רוצה פרטים על תואר שני בניצוח?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בלימודי ניצוח לתזמורת ולמקהלה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בניצוח? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בניצוח
 
מטה המנצחים
 
ניצוח על תזמורת או על מקהלה דורש שילוב בין מגוון רחב של מיומנויות. לעין הבלתי מאומנת נדמה כאילו המנצח "פשוט עומד שם ועושה עם הידיים", אך תפקידו של איש זה מצריך ממנו בקיאות עמוקה בתיאוריה ובביצוע של המוסיקה, שליטה בכל חלקי התזמורת או המקהלה, האזנה טוטאלית ליצירה כולה בזמן אמת, שמירה על הקצב, ואחריות על כך שכל הגורמים המבצעים יצירה ישתלבו יחדיו, באופן המיטבי.
 
על הלימודים
 
לימודי תואר שני בניצוח נחלקים למסלול ללימודי ניצוח תזמורת ולמסלול ללימודי ניצוח מקהלות. בחלקם, שני המסלולים הללו חופפים, ובחלקם לומדים הסטודנטים במסגרת ההתמחות הנבחרת על ידם. בשני המסלולים לומדים מקצועות עיוניים הקשורים בתיאוריה של הניצוח, כגון קריאת פרטיטורות, ניתוח יצירות, תיאוריה של המוסיקה, היכרות עם מלחינים ועם יצירות מז'אנרים ומאסכולות מוסיקליות רבות ושונות. בנוסף, הסטודנטים לומדים יסודות בקומפוזיציה, תזמור ונושאים נוספים. המסלולים כוללים ידע תיאורטי נרחב ומשולבים לכל אורכם בהתנסות מעשית במסגרת של שיעורים פרטניים בניצוח, עבודה עם הרכבים קאמריים, מקהלות ותזמורות והשתתפות בקונצרטים, בסדנאות ובכיתות אמן.
 
מתכונת הלימודים
 
לימודי ניצוח לתואר שני נפרשים על פי רוב על פני כשנתיים, וברובם תכנית הלימודים מותאמת לרקע הלימודי והמעשי הקודם של הסטודנט, לכלי שבו הוא מנגן ולשאיפותיו המקצועיות. ניתן לבחור במסלולים שאינם מחקריים, או במסלולים מחקריים שבהם מגישים תזה בשנת הלימודים האחרונה. על פי רוב, המסלולים שאינם מחקריים יכללו היקף שעות מעט נרחב יותר. כמו כן, בדרך כלל ניתנת אפשרות להארכה מסוימת של משך הלימודים, עד שלוש שנים לסיום התואר.
 
בין נושאי הלימוד
 
  • צורות ואנליזה
  • אופרה
  • תולדות המוסיקה
  • טונליות
  • מוסיקה מינימלית
  • נושא ווריאציות
  • ניתוח מוסיקלי של יצירות
  • אימפרוביזציה
  • תפישה וקוגניציה מוסיקלית
  • ועוד
 
תנאי הקבלה
 
למסלולי הלימוד לתואר שני בניצוח יתקבלו בעלי תואר ראשון בוגר במוסיקה B.Music, או בעלי תואר ראשון אחר, ובתנאי שאחד החוגים שבו למדו הוא חוג מעשי בתחום המוסיקה. במרבית המסלולים נדרש ציון ממוצע מינימלי של 80 לפחות בתואר הראשון, אך חשוב לדעת כי לעתים נדרש ציון גבוה יותר במקצועות המוסיקליים המעשיים. בנוסף, על המועמדים לעבור ריאיון על ידי ועדת קבלה מטעם החוג, ולעתים עליהם אף לעבור בחינות כניסה.
 
 
פרטים נוספים
 
מלבד הגשת התזה או עבודת הגמר, על הסטודנטים בשני המסלולים לעמוד בבחינות גמר מעשיות הכוללות הגשה והצגה של כמה יצירות שעליהן הם מנצחים בפועל וכן להיבחן בעל פה בתחום התיאוריה של המוסיקה, על יצירות הנקבעות בכל שנה על ידי בית הספר. ניתן ללמוד לתואר זה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים ובבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב.
 
לסיכום
 
בוגרי המסלולים לתואר שני בניצוח יוכלו לעסוק במקצוע ולעבוד עם תזמורות ומקהלות ברחבי הארץ ובעולם כולו, לשמש כמנהלים מוסיקליים, לנהל מחלקות בקונסרבטוריונים ובבתי ספר למוסיקה, ועוד. כמו כן, הם יוכלו להמשיך באקדמיה עצמה, ואף ללמוד לתואר דוקטור. בחלק ממוסדות הלימוד מוצעות מלגות לסטודנטים.  
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בניצוח?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בניצוח?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בניצוח

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp