רוצה פרטים על ננוטכנולוגיה - תואר שני?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ננוטכנולוגיה לתואר שני - חומרים מתקדמים וננו מדעים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ננוטכנולוגיה - תואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בננוטכנולוגיה – ננו מדעים וחומרים מתקדמים
 
קטן מאד
 
ננוטכנולוגיה הוא תחום מתפתח העוסק במזעור של טכנולוגיות מסוגים שונים לגדלים של "ננו" – מיליארדית המילימטר, וזאת בעיקר לצורך פיתוח של פתרונות מהפכניים בתחומי הרפואה, ובשלל תעשיות עתירות ידע נוספות בכל התחומים.
 
מי שרוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום זה, יכולים להשתתף בלימודי תואר שני שבמהלכם מתחקים הסטודנטים אחר פעילותם של התאים בגוף האדם באמצעות טכנולוגיות וחומרים מתאימים, ולומדים כיצד לתכנן ולבנות מכשור בגדלים מיקרוסקופיים.
 
על הלימודים
 
במסלולים לתואר שני בננוטכנולוגיה לומדים הסטודנטים מקצועות מתחומי הפיזיקה, הכימיה, מדעי החיים, ומדיסציפלינות נוספות. בין השאר, בתכנית הלימודים הם מקבלים ידע והכשרה הקשורים בהתנהגות של חומרים מתקדמים במצבים שונים, לומדים להכיר את החומרים המצויים בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, לומדים שיטות לניתוח, למחקר ולסינתזה, ופועלים במעבדות מתקדמות ביותר בתחום. 
 
במרבית מסלולי הלימוד אף קיימת אפשרות לבחירה בתחום התמחות מסוים, לצורך העמקת הידע; כך, התלמידים יוכלו ללמוד לעומק את אפשרויות היישום של הננוטכנולוגיות בתחומי הייצור, הרפואה והביוטכנולוגיה. חובות התואר כוללות הגשה של פרויקטים מעשיים, שימוש במכשור המתקדם הקיים כיום בענף, הגשה של סמינריונים מחקריים ושל עבודת מחקר (תזה).
 
נושאי הלימוד
 
הנה מדגם מיקרוסקופי מן החומרים הנסקרים בתואר:
 
 • RNA
 • ביופיזיקה
 • ביוכימיה פיזיקלית
 • מצב מוצק
 • תכונות אופטיות בננו חומרים
 • בקרת תאים
 • ניתוח והצגה של תוצאות מדעיות
 • נוירו פיזיולוגיה
 • מעבר וזרימה במדדים ננומטריים
 • ביואינפורמטיקה
 • ננו חומרים במתקני המרת אנרגיה
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • אוניברסיטת תל אביב – באוניברסיטה מוצע מסלול לימודים לתואר שני, שנלמד באחד מבתי הספר הבאים: רפואה, פיזיקה, כימיה, הנדסה או מדעי החיים.

 

 • אוניברסיטת בר אילן – בתכנית בבר אילן ניתן ללמוד לתואר שני בפיזיקה, לתואר שני בכימיה או לתואר שני בביולוגיה, ולהמשיך למסלול ייעודי לננוטכנולוגיה.

 

 • הטכניון – תכנית רב תחומית המשלבת ידע ממגוון רחב של תחומי לימוד, וביניהם לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל, לימודי פיזיקה, הנדסת חומרים, לימודי ביולוגיה, רפואה ועוד.

 

 • האוניברסיטה העברית – מציעה מסלול התמחות במדע וטכנולוגיות ננומטריים, הנלמד במסגרת תואר שני בכימיה, תואר שני בפיזיקה או תואר שני בפיזיקה יישומית.

 

תנאי הקבלה

 

הלימודים לתואר שני זה מיועדים לבעלי תואר ראשון בתחומי המדעים וההנדסה. במרבית המוסדות האקדמיים נלמד תחום זה כתכנית התמחות, כאשר התואר השני נלמד ב"מסלול אם" באחד מחוגי המדעים. במקרים אלה, על המועמד לתכנית לעמוד בתנאי הקבלה כפי שמפורטים בחוג שאליו הוא נרשם לתואר השני.

 

בחלק מן המסלולים נדרש ציון ממוצע מינימלי של 85 בתואר הראשון (ובחלקם ציון סף גבוה יותר), ובצירוף גיליון הציונים של התואר. בנוסף, נדרשים גם מעבר של ריאיון, הגשת המלצות, ואף הגשת טקסט המפרט מדוע המועמד מבקש ללמוד במסלול זה. לרוב, נדרשים המועמדים אף ללימודי השלמה, שהיקפם לעתים יכול להגיע להיקף הלימודים לתואר השני כולו.

 

אפשרויות התעסוקה

 

בתום הלימודים במסלולים לתואר שני בתחום, יקבלו הבוגרים תואר שני במדעים M.Sc עם התמחות בננוטכנולוגיה, ויוכלו להשתלב בתפקידים שונים העוסקים בפיתוח טכנולוגיות, במחקר, ואף בייצור ובניהול מחלקות ומוצרים בתעשיות עתירות יד מסוגים רבים ושונים. ביניהן גם חברות הייטק וחברות סטארט אפ, גופים ממשלתיים ותעשיות ביטחוניות, ועוד.

 

לסיום

 

מעריכים כי בעוד מספר לא רב של שנים מרבית הטכנולוגיות תתבססנה על הננוטכנולוגיה ועל השימוש בחומרים המתקדמים. אינטל, אלביט, ג'נרל מוטורס, התעשייה הצבאית והתעשייה האווירית, ועוד – אלה הן חלק קטן בלבד מן החברות והתעשיות שבעבודתן משולבים שימושי התחום. אף המחקר בתחום הננוטכנולוגיה מהווה כר נרחב ומתרחב של התפתחות, חידוש והמצאה. 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ננוטכנולוגיה - תואר שני?

רוצה לדעת יותר על ננוטכנולוגיה - תואר שני?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד ננוטכנולוגיה - תואר שני

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp