תואר שני במערכות אוטונומיות ורובוטיקה בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על רובוטיקה ומערכות אוטונומיות - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במערכות אוטונומיות ורובוטיקה בטכניון

 

בטכניון פועלת תכנית בין יחידתית ברובוטיקה ומערכות אוטונומיות. זוהי תכנית בין פקולטית שבה משתתפות מספר יחידות בטכניון בתחומים כגון הנדסה אזרחית וסביבתית, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, הנדסת חשמל, הנדסה ביו רפואית, הנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול, מדעי המחשב, רפואה וחינוך למדע ולטכנולוגיה.

 

מערכות אוטונומיות נכללות בין ענפי העתיד של עולם ההנדסה. מדובר במערכות המשלבות מחשבים, חיישנים ואמצעי תקשורת, אשר מבצעות משימות באופן דינמי בהתאם לאירועים בלתי צפויים בזמן אמת. כיום נעשה שימוש במערכות אלה בענפי הנדסה וטכנולוגיה שונים, דוגמאות לאותן מערכות כוללות כלי תחבורה וטיס לא מאויישים, מערכות עזר רפואיות ועוד.

 

בתכנית הבין יחידתית ברובוטיקה ומערכות אוטונומיות יכולים הסטודנטים לתארים מתקדמים לפתח מיומנויות מחקר, פיתוח והוראה בענף המערכות האוטונומיות וכך לתרום לקידום התעשייה והשיח המחקרי בתחום צומח זה, כאשר הדגש הוא על ביצוע מחקרים אינטרדיסציפלינריים ועל שיתופי פעולה בין חוקרים מענפי ידע שונים.

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית זו יכולים הסטודנטים לקחת חלק במחקרים אינטרדיסציפלינריים יישומיים הנוגעים למערכות אוטונומיות. באפשרותם לבחון את תהליכי הפיתוח והמחקר של רכיבים אוטונומיים ומערכות רובוטיות מתקדמות ולהכיר גישות מחקריות מתקדמות שבהן עוסקים חוקרים בתעשייה ובאקדמיה כיום.

 

מטרת העל של התכנית היא יצירת רשת של צוותי מחקר רב תחומיים שבהם פועלים יחד חוקרים מענפים שונים בהנדסה ובמדעים, ובאמצעות ידע משולב זה לתרום לפיתוח של עקרונות, יישומים וטכנולוגיות לקידום התעשייה והמשק. בתכנית שואפים כי חוקרים מענפי ידע שונים יפעלו בצוותים, יתוודעו למחקרים ושטחי מחקר רבים ושונים וכך יוכלו לתרום לעשייה מחקרית עשירה ומקיפה.

 

חוקרי התכנית עוסקים בשילוב בין ענפים כגון תוכנה, חומרה, ייצור ותפעול. נבחנות גם סוגיות אתיות העולות מן המחקר והפיתוח של מערכות רובוטיות ואוטונומיות בתעשייה.

 


נושאי מחקר

 

בתכנית המוסמכים במערכות אוטונומיות מקיפים מגוון רחב של תחומי מחקר. בין הענפים הנחקרים בתכנית ניתן למנות למידה עמוקה, למידת מכונה וביג דאטה לצורכי מערכות אוטונומיות. כמו כן, החוקרים עוסקים בנושאים כגון נטרול של סיכונים כימיים וביולוגיים, טיפול באסונות סביבתיים, פיתוח של רובוטים אוטונומיים עבור התעשייה, פיתוח כלי רכב אוטונומיים, פיתוחים לחקלאות חכמה ועוד.

 

את היישומים אשר נגזרים מן המחקרים הרב תחומיים המתקיימים במחלקה ניתן ליישם במגוון של מישורים בתעשייה ובמשק כגון רפואה, תעבורה, העולם העסקי, ביטחון ואף בידור.

 

מתכונת הלימוד

קיימים שני מסלולים לתואר מוסמך, האחד עם תזה והשני ללא תזה. הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים במקצועות שונים, כאשר היקף התכנית נקבע בין היתר בהתאם לסוג התואר הראשון שאותו השלימו (ארבע שנתי בהנדסה או תלת שנתי).

במסגרת התכנית המחקרית הסטודנטים לוקחים חלק במחקר אינטנסיבי עצמאי לצורך כתיבת התזה או עריכת הפרויקט. במחקר זה, שיכול להיות עיוני או ניסויי, הם יכולים לבחון מקרוב תופעות מתקדמות ועכשוויות בשיח המחקרי והמדעי וכן להציע פתרונות חדשניים עבור עולמות הייצור והתעשייה.
 

תנאי קבלה

לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים אשר עומדים בדרישות בית הספר לתארים מתקדמים של הטכניון במסלולים לתואר מגיסטר (עם תזה במסלול מחקר או פרויקט או במסלול ללא תזה). התנאים הספציפיים הם לפחות התנאים אשר מקובלים ביחידת האם של המנחה של המועמדים במסלול עם תזה, הדרישה היא לציון מעל 85.

 

וועדת הקבלה של התכנית מזמנת מועמדים לראיון לפי שיקול דעתה וקובעת דרישות אינדיבידואליות. הסטודנטים במסלול המחקרי נדרשים למצוא מנחה לעבודת המחקר ולהגיש את הצעת המחקר בתוך סמסטר אחד לאישורה של הוועדה לתארים מתקדמים.

 

יש לציין כי במקרים מסוימים הסטודנטים נדרשים ללימודי השלמה בהתאם לקביעת המנחים ובהיקף הנקבע על ידי מוסד הלימוד.
 

תעודה

בסיום התכנית מוענק תואר שני במערכות אוטונומיות ורובוטיקה מטעם הטכניון. במסלול המחקרי ניתן תואר "מגיסטר למדעים במערכות אוטונומיות ורובוטיקה עם תזה", ובמסלול ללא תזה ניתן התואר "מגיסטר למערכות אוטונומיות ורובוטיקה".** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
איזה סוג מחשב נייד צריך ללימודי הנדסה מכנית?
הדר
1 תגובות
תנאי קבלה לאורט בראודה
שמוליק בן חמו
1 תגובות
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp