רוצה פרטים על תואר שני בניהול משאבי טבע ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בניהול משאבי טבע ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה

 

אוצרות המדינה

 

משאבי טבע הם חומרים שבני האדם שואבים מהטבע, בניגוד לחומרים שביכולתנו לייצר בעצמנו באופן מלאותי. ככאלה, הם בעלי זמינות מוגבלת. משחר ההיסטוריה השתמשו אנשים במגוון של חומרים טבעיים כמו מתכות ומינרלים לצרכים מגוונים ובהם אכילה ושתייה, התקנת כלים, הפקת אנרגיה ועוד. לאורך המאה העשרים, אנו עדים לגידול חסר תקדים בניצול של משאבי הטבע, הן בשל הגידול באוכלוסיית העולם והן בעקבות שכלולים טכנולוגיים המאפשרים, להפיק חומרים מן הטבע בכמויות גדולות.

 

הצריכה המוגברת מביאה לדלדול של משאבים חיוניים שונים ולפגיעה סביבתית חמורה. את תוצאותיה של המגמה המדאיגה הזו אנו חשים על בשרנו, בעליית מחיריהם של חומרים כמו דלק ומים, בשינויי מזג אוויר קיצוניים יותר ועוד. במדינות רבות בעולם מפעילים כיום תכניות ממשלתיות לניהול יעיל יותר של משאבי הטבע, תוך התחשבות בגורמים סביבתיים. הללו כוללות מתווים להפחתת פליטות גזים מזהמים, עידוד של מחזור, הגבלה של ייצוא משאבים על פי חוק ועוד.

 

בישראל, עוררה הסוגיה של ניהול משאבי טבע עניין רב בשנים האחרונות, בין היתר בעקבות גילוי מקורות הגז לאורך חופי המדינה. שנה מאוחר יותר, ב - 2011 אושרה על ידי הממשלה אסטרטגיה לאומית לעידודה של צמיחה ירוקה. אסטרטגיה זו מהווה נקודת ציון משמעותית במעבר לניהול מושכל של משאבי הטבע בישראל, אך אין ספק כי עבודה רבה עוד לפנינו. מספר מוסדות לימוד בישראל מכשירים כיום סטודנטים לניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה, במטרה להעמיד אנשי מקצוע שיוכלו לאייש בעתיד מגוון תפקידי ניהול בכירים בתחום.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

הלימודים לתואר שני במדעי החברה במגמה לניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה מתאימים לבוגרי תארים ראשונים בתחומים מגוונים, המתעניינים בסוגיות של איכות הסביבה ומבקשים לקחת חלק בתהליכים של שינוי מדיניות ופיתוח בר קיימא בארגונים ובמוסדות מדינה.

 

תכנית הלימודים

 

תכניות הלימוד בתחום הינן אינטרדיסציפלינריות, ומשלבות בין תכנים מתחום הניהול ומדעי החברה לבין הכרות עם מושגים ושיטות מחקר מעולם מדעי הטבע. המשתתפים לומדים על דרכים לקביעת מדיניות וקבלת החלטות ונחשפים להיבטים כלכליים, גיאוגרפיים, משפטיים וחברתיים של נושאים כמו שימור וטיפוח סביבתי, פיקוח על היקפי כרייה, חלוקת תגמולים של משאבי טבע ועוד.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר השני במגמה זו מתפרשים על פני שנתיים אקדמיות. בחלק ממוסדות הלימוד ניתנת למשתתפים אפשרות לבחור בין מסלול מחקרי במסגרתו עליהם לכתוב עבודת תזה, לבין מסלול הכולל פרויקט גמר יישומי. במוסדות אחרים, מתקיימת התכנית במסלול עיוני בלבד. שיעורי התכנית מרוכזים ביומיים בשבוע בלבד וזאת בכדי להתאים את הלימודים לאנשים עובדים.

 

נושאי הלימוד

 

 • מנהל סביבתי השוואתי
 • שיווק סביבתי
 • קלימטולוגיה סינופטית
 • תחיקה סביבתית
 • ניהול סיכונים סביבתיים
 • האדם והביוספרה
 • איכות סביבה ותכנון מרחבי
 • כלכלת משאבי טבע
 • מימון וניהול מיזמי clean Tec
 • משאבי מים בישראל
 • מדיניות תכנונית וקרקעית בישראל
 • ניהול משאבי אנרגיה     
 • סוגיות ביזמות בתחום איכות הסביבה בישראל     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים לתואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון מוכר, לעמוד בראיון אישי וכן להציג ממוצע ציונים של 80 או 83 לפחות. בעת מיון המועמדים תינתן עדיפות לאנשים בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחומים רלוונטיים.

 

מוסדות לימוד

 

 • אוניברסיטת חיפה – הלימודים בחוג לניהול משאבי טבע וסביבה מוצעים בארבע מגמות: ניהול משאבי טבע, ניהול ומדיניות אנרגיה, ניהול קיימות בסביבה בנויה וכן תכנית MBA בינלאומית בשפה האנגלית. עמידה בחובותיה של התכנית לתואר שני בניהול משאבי טבע מזכה את המשתתפים בתואר MA.

 

 • האוניברסיטה העברית – לימודי התואר השני בניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה מתקיימים במסגרת בית הספר ללימודי הסביבה של האוניברסיטה. הלימודים מתקיימים במסלול מחקרי או עיוני ובסופם מקבלים המשתתפים תואר MA.


 • האקדמית נתניה – במוסד זה נלמדת התכנית במסגרת תואר שני במנהל עסקים, כך שהבוגרים זכאים לתואר MBA. המסלול נבנה בתיאום עם איגוד חברות הדלק, חברת החשמל, חברת מקורות והמשרד לאיכות הסביבה. הוא קיים רק במתכונת עיונית ללא תזה, והקבלה אליו אינה כרוכה במבחן GMAT.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בניהול משאבי טבע ?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בניהול משאבי טבע ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בניהול משאבי טבע

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בניהול משאבי טבע

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp