לימודי פילוסופיה של העידן הדיגיטלי לתואר שני למנהלים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני למנהלים בפילוסופיה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני למנהלים בפילוסופיה, מידע ותרבות דיגיטלית באוניברסיטת תל אביב
 
מה בין אהבת חכמה לטלפון החכם?
 
מה הקשר בין מחשבים לפילוסופיה? – סטיב ג'ובס ודאי היה יכול לענות לכם על זה. תרבות האייפונים והטלפונים החכמים, וגם טכנולוגיית העכבר, ראשיתן ברעיון, ורעיונות תמיד נסמכים על מקורות השראה. במקרה של ג'ובס, כך לפחות טוענים חלק ממכריו, ההשראה באה מן המזרח הרחוק, ומפילוסופיית הפנג שואי המסורתית הדוגלת בניקיון, צמצום, פשטות וניידות. רבים מהאנשים שבאו במגע עם אדם זה בחייו, אף חוזרים ומספרים על חזונו לשנות את העולם כולו, כשמה שעמד לנגד עיניו הוא רעיון ההנגשה של מידע ואפשרויות – לכל אדם, בכל מעמד. יש אפילו כאלה שכינו אותו – היפי.
 
תכנית לימודים
 
באוניברסיטת תל אביב עושים מאמצים לקיים מסלול לתואר שני למנהלים, העוסק בקשר שבין תורות פילוסופיות עתיקות ממערב וממזרח ובין חדשנות בתחומי ההייטק, הכלכלה והתקשורת. התכנית אינה כוללת הגשת עבודה מחקרית, אך מצריכה כתיבה של עבודות סמינריון ופרו – סמינריון ומעבר של מבחן סיום.
 
במסלול מנהלים מיוחד זה לתואר שני בפילוסופיה הסטודנטים לומדים מושגים ושיטות חשיבה המעוגנים בלוגיקה – תורת ההיגיון. זה הבסיס שעליו נבנה העיון התיאורטי בסוגיות פוליטיות ומוסריות - כלליות ורלוונטיות לימינו באופן מיוחד, הנוגעות לתרבות הדיגיטלית. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לכתבי הפילוסופים הגדולים: ולטר בנימין, מישל פוקו, מרטין היידגר, קרל פופר, קרל מרקס ופרידריך אנגלס, סטנלי קאבל, פייר בורדייה, אומברטו אקו ועוד.
 
מתכונת לימוד
 
הלימודים לתואר שני מרוכזים בשנה אחת בתוספת סמסטר קיץ. ניתן לשלב בקלות את הלימודים עם עבודה, כיוון שהמפגשים מתקיימים בסופי שבוע – בשעות אחר הצהריים בימי חמישי ובבקרי שישי.
 
נושאי לימוד
 
  • שאלת הממשות במציאות הממוחשבת
  • סוגיות של קניין רוחני במרחב המקוון
  • אתגרים פוליטיים חדשים במרחב דיגיטלי
  • מקומה של המחשבה בעידן הטכנולוגי
  • היחס לסביבה ולטבע בתרבות הטכנולוגית
  • המחשב והפילוסופיה הפוסט מודרנית     
  • פילוסופיה סינית והמדיה הווירטואלית באינטרנט
  • ועוד
  • תקשורת בינאישית, תפישה ותודעה בעידן הדיגיטלי     
 
 
סגל ההוראה
 
בין מרצי התכנית למנהלים בפילוסופיה, מידע ותרבות דיגיטלית נמצאים גם: חוקר פילוסופיה סינית, שבין מפעליו ניתן להזכיר גם את תרגום ספר הדאו לשפה העברית; מומחה לכתבי ולטר בנימין; חוקרת העוסקת במשנת פוקו; איש מחקר שעניינו הקשר בין פילוסופיה ובין מוצרי תרבות כתכניות טלוויזיה וסרטי קולנוע; מומחה לאסכולת פרנקפורט; ועוד.
 
 
תנאי רישום וקבלה
 
למסלול זה לתואר שני מתקבלים בוגרי תואר ראשון שהשיגו ממוצע של 80 לפחות בלימודי התואר, ושתחום הדעת שאותו למדו נגע לתרבות
עכשווית, לתחום המידע או לתהליכים מחשבתיים. יתקבלו, למשל - בוגרי מדעי המחשב, מדעי החברה, תקשורת, כלכלה, משפטים וכדומה. לחילופין, ניתן להתקבל לתכנית על סמך חמש שנות ניסיון ויותר במשרה ניהולית בכירה באחד מתחומי הכלכלה, התקשורת והטכנולוגיה. אלה יחויבו בלימודי השלמה בהתאם להוראות הועדה החוגית. שליטה בשפות עברית ואנגלית מהווה תנאי הכרחי לקבלה. המועמדים נדרשים להגיש קורות חיים, תעודות השכלה וגיליונות ציונים. ועדה מיוחדת שוקלת את מידת התאמתם של המועמדים השונים לתכנית על סמך הרקע הקודם שלהם.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
קבלה לתואר שני במימון על סמך תואר ראשון מחול
Yael KATZ
1 תגובות
הכרה בשעות אקדמאיות מתואר בחול
רז
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp