לימודי סביבה לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בלימודי סביבה - אוניברסיטת תל אביב .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב

 

מה שיותר עמוק, יותר ירוק

 

בשנים האחרונות המודעות לשמירה על הטבע הולכת וגוברת. ניתן לראות על המדף מוצרים ידידותיים לסביבה, פחי מיחזור מוצבים בשכונות מגורים, קומפוסטים מוקמים בחצרות, סטודנטים מעדיפים להגיע ללימודים באופניים, וכן הלאה. אך עם כל המודעות הירוקה, עדיין נדרשת עבודה רבה לתיקון כל הנזקים שגרמה לנו הקידמה.

 

בימים אלה ממש נבנה משכנו החדש של בית הספר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב. זהו המבנה הראשון בישראל, שיזכה לתקן הגבוה ביותר בדרגת יהלום לאדריכלות ירוקה. בבניין הירוק קיימת תקרה שקופה עטופה בציפוי מנוקד. התקרה המיוחדת מאפשרת לאור הטבעי של השמש להסתנן אל תוך המבנה, ובו בזמן מונעת חימום יתר. הקיר האקולוגי, שגובהו שלוש קומות, עשוי מפלדה ומסנן רעשים וזיהום המגיעים מנתיבי איילון. על חלקו החיצוני הותקנו שפורפרות לייצור אנרגיה סולרית, המפעילות את מערכות מיזוג האוויר ללא צורך בחשמל.

 

על התכנית לתואר שני בלימודי סביבה

 

באוניברסיטת תל אביב מוצעת תכנית לתואר שני בלימודי סביבה, המתאימה לאלה הרוצים לדעת כיצד הם בעצמם יכולים כבר בזמן הקרוב להשפיע לטובה, לשנות את האווירה, להגן על הנוף החי והצומח, ולשפר את התנאים בהם אנו חיים כיום.

 

במהלך הלימודים הסטודנטים דנים בשאלות סביבתיות חשובות, ומעלים רעיונות לאופני התמודדות עם המשבר האקולוגי. הם יוצאים לסיורים בשטח על מנת להכיר את המצב הקיים ולהשתלב בניסיון לתת מענה לבעיות אמיתיות. הסטודנטים מטפחים את הגינה האקולוגית שהוקמה ביוזמת בוגרי מחזורים קודמים בבית הספר, והם יוצרים בה פעילויות והדרכות לילדים מן הקהילה.

 

בשנת 2007 הוקם באוניברסיטת תל אביב המכון לעסקים ולסביבה במטרה לאפשר דיון רב תחומי באתגרים אקולוגיים ובפתרונות אפשריים. במכון פועלים חוקרים מתחום הכלכלה והניהול, מתחום מדעי המדינה והסוציולוגיה ומתחום הסביבה. הסטודנטים משתלבים בפעילות המכון, עוסקים בהיבטים כלכליים ומעלים אפשרויות לשיפור תהליכי עיצוב מדיניות, בשאיפה להפוך את המשק הישראלי לבר קיימא.

 

 

מבנה הלימודים

 

לימודי התואר השני אפשריים בשתי צורות - מסלול מחקרי, הנבנה עבור כל סטודנט בהתאמה אישית, ומסלול עיוני הנמשך כשנתיים אקדמיות. התכנית כוללת קורסי חובה ובחירה ושיעורי העמקה על פי נושא עבודת הגמר. במסגרת הלימודים ניתן להשתלב בהתמחות מעשית בארגוני סביבה וגופים ציבוריים במטרה להוביל פרויקטים מהותיים בנושאים רלוונטיים כמו: צדק סביבתי, פיתוח בר קיימא, בריאות הציבור ועוד.

 

נושאי לימוד

 

 • דיני איכות הסביבה
 • זיהום אוויר
 • אנרגיות מתחדשות
 • אקופילוסופיה
 • משק המים בישראל
 • חינוך לקיימות
 • קידום הבנייה הירוקה
 • אתיקה עסקית
 • אדריכלות וכלכלה אקולוגית
 • טיפול בפסולת     
 • אתגרים להתחדשות עירונית
 • ועוד
 • זיהום ושיקום נחלים ומקווי מים     
 

 

תחומי המחקר של סגל המרצים

 

ראש בית הספר ללימודי סביבה חוקר את מזג האוויר בסביבה הייחודית של ים המלח במטרה למצוא פתרונות לשינויי האקלים בארץ. מרצים נוספים במסלול חוקרים את עתידו של נהר הירדן בתנאים של שינוי גלובלי, עובדים על טכנולוגיות חדישות בתחום הבנייה הירוקה, שיקום וניקוי נחלים, שימוש באנרגיית שמש, וכן עוסקים בשיטות לחיזוי זיהום אוויר עירוני, בגידול צמחים מיוחדים למאבק בתופעת המדבור ועוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול המחקרי נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בכל תחום עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. למסלול העיוני ניתן להתקבל גם עם ממוצע 80 בלבד.

 

תעודה

 

לבוגרי המסלול המחקרי מוענק תואר שני .M.Sc, ולבוגרי המסלול העיוני מוענק תואר .M.A מטעם בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר באוניברסיטת תל אביב.

 

מלגות

 

הסטודנטים לתואר שני בלימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב רשאים להגיש בקשה לתכניות מלגה מגוונות, וביניהן: תכנית מתמחי פורטר בסביבה, המורכבת מהתמחות בארגונים סביבתיים בהיקף של עשר שעות שבועיות במהלך שנה אקדמית אחת. המשתתפים בתכנית זכאים למלגה בסך 10,000 שקלים. כמו כן, סטודנטים במסלול המחקרי יכולים להגיש את מועמדותם לפרס לימודים ע"ש אפרת פומפס ז"ל או לקרן סמולר ויניקוב המעניקה מלגות הצטיינות.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp