תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת חיפה

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית - אוניברסיטת חיפה

הכלים לפסיכולוגים החינוכיים של העתיד

המעוניינים לקבל הכשרה כפסיכולוגים חינוכיים יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית של אוניברסיטת חיפה, מסלול ששם דגש על ענף לקויות הלמידה. זוהי תכנית מעשית, מחקרית ותיאורטית שמטרתה לאפשר לסטודנטים להתמקצע בתחום לקויות הלמידה ככלי חשוב לעבודתם של פסיכולוגים חינוכיים במערכת החינוך והטיפול של היום. תכנית זו מעוגנת בחוג ללקויות למידה של הפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. המסלול הוא פרי שיתוף פעולה בין החוג ללקויות למידה לבין החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה. היא נבנתה בהתאם לגישות ולידע עדכני בפסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה נוירו קוגניטיבית ומעניקה לסטודנטים ידע חשוב להמשך דרכם כפסיכולוגים.

תכנית הלימודים

התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה במסלול זה מתמקדת בהכשרתם של הסטודנטים להשתלבות במערכת החינוך והטיפול כפסיכולוגים חינוכיים. תכנית זו כוללת את קורסי הליבה הנדרשים בפסיכולוגיה חינוכית לפי המלצותיה של מוצעת הפסיכולוגים ומשלבת הרחבה בתחום לקויות הלמידה.

לאורך התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, הסטודנטים מתמחים בתהליכי אבחון, טיפול ומניעה של קשיים רגשיים ונפשיים שונים וכן לומדים על גישות לקידום התפתחות תקינה אצל ילדים ובני נוער. התכנית מותאמת לידע העדכני ולגישות בפסיכולוגיה חינוכית, בפסיכולוגיה נוירו קוגניטיבית ובפסיכולוגיה קלינית בתוך הסביבה החינוכית.

מתכונת הלימוד

התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית מתקיימת במסלול מחקרי עם כתיבת תזה בלבד. היקפה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים. השיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע, נערך גם פרקטיקום יישומי ביום שבועי נוסף. הפרקטיקום מתבצע בשירות הפסיכולוגי החינוכי - שפ"ח ובבתי ספר והוא מאפשר למשתתפים לתרגל הלכה למעשה את המיומנויות הנלמדות בעבודה במערכת החינוך ובמסגרות טיפוליות וכך לקבל הכנה לקראת השתלבות באותן מערכות כפסיכולוגים חינוכיים.

על מוסד הלימוד

באוניברסיטת חיפה מתקיימות תכניות רבות נוספות לתואר שני בפסיכולוגיה. בין היתר, ניתן ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בנוירופסיכולוגיה, תואר שני בפסיכו ביולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית ומסלולים נוספים. בחוג לפסיכולוגיה של האוניברסיטה שואפים להעניק לסטודנטים את הכלים וההכשרה הנדרשים להכשרתם של פסיכולוגים מקצועיים במגוון ענפים. החוג עורך מחקרים רבים בענפי הפסיכולוגיה שבהם לוקח חלק הסגל המחקרי של החוג ותלמידי מחקר בתכניות המחקריות שבו. בחוג ללקויות למידה של הפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד גם לתואר שני בלקויות למידה, במגמה למוח ולמידה, בתכנית בין תחומית שמתמקדת בקשיים במתמטיקה ובתכניות נוספות.

תנאי קבלה

מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית צריכים להיות בוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי מדעי ההתנהגות לתואר הראשון. כמו כן, הם צריכים להציג ציון במבחן מתא"ם למיון לתואר שני בפסיכולוגיה. תהליך הקבלה כולל גם ראיון אישי ולהציג המלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים שמעידים על רקע רלבנטי. לקבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי הקבלה לתכנית יש לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.
 

תעודה

סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית ומשלימים אותה בהצלחה זכאים לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp