רוצה פרטים על תואר שני בפיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הדרך הקצרה ללימודי תואר שני בפיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בפיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פיזיקה לתואר שני - כמה זה עולה? איך מתחילים?

חשבת פעם להיות מדען גרעין? רצית לקבל את פרס נובל לפיזיקה? הנך מרותק לניסוי המדעי שנערך בשוויץ עם מאיץ החלקיקים הגדול בעולם? ובכן הדרך לדוקטורט עוברת קודם בלימודי מוסמך, הלא הם לימודי תואר שני בפיזיקה. בין תחומי הפיזיקה הנלמדים בארץ ניתן למצוא את האסטרופיזיקה ומדעי החלל, אופטיקה קוונטית ותורת הקוונטים, תורת הכאוס, פיזיקה של פולימרים, מוליכות על, לייזרים, פיזיקת הפלזמה ופיזיקה מתמטית. רמת הלימוד והמחקר בכמה מוסדות בארץ הן מהגבוהות בעולם.
 
כמו חבריכם האחרים מתחומי מדעים מדוייקים, תמצאו כי בעלי התארים המתקדמים בפיזיקה זוכים לשכר ולהכרה ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר. תחומי הפיזיקה בעידן החלל הם מגוונים, מעניינים ופורצי דרך. תקציבי המחקר הינם גבוהים ביותר, והאפשרויות להתפתח הן בלתי מוגבלות. מחוקרי גרעין ועד מדעני חלל ופורצי דרך בתחום הבנת סודות הבריאה.
 
 
מטרת הלימודים
 

לימודי תואר שני בפיזיקה שואפים להקנות לסטודנטים ידע מעמיק ועדכני שיאפשר להם לעסוק בעבודה מחקרית בתחומים מגוונים של הפיזיקה. לתחומי הידע שנלמדים במסלול לתואר שני קיימים יישומים טכנולוגיים רבים, ולפיכך בוגרי לימודי תואר שני בפיזיקה יכולים להשתלב במגוון תפקידים בחברות עתירות טכנולוגיה.

 

לימודים בתחום זה עוסקים במחקר ובהתמחות בנושאים נוספים בתחומי הפיסיקה העיונית והניסויית ומרחיבים את הידע של העוסקים בתחומי הפיסיקה השונים ומספק להם כלים ומיומנויות שיאפשרו להם לקדם את מעמדם המקצועי באקדמיה או במחקר.

 

בלימודים אלו מגוון רחב של מסלולים, ביניהם, פיסיקה, ביופיסיקה, מדעי הפיסיקה, פיסיקה יישומית, מדעי כדור הארץ גיאופיסיקה ומדעים פלנטריים, מדעי האטמוספירה, ועוד.

 

מסלולי לימוד

 

תוכניות הלימודים לתואר שני בפיזיקה כוללות מסלול מחקרי (עם תזה) ומסלול יישומי (ללא עבודת תזה). מי מהסטודנטים שבחר ללמוד במסלול המחקרי יידרש לבחור נושא ומנחה, להגיש הצעת מחקר ולעמוד בבחינת הגנה על התזה. במסגרת לימודי מוסמך במסלול המחקרי, נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת מחקר כעבודת גמר שעליה גם ייבחנו בעל פה.

 

הציון הסופי של התואר השני כולל את ציון בחינת הגמר, ציון העבודה וציוני הקורסים, כאשר ציוני הקורסים מהווים 50% מהציון הסופי. מרבית מבוגרי המסלול המחקרי בפיזיקה מעוניינים להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום, ולכן יש חשיבות רבה להשגת ציון סופי משוקלל גבוה בתואר השני שיאפשר קבלה ללימודי הדוקטורט.

 

כמו כן, יש לציין שבחלק ממסלולי הלימוד המחקריים בפיזיקה, ניתנת אפשרות להגיש בקשה לקבלת מלגות, וזאת בהתאם למסלול הלימודי ולתקציב התוכנית.

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בפיזיקה כוללת קורסי יסוד, קורסים ייעודיים וקורסי בחירה. כל סטודנט מתבקש להרכיב את תוכנית הלימודים בשיתוף עם היועץ מתחום המחקר. בלימודי תואר שני בפיסיקה נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של נושאי לימוד, ביניהם: תורת הקוונטים, אופטיקה קוונטית, פיסיקה של מערכות מרובות חלקיקים, אסטרופיסיקה וקוסמולוגיה, מוליכות על, פיסיקה מתמטית, פיסיקה גרעינית, אופטיקה ולייזרים, כאוס, אופטואלקטרוניקה, פיסיקה אטומית, פיסיקת השטח, פיסיקה של מצב מוצק, תורת היחסות, פיסיקה של חלקיקים יסודיים ותורת המיתרים, מגנטיות, ננוטכנולוגיה, פיסיקה של טמפרטורות נמוכות, פולימרים, פיסיקת הפלסמה, ביופיסיקה ועוד.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 
בד"כ המסלול הוא בן שנתיים עם השלמות מעשיות, לסטודנטים מצטיינים קיים מסלול תלת שנתי ישיר לדוקטורט.
 
כמה זה עולה?
 
שכר לימוד לתואר שני בפיזיקה הינו כ - 11,000 שקלים.  אם התקבלתם לתכנית מחקרית תוכלו לפנות בבקשה לקבלת מלגות בהיקף הנקבע על פי גודל התקציב שעומד לרשות המרצה שמנחה אתכם בפרויקט התזה. פיתוחים חשובים ומעניינים זכו לתשומת לב ולהשקעה כספית מטעם חברות טכנולוגיה גדולות במשק. תוכלו אף לקבל מלגה על סך שכר הלימוד הכולל לתואר השני מהאוניברסיטה שבה אתם לומדים.
 
 
היכן לומדים?
 
בארץ לימודי התואר השני בפיזיקה נלמדים במספר אוניברסיטאות:
 
  • האוניברסיטה העברית בירושלים - המוסד האקדמי היוקרתי בי"ם הוציא מתוכו במרוצת השנים לא מעט פיזיקאים בעלי שם עולמי.
  • הטכניון (חיפה) - נמנה על מוסדות המחקר הטכנולוגי הטובים בעולם מציע מסלול לימודים לתואר שני בפיזיקה בן שנתיים במסלול המחקרי או במסלול עבודת גמר.
  • אוניברסיטת תל אביב - האוניברסיטה הגדולה בישראל כיום. מעניקה תואר שני בפיזיקה או פיזיקה יישומית, במספר התמחויות ובהן :  אסטרונומיה ואסטרופיזיקה, פיזיקה של החומר המעובה, פיזיקה של אנרגיות גבוהות, פיזיקה גרעינית, פיזיקת הפלסמה, חישוביות עיצבית, פיזיקה רפואית.
  • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטה ניתן ללמוד לתואר שני בפיזיקה בהתמחויות שונות: ביופיזיקה, פיזיקה של מצב מעובה, פיזיקה של אנרגיות גבוהות, ועוד.
 
אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 אפשרויות התעסוקה

 

בוגרי לימודי תואר שני יוכלו לעסוק במחקר בסוכנויות לחקר החלל, הגרעין ועוד. בוגרי מסלול זה משתלבים גם בתעשייה עתירת הידע ומקבלים הכרה בינלאומית ושכר גבוה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בפיזיקה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בפיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp