לימודי תקשורת פוליטית לתואר שני באוניברסיטה העברית בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בתקשורת פוליטית - האוניברסיטה העברית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בתקשורת פוליטית באוניברסיטה העברית

 

מדברים פוליטיקה

 

משהו השתנה במחוזותינו. המעורבות מצד אזרחים פרטיים בשיח הפוליטי היא גבוהה מתמיד הודות להתפתחויות טכנולוגיות, המאפשרות נגישות מוגברת למידע ושיתוף דעות במעגלים רחבים. קחו למשל את עולם הטוקבקים, את הסטטוסים בפייסבוק ובטוויטר, ואפילו את תכניות הריאליטי המזמינות אנשים פרטיים לחשוף את דעותיהם ומחשבותיהם בפומבי. אין ספק, כי מעורבות זו משפיעה באופן ישיר על התנהלותם ועמדותיהם של הפוליטיקאים, ואף עלולה לייצר מהפכות ושינויים מהותיים, כדוגמת המחאה החברתית בקיץ 2011.

 

המחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים, בלחיצת יד עם המחלקה למדע המדינה, מציעה תכנית לתואר שני בתקשורת פוליטית. התכנית מהווה מעין מעבדת מחקר לעניין יחסי ההשפעה והקשר בין הופעת טכנולוגיות תקשורת עכשוויות ובין צורת ההתנהלות וההתבטאות של פוליטיקאים, המבקשים להוביל דעות ולצבור תמיכה. התכנית מתאימה לאלה הרוצים להתפתח כמנהיגים או כיועצי תקשורת וכעוזרים פרלמנטאריים, העובדים לצד פוליטיקאים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית כוללת קורסים ייחודיים מהחוג לתואר שני במדעי המדינה ומהחוג לתואר שני בתקשורת ועיתונאות. במהלך הלימודים הסטודנטים דנים בסוגיות מרכזיות בשיח הפוליטי הישראלי. הם מבינים את הקשר בין שימושי השפה ובין הפוליטיקה, ומנתחים את הקשר שבין טכנולוגיה ובין פרטיות בעידן הדיגיטאלי.

 

המשתתפים נחשפים לתיאוריות שונות בחקר תהליכי משבר תדמית ציבורית ותיקונה, מפתחים את היכולת לחשיבה עצמאית וביקורתית, ורוכשים כלים למחקר אקדמי מתקדם. הם צופים בסרטים בעלי אמירה פוליטית נוקבת ומנתחים אותם, כמו למשל הסרטים - "ואלס עם באשיר", "הילדים של ארנה" ו - "הזמן שנותר". הם דנים בספרות דוקומנטרית ובספרים שוברי שתיקה, נפגשים עם מומחים מתחומי מדעי המדינה והתקשורת, ועוד.

 

מבנה הלימודים

 

ניתן לכתוב תזה במסגרת התואר השני או להשתתף במסלול עיוני. משך הלימודים הוא שנתיים אקדמיות לבוגרי תואר ראשון בתקשורת או במדעי המדינה. סטודנטים המגיעים מחוגים אחרים מחויבים בשנת השלמה.

 

נושאי לימוד

 

 • כלכלת השיתוף ברשתות חברתיות
 • ניתוח תוכן חדשותי 
 • מקומה של הסאטירה בשיח הפוליטי
 • הומור פוליטי באינטרנט
 • תרבות הריאליטי והחשיפה העצמית
 • אסטרטגיות לתיקון התדמית
 • סכסוכים בינלאומיים בתקשורת זרה
 • יחסים מורכבים בין קורבן וכובש
 • רטוריקה אלימה מול תיאוריית הנימוס
 • פיקוח מדינתי על מאגרי הציבור
 • ביטוי הכיבוש בקולנוע הישראלי והפלסטיני
 • ערך הביטחון מול חופש העיתונות     
 • שימושים פוליטיים בשפה חזותית ומילולית     
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

בראש התכנית לתואר שני בתקשורת פוליטית באוניברסיטה העברית עומדת מרצה בכירה, המשמשת גם כחברת מערכת בכתב העת הבינלאומי לחקר דעת קהל של אוניברסיטת אוקספורד. במחקריה היא בוחנת את הדרכים בהן בוחרים להציג ידיעות חדשותיות, משווה בין צורות של תקשורת פוליטית במדינות שונות, עוקבת אחר דינמיקות של שיח פוליטי באינטרנט, בודקת את איכות החלפת הדעות הפוליטיות בין מחנות יריבים ועוד.

 

בין המרצים הנוספים המלמדים בתכנית תוכלו לפגוש, בין השאר - פרופסור למדע המדינה זוכה פרס מפעל חיים, שחיבר ספרים ומאמרים רבים סביב הקשר בין היגיון וחשיבה מדעית ובין גיבוש דעה ותפישה פוליטית; מרצה בעל תארים אקדמיים בספרות השוואתית ובמדעי המדינה, שעסק במסגרת הדוקטורט שלו בניתוח ספרותי של פרוטוקולים ממשלתיים מן השנים הראשונות לקום המדינה, והתחקה אחר דפוסי רטוריקה ויצירת השיח הפוליטי בישראל; ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול זכאים לקבל תואר שני M.A עם התמחות בתקשורת פוליטית, מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp