוע, ועוד.
 
תנאי הקבלה לתואר השני
 
אלה הרשאים להגיש מועמדות לתואר שני זה הם בוגרי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל בתחומי הקולנוע או התקשורת החזותית. כמו כן יתקבלו גם בוגרי מכללות להוראה שהתמחו בתחומי הקולנוע והתקשורת החזותית. המועמדים נדרשים להציג ציון סופי של 76 לפחות בכל אחד מקורסי הלימוד לתואר ראשון.
 
בעלי תואר ראשון מתחומים אחרים יוכלו להגיש מועמדותם, אך יידרשו לקורסי השלמה, בהתאם לרקע האקדמי שלהם. מועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה ששפת ההוראה בו אינה עברית, מתבקשים לעבור את בחינת הידע בעברית (מבחן יע"ל) ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה. כל המועמדים נדרשים לעבור ריאיון אישי הבודק את מידת התאמתם למסלול.
 
לסיכום
 
התכנית לתואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה היא תכנית ייחודית וראשונה בישראל, והיא מאפשרת לסטודנטים מרקעים אקדמיים שונים לרכוש ידע אינטרדיסציפלינרי ואינטראקטיבי, ולהרחיב את מבטם המחקרי בתחומים אלה. לימודי התואר השני מספקים לסטודנטים תשתית עיונית תומכת ורחבה למחקר אקדמי מעמיק בתחומי התרבות והקולנוע. כך, במהלך הלימודים נפגשים הסטודנטים עם ההשפעות ההדדיות המתרחשות בין התרבות לבין הקולנוע, והם מוכשרים לעסוק במחקר ובהוראה בשני תחומים אלה.
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp