רוצה פרטים על תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית

 

בין העובד, לבין המעסיק

 

פסיכולוגיה תעסוקתית שייכת למדעי ההתנהגות, בתוך התחום הרחב של עולם הפסיכולוגיה. זהו ענף העוסק ביחסי הגומלין שבין האדם ובין מקום התעסוקה שלו – על כל נגזרותיהן; התחום עוסק במחקר ובטיפול בבעיות ובאתגרים הקשורים בעולם התעסוקה – המועסקים והמעסיקים והוא מבקש למצוא להן מענה באמצעות שיטות ומתודות שונות. מטרות הענף הן הגדלת האפקטיביות בארגונים שונים ואצל הפרט בתוך הארגון, יצרנות, יעילות ועוד – הכול מתוך יחסי הגומלין האמורים.

 

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה מכשירים אתכם לעסוק בתחום, ובפועל – לאחר הלימודים תידרשו להמשיך לסטאז' – התמחות מעשית תחת הדרכה של מספר שנים, ובסופו תוכלו לגשת לבחינת ההתמחות המעניקה לכם את האפשרות לשמש פסיכולוגים עצמאיים.

 

על הלימודים

 

לימודי מוסמך בפסיכולוגיה תעסוקתית מכשירים את בוגריהם בידע ובניסיון המעשי הדרושים כדי להמשיך לעבודת ההתמחות המעשית בשטח התעסוקתי ולגשת לבחינות ההתמחות בסופם. תחום זה מכשיר את בוגריו לעיסוק מקצועי בשלל התחומים הקשורים בענף הפסיכולוגיה התעסוקתית כייעוץ ארגוני וייעוץ תעסוקתי על גווניהם המרובים, ועוד.

 

מבין התחומים הנלמדים בתואר זה הם: קבלת החלטות ומנהיגות, גיוס עובדים ומתודות אבחון והשמה, תהליכי הכשרה ואומדן, עבודת צוות, פיתוח מנהלים, ברירה ושיבוץ, רווחת העובדים, תפקוד במצבי לחץ בארגון ותחת תפקיד, ניהול קונפליקטים, תקשורת בין אישית בין הגורמים השונים בארגונים תעסוקתיים, התמודדות עם נושאי תעסוקה במצבי אבטלה, במצבים של חד-הוריות, במצבי מחלה ובמצבי אובדן כושר עבודה, ונושאים רבים נוספים. כל הנושאים נלמדים, כאמור, מתוך נקודת מבט של הפסיכולוגיה של הפרט – בשילוב עם פסיכולוגיה מערכתית וארגונית.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון - אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תכנית תואר שני בפסיכולוגיה במכמה ארגונית - חברתית - תעסוקתית, ניתן לבחור בין מסלול עם תזה למסלול ללא תזה. כדי להתקבל למסלול יש צורך בתואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות בממוצע 88 לפחות, בציון מתא"ם מינימלי של 95 ובמעבר ראיון אישי וועדת קבלה.

 

  • האקדמית תל-אביב – יפו – מקיימת מסלול ללימודי תואר שני M.A בפסיכולוגיה תעסוקתית במסגרת בית הספר למדעי ההתנהגות. המסלול הוא בהיקף של 60 נקודות זכות לתואר, ובסיומו נדרשים התלמידים להגיש עבודת גמר.

 

  • אוניברסיטת חיפה – מציעה מגוון מסלולי הכשרה לתואר שני בפסיכולוגיה וביניהם גם בפסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית, בהתמחות באחד משלושה ענפים בתוך המסלול. הלימודים נמשכים שלוש שנים, והסטודנטים מחויבים בהגשת תזה בסיומם.

 

לסיכום

 

לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית לתואר שני יעניקו לכם את כרטיס הכניסה להמשך דרככם המקצועית, להתמחות המעשית ולקבלת ההיתר לעסוק בפסיכולוגיה תעסוקתית באופן עצמאי. ענף זה עוסק בכל הקשור בתווך שבין העובד ובין המעביד והארגונים השונים, בתהליכים המתרחשים במפגש הזה ובבעיות ובאתגרים העולים בו – ובעיקר, במציאת פתרונות לכל האחרונים. בתום הלימודים וההכשרה המעשית תוכלו להשתלב במגוון של ארגונים, של מוסדות חינוך או תעשייה, של מוסדות ציבור.

 

בנוסף, תוכלו להשתלב בשוק הפרטי – כפסיכולוגים תעסוקתיים המועסקים בארגון מסוים, כעצמאיים או כנותני ייעוץ על בסיס פרויקטאלי לארגונים הנמצאים במשבר ספציפי. מדובר בתחום מבוקש ההולך ומתפתח ככל שעולה המודעות למכלול המרכיבים בעולם התעסוקה, וככל הנראה – בוגרי התכניות השונות לא יזדקקו בעצמם לייעוצו של פסיכולוג תעסוקתי.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp