רוצה פרטים על תואר שני בתולדות האמנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תולדות האמנות לתואר שני

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בתולדות האמנות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בתולדות האמנות

 

תולדות האומנות החלו להחקר כבר משחר ההיסטוריה. מחקר האומנות נושק לדיספלינות רבות ביניהן: היסטוריה, פילוסופיה, פסיכלוגיה, חקר התרבות, חקר הדתות ועוד. חקר האומנות מחולק לתקופות שונות בהיסטוריה של האומנות, החל מציורים במערות ועד לאומנות פוסט מודרנית.

 

נקודת ההנחה המרכזית המלווה את חוקרי האומנות היא כי תהליכי היצירה של אמן ניתנים לניתוח פרשני ויכולים לשמש כתיעוד היסטורי ושיקוף של החברה על היבטיה השונים. לרוב, חקר האומנות עוסק באומנות מתרבות המערב, זאת משום שרוב המדיע שנשמר לאורך השנים הינו מידע מהמערב. אולם, בשנים האחרונות החלה להתפתח מגמה הבוחנת את תולדות האומנות במזרח תוך בחינה של הבדלים בין התרבויות השונות וכיצד הבלים אלו באים לידי ביטוי בתקופות השונות של תולדות האומנות.

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים ללימודי תואר שני בתולדות האומנות מעניקה ידע נרחב ומעמיק בתחום ומיועדת לכל מי שרוצה להרחיב והלעשיר את אופקיו. תוכנית לימודים זו הינה תוכנית לימודים מאתגרת ומעשירה בה הסטודנט בוחן את הקונטקסט התרבותי שבו נוצרו יצירות שונות, התמקדות בזרמים השונים של האומנות במהלך ההיסטוריה תוך הקניית כלים לניתוח בקורתי של יצירות אומנות. בעידן המודרני, מתפתחת הנטייה לקרב את הסטודנטים בתחומי האומנות השונים לפעלות מוזיאלית ולתחומי עשייה תוך דגש על לימודי תיאוריה ונושאים הקשורים בתרבות החזותית.

 

תוכנית הלימודים

 

התוכנית ללימודי תואר שני בתולדות האומנות מתקיימת בשני מסלולים: מסלול מחקרי ומסלול עיוני. תוכנית הלימודים כוללת לפחות 28 נ"ז בקורסים השונים בתולדות האומנות. בלימודי תואר שני בתולדות האומנות על הסטודנטים לבחור תקופת התמחות בה יעמיקו. במידה ותקופת ההתמחות שונה מתקופת ההתמחות שנלמדה בתואר הראשון יידרשו הסטודנטים בלימודי השלמה.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת לימודי תואר שני בתולדות אומנות הינה הרחבת והעמקת הידע בתחומי חקר תולדות האומנות הנלמדים בתואר הראשון. בלימודי התואר השני בתולדות האומנות ישתתפו הסטודנטים בסיורים בתערוכות ובמוזיאונים וישתתפו בהרצאות המעוברות ע"י אוצרים ואמנים.

 

בין הקורסים המגוונים בלימודי תואר שני בתולדות האומנות ניתן למצוא קורסים כגון: מודלים ומתודולוגיות של המאה העשרים, סמיוטיקה כללית ויישומיה באמנויות, אמנות נוצרית מודרנית וצליינות בארץ הקודש, עולם חדש: בין-תרבותיות ברנסנס, הסטוריה אמנות והסטוריה של האמנות מבט בינתחומי על הברוק, סוגיות ותאוריות באמנות עכשוית, אמנות חדשה, מציאות ישנה: משחק הראליזם באמנות הרנסנס הצפוני ועוד.

 

היכן ניתן ללמוד תואר שני בתולדות האומנות

 

 • אוניברסיטת תל אביב - בלימודי תואר שני באוניברסיטת ת"א מתמחה התלמיד בתקופה אחת מתוך שש התקופות הנלמדות בחוג: אמנות העת העתיקה, אמנות ימי הביניים, אמנות האסלאם, אמנות מודרנית ועכשווית, אמנות הרנסנס והבארוק ואמנות ישראלית. תנאי הקבלה הינם: בעלי תואר ראשון בתולדות האומנות בציון 80 ומעלה או בעלי תואר ראשון מחוגים אחרים אשר סיימו את לימודיהם בציון 80 לפחות ויידרשו בלימודי השלמה.

 

 • אוניברסיטת חיפה - תוכנית הלימודים לתואר שני באוניברסיטת חיפה מתקיימת פעמיים בשבוע במשך שנתיים במסלול ללא תזה ובמשך שלוש שנים במסלול עם תזה. תנאי הקבלה הינם: בעלי תואר ראשון בממוצע של 80 ומעלה. בעלי תואר ראשון שאינו בתולדות האומנות יידרשו ללימודי השלמה.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים - בשלב הלימודים לתואר שני הסטודנטים מתמקדים בתקופה אחת, שהיוותה מסגרת התמחות עבורם בלימודי התואר הראשון. בחירה בתקופה אחרת נחשבת להתמחות חדשה ומצריכה לימודי השלמה. הלימודים בחוג לתולדות האומנות אפשריים באחד משלושה מסלולים: מסלול מחקרי עם תזה, מסלול עיוני ומסלול ללימודי תואר שני בהוראה.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון - תכנית לימודים לתואר מוסמך (.M.A) בתולדות האמנות ותרבות חזותית. תוכנית הלימודים לתואר מוסמך כוללת שתי מגמות: המגמה העיונית ומגמת האוצרות. מגמת לימודי אוצרות במסגרת לימודי תואר שני הינה היחידה שקיימת כיום באוניברסיטאות בארץ.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי תואר שני בתולדות האמנות יוכלו לעסוק במחקר באומנות או תולדות האומנות. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במוזיאונים, גלריות, הרצאות באופן פרטי או במוסדות חינוך וכמובן להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בתולדות האמנות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בתולדות האמנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בתולדות האמנות

מעל 2 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני בתולדות האמנות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכללת לוינסקי לחינוך 390 חוות דעת

 • 4.2

  המכללה האקדמית עמק יזרעאל372 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בתולדות האמנות

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp