תואר שני בניהול תעשייתי באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בניהול תעשייתי - אוניברסיטת בר אילן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בניהול תעשייתי M.A – אוניברסיטת בר-אילן

 

ניהול מותאם

 

תחומי הניהול השונים הולכים ומתמקצעים כיום, וההכשרה הנדרשת בהם נעשית ספציפית ומדויקת יותר ויותר – בהתאם למגמה השולטת בעולם בכל ענפי התעסוקה. כך, ניהול בתחומים השונים כיום דורש ידע והתמקצעות המיוחדים לכל תחום; ניהול בית ספר אינו דומה עוד לניהול מפעל וזאת משום שהצרכים של כל ענף הולכים ומתחדדים וכך גם האפשרויות והטכנולוגיות המותאמות לו, ולו בלבד. מסיבה זו מוקמים עוד ועוד מסלולים ללימודי תואר שני – המתמחים בניהול מסוג מסוים. אחד ממסלולים ייחודיים אלה הוא המסלול ללימודי תואר שני בניהול תעשייתי באוניברסיטת בר-אילן.

 

על התכנית בבר-אילן

 

התכנית לתואר שני בניהול תעשייתי M.A מתקיימת באוניברסיטת בר-אילן במסגרת בית הספר לניהול, והיא תכנית חדשנית וייחודית המתאימה למתרחש בשוק התעשייתי כיום. תכנית זו נועדה לתת מענה למנהלים ברמות שונות וכן למהנדסים ולכלכלנים המבקשים להכשיר עצמם להשתלבות מיטבית כמנהלים בכירים וכמובילי תהליכים בתעשייה, על פניה ועל ארגוניה השונים. מסלול הלימודים בנוי כך שהוא כולל ידע מתחומי הניהול ומתחומי הטכנולוגיה תוך התמקדות במקצועות הניהוליים בדגש התעשייה בארץ ובעולם. בנוסף, התכנית מדגישה הן את הפן התיאורטי והן את הפן היישומי במסלול הלימודים ואף מאפשרת העמקה אקדמית המשכית למעוניינים.

 

תכני הלימוד

 

התכנית מורכבת מתכנים הלקוחים מדיסציפלינות שונות, באופן המשלב מקסימלית את התמחותם בתחומי הניהול הייחודיים לתעשיות השונות. בין הנושאים הנלמדים במסלול זה נכללים:

 

 • שיטות וכלי ניהול מתקדמים
 • ניהול מערכות מידע בתעשייה
 • כלכלה ניהולית
 • היבטים משפטיים בניהול ארגונים
 • ניהול התפעול
 • מודלים מתקדמים בחקר ביצועים
 • אסטרטגיה שיווקית
 • קבלת החלטות בסביבה דינמית
 • ניהול ברמה לאומית
 • ניהול מחקר ופיתוח טכנולוגי בתעשייה
 • ניהול פיננסי בתעשייה

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודים במסלול זה מותנית בזכאות לתואר ראשון בממוצע של 85 ומעלה, ממוסד אקדמי מוכר. מועמדים בעלי תואר בהנדסה זקוקים לממוצע מינימלי של 80 בלבד בתואר הראשון, בעוד שעל בוגרי אוניברסיטאות מחו"ל לעבור בחינת GMAT בציון של 70 ומעלה בחלק הכמותי. שימו לב כי למסלול יתקבלו בעלי הנתונים הגבוהים ביותר באותה שנת הרשמה. בנוסף, ניסיון ניהולי יכול לתרום לסיכויים הקבלה, וזאת בתנאי שהוא ניסיון בפועל של שלוש שנים ומעלה.

 

מתכונת הלימודים

 

המסלול נפרש על פני שנתיים אקדמיות של לימודים – ארבעה סמסטרים רצופים, כולל סמסטר קיץ – כאשר שעות הלימוד הנוחות מאפשרות שילוב הלימודים ביחד עם המשך עבודה במשרה מלאה, כאשר ימי הלימוד הם יום ו' ועוד יום אחד במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים והערב.

 

הלימודים מוצעים לבחירה במתכונת ללא כתיבת עבודת מחקר, ובמתכונת עם כתיבת עבודה כזו (תזה). עם זאת, כל הסטודנטים מתחילים את לימודיהם במסלול ללא תזה, ועל המעוניינים לעבור למסלול עם תזה להגיש בקשה לאישור עד תום שנת הלימודים הראשונה. יש לשים לב כי מי שמבקש ללמוד לתואר שלישי חייב במסלול הלימודים הכולל כתיבת עבודה מחקרית. בכל מקרה, על הסטודנטים להשלים את קורסי ההשלמה הנדרשים להם – בהתאם לקורסים הכלולים בתואר הראשון של כל סטודנט – עד תום השנה הראשונה ללימודים. בין קורסי ההשלמה נדרשים מקצועות כסטטיסטיקה א' ו-ב', תיאוריות מיקרו כלכליות, יסודות המימון ועוד.

 

לסיכום

 

בוגרי המסלול ללימודי תואר שני בניהול תעשייתי בבר-אילן מעניקים לעצמם מסלול לימודים מהנה ומאתגר המקנה להם את כל הידע האקדמי, המעשי והתיאורטי הדרוש להם בבואם להשתלב בתפקידים בכירים שונים בתעשיות ובארגונים קיימים. המסלול נמשך ארבעה סמסטרים ברצף והוא מאפשר לבוגרים להמשיך לעבוד תוך כדי הלימודים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן
פורום ייעוץ לימודים
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
ללא תגובה
היכן ניתן לעשות תואר ראשון באנגלית בלשנות?
כדיגה
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס באומנות?
בת שבע
2 תגובות
היכן אפשר לעשות קורס לימוד יוונית?
שמואל לוי
1 תגובות
האם מותר לימודי תואר ולימודי תעודה במקביל?
לילי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי אנגלית ומחשבים
חוה
1 תגובות
איפה לומדים תואר שני לימודי אומנות?
תהילה אבוטבול
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp