פסיכולוגיה חברתית לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

פסיכולוגיה חברתית לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה

 

חברה ותודעה

 

בעולם חיים מיליארדי אנשים, הדומים אלו לאלו במאפיינים רבים, אך גם שונים מאוד, בשל מאפיינים חברתיים. ילד שגדל בישראל שונה מאוד מילד הגדל באלסקה ועולה חדש לארץ שונה מאוד ממי שמשפחתו נמצאת בארץ זה שבעה דורות. מקצוע שנחשב מכובד בתרבות אחת נחשב לבזוי בתרבות אחרת והתנהגות מכובדת בקצה אחד של העולם נחשבת להתנהגות מעליבה בקצהו השני.

 

פסיכולוגיה חברתית היא תחום מחקר ויישום שבו מתמקדים בדרכים שבהן התנהגות ורגשות הפרט מושפעים על ידי אנשים אחרים. באוניברסיטה הפתוחה מתקיימת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית, שבה משולב דגש תיאורטי ומחקרי עם קורסי בחירה ופרקטיקום בתחום החברתי, הארגוני והתעסוקתי. 

 

 

תכנית לימודים

 

התואר השני בפסיכולוגיה חברתית כולל דגש מחקרי ודגש יישומי. מבחינה מחקרית, הסטודנטים מרחיבים את הידע שברשותם אודות תיאוריה של הפסיכולוגיה החברתית וכלים מחקריים רלוונטיים, ורוכשים יסודות מתודולוגיים לביצוע ולהערכה של מחקרים.

 

סטודנטים המעוניינים בדגש יישומי יכולים להכיר מגוון של נושאים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית והארגונית ולקחת חלק בפרקטיקום. ההתנסות המעשית מתקיימת במוסדות שונים ובמהלכה מתנסים במיון ובאבחון תעסוקתי ובייעוץ ארגוני.

 

במהלך התואר השני הסטודנטים לומדים מגוון קורסים בתחומים כגון קוגניציה חברתית, ניתוח נתוני עתק, פיתוח של שאלונים, מיון עובדים ואבחונים תעסוקתיים, פיתוח ארגוני, ייעוץ ץעסוקה ונושאים נוספים הרלוונטיים לפסיכולוגים תעשוקתיים בעבודתם.

 

 

מתכונת הלימוד

 

בתכנית מסלול מחקרי עם כתיבת תזה, ומסלול עם עבודת גמר אמפירית, ללא תזה. 

 

הלימודים במסגרת מסלול זה נערכים באופן פרונטאלי בקמפוס האוניברסיטה, בשילוב מדריכי למידה וטכנולוגיות למידה מתקדמות.

 

נושאי הלימוד

 

  • דינמיקה במשא ומתן
  • אבחון תעסוקתי ומיון עובדים
  • תיאוריה ויישום באבחון ארגוני
  • סוגיות בהוראת השואה ורצח עם
  • היבטים פסיכולוגיים על תקשורת בעידן הדיגיטלי    
  • רגשות בארגונים
  • קוגניציה חברתית
  • הבדלים בין־אישיים
  • דמוקרטיה ופמיניזם    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה אשר מציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל מסלולי הלימוד בנויים מהרצאות פרונטאליות, מהדרכות ומלימוד מקוון, אשר מאפשרים לסטודנטים ללמוד בהתאם ללוח הזמנים שלהם ועל פי צורכיהם. בין מסלולי הלימוד שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד תואר שני בלימודי תרבות, תואר שני במחשבה ביולוגית, תואר שני בחינוך בהתמחות טכנולוגיות ומערכות למידה ותואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך.

 

תנאי קבלה וקהל יעד

 
מסלול זה מיועד למועמדים בוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי מדעי ההתנהגות. כמו כן נדרש ציון במבחן מתא"ם.


כחלק מדרישות הסף, יש צורך בממוצע ציונים של לפחות 88 בתואר הראשון (בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות), וציון 100 ומעלה במתא"ם. מועמדים עם ממוצע ציונים 93 ומעלה בפסיכולוגיה יכולים להגיש מועמדות גם ללא מתא"ם.

 

מי שברשותם ציון של 120 ומעלה בבחינת מתא"ם יכולים להגיש מועמדות גם אם ממוצע הציונים שלהם בתואר בפסיכולוגיה נמוך מ - 88, הבקשות נידונות במסלול וועדת חריגים. מועמדים שלהם ממוצע ציונים שבין 90 - 93 בתואר הראשון בפסיכולוגיה, ללא ציון מתא"ם, יכולים להגיש מועמדות למסלול ובקשתם נידונה במסלול וועדת חריגים.

 

קבלת מועמדים נעשית לפי שקלול של ציונים בתואר הראשון, ציון מתא"ם, המלצות ומפגש הערכה שבו מציעים מחקר אמפירי ועוברים ראיון אישי. כדי לקבל הזמנה למפגש ההערכה יש לעבור את הסינון הראשוני של וועדות הקבלה בתכנית.


מלגות


סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה יכולים להיעזר במלגות לימוד שונות, נוסף על כך באפשרותם לקבל מלגות קיום ומלגות שכר לימוד המיועדות לסטודנטים מצטיינים.
 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר, לרבות הגשת עבודת התזה או עבודת הגמר, מקבלים תואר מוסמך בפסיכולוגיה חברתית מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על פסיכולוגיה חברתית תואר שני - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
06/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצים שהם חוקרים מהשורה הראשונה, אדיבים, מקצועיים וסבלניים. אוניסרסיטה שמלמדת ברמה גבוהה.

על הקמפוס

קמפוס מקסים. הן הסגל המנהלי והן הסגל האקדמי נעימים ומסייעים בכל שאלה. תענוג ללמוד באוניסירסיטה שכזאת קרא עוד...

טיפים

מתאים לסטודנטים השואפים להשקיע זמן ומשאבים קוגניטיביים ומעוניינים להיות חוקרים מצוינים בפסיכולוגיה ח קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp