רוצה פרטים על תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

פסיכולוגיה התפתחותית לתואר שני

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית

 

שלב אחר שלב

 

תחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית הוא תחום הנמצא תחת מחקר ותיאוריה במשך לא מעט שנים, והוא בסיס ויסוד לתחומים רבים נוספים – בתוך הפסיכולוגיה ובדיסציפלינות נוספות הקשורות בו, כשהחינוך הוא אחת הבולטות שבהן.

 

תחום זה עוסק בכל הקשור בהתפתחות האדם לאורך שנות חייו, במהלך התקופות השונות – כאשר המחקר והתיאוריות בכל שלב מתייחסים לכלל הגורמים הקשורים באדם בשלב זה, משפיעים עליו ושותפים בעיצובו ובבנייתו. כך למשל ההתייחסות בתיאוריות התפתחותיות כוללת אף תחומים כגון התפתחות קוגניטיבית, רגשית, חברתית ופיזיולוגית באותו שלב חיים.

 

הפסיכולוגיה ההתפתחותית כוללת תיאוריות ענפות ומוכרות כגון התיאוריה של פיאז'ה, תיאוריית רכישת השפה של נועם חומסקי, התיאוריה של מלאני קליין או התיאוריה על ה"אם הטובה דיה" (Good-enough mother) של ויניקוט, ועוד תיאוריות מוכרות וידועות. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית עוסקים בכל התחומים הללו והם מעניקים ללומדים את ידע מעמיק הקשור בתחום וכן פרקטיקות למחקר וליישום.

 

 

על הלימודים

 

לימודי פסיכולוגיה התפתחותית לתואר שני חוקרים את התפתחות הילד והאדם לאורך השנים והם מתמקדים בזיהוי ובאבחון בנושאים שונים הקשורים בה – ובאופני השימוש בהם לצורכי טיפול. במסגרת זו, הנושאים הנלמדים הם בעיקר תהליכי טיפול הקשורים בעולם הילד וביחסי ילד-הורה – מהיבטים שונים.

 

מסלול לימודים זה מוצע באוניברסיטת חיפה, במסגרת מגוון התארים המתקדמים בלימודים פסיכולוגיה המוצעים בה. משך הלימודים הוא שלוש שנים והם כוללים כתיבת תזה, ותנאי הקבלה למסלול הם תואר ראשון בפסיכולוגיה בממוצע ציונים של 90 לפחות, ציון במבחן מתא"ם ולעתים אף ראיונות או ועדת קבלה.

 

עבודתו של הפסיכולוג ההתפתחותי

 

הפסיכולוג ההתפתחותי הוא מי שסיים הכשרה במסלול לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, ועבד כמתמחה תחת הדרכה מספר שנים. בעבודתו, מתמקד הפסיכולוג בתחום זה בטיפול בילדים – מתוך נקודת מבט התפתחותית ובהישענות על התיאוריות והמתודות בתחום; הטיפול בילד נעשה מתוך נקודת מבט – וכן מתוך יישום – מערכתיים, הכוללים עבודה עם ההורים במקביל לעבודה האישית עם הילד, ומתוך התייחסות למגוון התחומים השותפים בעולמו של הילד – שבהם עלולה להתעורר בעיה, וביניהם; התחום החברתי, התחום הפיזיולוגי, התחום הנוירולוגי, התחום הרגשי – והמכלול השלם ביניהם, הקובע את התפתחותו של הילד בזמן מסוים. עבודה זו כרוכה באבחונים מקצועיים מעמיקים לגילוי העיכובים ההתפתחותיים ומקורותיהם, ולהתאמת שיטות הטיפול המסוימות המספקות להם מענה, על פי ממצאי האבחונים.

 

 

 

מוסדות לימוד

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: התואר השני בפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת חיפה מתקיים בתכנית עם תזה שאורכה שלוש שנים. תכנית זו מעניקה מגוון מיומנויות מחקריות וטיפוליות שנדרשות לפסיכולוגים התפתחותיים.

 

 

 • האקדמית תל אביב יפו: האקדמית תל אביב יפו מציעה תכנית תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במסלול עם כתיבת עבודת גמר שאורכו כשנתיים. במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית ותואר שני בפסיכולוגיה רפואית.

 

 

 • המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א: במל"א מתקיים תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית שמשלב התנסות קלינית, במסגרתה הסטודנטים משתלבים בפרקטיקום במכונים להתפתחות הילד ובמוסדות בריאות. במוסד זה ניתן ללמוד גם לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית ותואר שני בייעוץ חינוכי.

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב: אוניברסיטת בן גוריון עורכת תכנית עם כתיבת עבודת גמר לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, במהלכה מתנסים גם בפרקטיקום בשדה בו עוסקים בטיפול ובאבחון פעוטות וילדים ומתרגלים גם עבודה מו הורים ומורים.

 

לסיכום

 

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית יעניקו לכם את כל הידע והכלים להמשך עיסוק בתחום זה, להתמחות תחת הדרכה במוסדות המוכרים על ידי משרד הבריאות, ובסיומה – למעבר של בחינת ההתמחות ולקבל ההיתר לשמש כפסיכולוג עצמאי. במסגרת זו תוכלו להשתלב במגוון מסגרות טיפוליות וחינוכיות במוסדות ובמגזרים שונים ואף לטפל באופן עצמאי ופרטי, בילדים ובמשפחותיהם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני - פסיכולוגיה התפתחותית

מעל 58 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני בפסיכולוגיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.4

  המרכז הבינתחומי הרצליה 258 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בפסיכולוגיה

התקבלו 58 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם