פסיכולוגיה חברתית לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה

 

חברה ותודעה

 

בעולם חיים מיליארדי אנשים, הדומים אלו לאלו במאפיינים רבים, אך גם שונים מאוד, בשל מאפיינים חברתיים. ילד שגדל בישראל שונה מאוד מילד הגדל באלסקה ועולה חדש לארץ שונה מאוד ממי שמשפחתו נמצאת בארץ זה שבעה דורות. מקצוע שנחשב מכובד בתרבות אחת נחשב לבזוי בתרבות אחרת והתנהגות מכובדת בקצה אחד של העולם נחשבת להתנהגות מעליבה בקצהו השני.

 

פסיכולוגיה חברתית היא תחום מחקר הנמצא תחת המטריה הכוללת של הפסיכולוגיה. תחום זה מתמקד באדם בהקשר הסביבתי, כיצד הרגשות, המחשבות וההתנהגות שלו משתנה בין סיטואציות ובסביבות מוכרות וזרות.

 

 

תכנית לימודים

 

התואר השני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה מקנה לסטודנטים בסיס תיאורטי ומתודולוגי על הרבדים השונים הקיימים בתחום. תכנית הלימודים מתמקדת בשלוש חטיבות עיקריות: קוגניציה חברתית, תהליכים קבוצתיים והבדלים בין־אישיים. הסטודנטים רוכשים יכולות חשיבה ומיומנויות ביצוע של מחקרים אמפיריים המקנים להם אפשרות ליישם את דרכי הניתוח של הפסיכולוגיה החברתית.

 

הסטודנטים לומדים את התהליכים המתרחשים בתוך קבוצה ומחוצה לה ואת הדרכים שבהן הפרט בתוך הקבוצה מוצא את מקומו. כמו כן, הם לומדים כיצד הקוגניציה משפיעה על בני אדם שונים במצבי איום וכיצד הם מגיבים להם, אם בסלקציה תגובתית או בסלקציה תפיסתית.

 

מתכונת הלימוד

 

ישנם שני מסלולים אפשריים – מסלול מחקרי עם עבודת תזה או מסלול עם עבודת גמר אמפירית. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה פנים דיסציפלינאריים, מקורסי חובה חוץ דיסציפלינאריים ומקורסי סמינר.

 

הלימודים במסגרת מסלול זה נערכים באופן פרונטאלי בקמפוס האוניברסיטה, בשילוב מדריכי למידה וטכנולוגיות למידה מתקדמות.

 

נושאי הלימוד

 

  • דינמיקה במשא ומתן
  • אבחון תעסוקתי ומיון עובדים
  • תיאוריה ויישום באבחון ארגוני
  • סוגיות בהוראת השואה ורצח עם
  • היבטים פסיכולוגיים על תקשורת בעידן הדיגיטלי    
  • רגשות בארגונים
  • קוגניציה חברתית
  • הבדלים בין־אישיים
  • דמוקרטיה ופמיניזם    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה אשר מציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל מסלולי הלימוד בנויים מהרצאות פרונטאליות, מהדרכות ומלימוד מקוון, אשר מאפשרים לסטודנטים ללמוד בהתאם ללוח הזמנים שלהם ועל פי צורכיהם. בין מסלולי הלימוד שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד תואר שני בלימודי תרבות, תואר שני במחשבה ביולוגית, תואר שני בחינוך בהתמחות טכנולוגיות ומערכות למידה ותואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית צריכים להיות בעלי ממוצע ציונים 88 לפחות בתואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות ממוסד המוכר על ידי המל"ג, או בעלי תואר ראשון בממוצע 88 לפחות מחוגים אחרים אשר למדו את לימודי ההשלמה הנדרשים. כמו כן, על המועמדים לקבל ציון 100 לפחות במבחן מתא"ם. הקבלה ללימודים מותנית בהמלצות ובריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר, לרבות הגשת עבודת התזה או עבודת הגמר, מקבלים תואר מוסמך בפסיכולוגיה חברתית מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על פסיכולוגיה חברתית תואר שני - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
06/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצים שהם חוקרים מהשורה הראשונה, אדיבים, מקצועיים וסבלניים. אוניסרסיטה שמלמדת ברמה גבוהה.

על הקמפוס

קמפוס מקסים. הן הסגל המנהלי והן הסגל האקדמי נעימים ומסייעים בכל שאלה. תענוג ללמוד באוניסירסיטה שכזאת קרא עוד...

טיפים

מתאים לסטודנטים השואפים להשקיע זמן ומשאבים קוגניטיביים ומעוניינים להיות חוקרים מצוינים בפסיכולוגיה ח קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp