תואר שני בלימודי מקרקעין MRE בפקולטה ללימודי המשך של הטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במקרקעין - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי מקרקעין MRE בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

 

רגליים על הקרקע

 

סוגיות במקרקעין הן לרוב עניין מורכב: כדי לזהות נכון מגמות בשוק הנדל"ן יש צורך בהבנה עמוקה של יחסי הגומלין המתקיימים בין מערכות כלכליות, תעסוקתיות וחברתיות. הדבר נכון במיוחד לגבי מדינת ישראל, המאופיינת בצפיפות רבה, במחירי דיור גבוהים ובמשטר מקרקעין ייחודי ומסובך להבנה. אנשים המבקשים לעסוק בנדל"ן או להשתלב בשוק בעתיד כיזמים, כמנהלי חברות בנייה או כמנהלי נכסים, יכולים להתמקצע במקרקעין במסלול מיוחד לתואר שני המתקיים בטכניון, בו יוכלו לרכוש השכלה בהיבטים תכנוניים, שיווקיים ומשפטיים של תחום מתפתח העומד בראש סדר היום הציבורי.

 

מסלול זה מקיים בשלוחת חיפה

 

תכנית הלימודים

 

מדובר בתכנית רב תחומית המשלבת בין תכנים בנושאי ניהול, משפטים, כלכלה ושמאות. במסגרתה המשתתפים יקבלו כלים לביצוע הערכות שווי של מקרקעין וילמדו אודות דרכי השגת מימון למיזמים של פיתוח מקרקעין. הם יכירו את ההשלכות החברתיות והסביבתיות של החלטות המתקבלות בתחום וייחשפו להרצאות מפיהם של מרצים בכירים בפקולטה לארכיטקטורה ולהנדסה אזרחית. הסטודנטים יעמיקו בהבנת התהליכים שהביאו להתייקרות החריגה של מחירי הדיור בארץ ויבחנו את הדרכים בהן ניסו רשויות מקומיות שונות להתמודד עם התופעה. הם ייחשפו לכלי ניתוח מתקדמים וילמדו כיצד לאפיין מגמות בשוק ואיך להגיב אליהן באופן מושכל.

 

מתכונת הלימודים

 

התכנית לתואר שני בלימודי מקרקעין מתקיימת ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון בחיפה. היא מיועדת בעיקר לבעלי השכלה קודמת בהנדסה, בארכיטקטורה, במשפטים, בכלכלה ובמנהל עסקים. שיעורי התואר מתפרשים על פני ארבעה סמסטרים ומתקיימים פעמיים בשבוע – יום אחד בשעות אחר הצהריים וכן בימי שישי בבוקר.

 

זהו מסלול עיוני ללא הגשת עבודת תזה, הכולל שיעורי חובה ובחירה, וכן קורס סמינר מתקדם בליווי מנחה אישי שבו נדרשים הסטודנטים להגיש עבודה מורחבת כהכנה ליציאתם לשוק העבודה.

 

נושאי הלימוד

 

 • הפקעות
 • תכנון ערים ואזורים
 • יזמות פרטית
 • עקרונות בהערכת שווי
 • מיסוי מקרקעין
 • סטטיסטיקה למתכננים
 • כלכלה הנדסית
 • היבטים משפטיים בתכנון
 • מדיניות קרקעית       
 • נושאים מתקדמים בקדסטר 
 • ועוד... 
 

 

סגל המורים

 

על סגל המרצים בתכנית נמנים מרצים מהפקולטה להנדסה אזרחית של הטכניון ובית הספר לארכיטקטורה וכן משפטנים ושמאים בכירים. בראשם עומדים שניים: פרופסור להנדסת תחבורה וגיאו-אינפורמציה העוסק במיפוי ספרתי ובפוטוגרמטריה, במיזוג של בסיסי מידע ספרתיים ובמערכות לניהול מקרקעין; וכן פרופסור לתכנון ערים המתמחה במחקרים השוואתיים בין לאומיים בנושאים הקשורים למוסדות תכנון, מדיניות דיור וחוקי בנייה שגם מייעצת בנושאים מגוונים לבנק הלאומי, לאו"ם ול – OECD. 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית הינם בוגרים בעלי תואר ראשון בהנדסה, באדריכלות, בארכיטקטורה, בראיית חשבון, בכלכלה, במנהל עסקים, במדעים מדויקים או בגיאוגרפיה ממוסדות אקדמיים מוכרים שהשיגו ממוצע של 80 ומעלה בלימודיהם. חלק מהסטודנטים יידרשו לעמוד בקורסי השלמה. מועמדים שלא למדו בעבר בטכניון, יתבקשו להציג מסמך "מדרג אקדמי" רשמי המעיד על מיקומם ביחס לשאר הציונים במחזור. בעלי נתונים מתאימים יזומנו לוועדת קבלה אקדמית.

 

תעודה

 

סטודנטים שישלימו את חובותיהם במסלול יקבלו תואר מגיסטר בלימודי מקרקעין MRE מטעם הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

צומת דרכים בעניין לימודים
tshr
1 תגובות
לימודי תרבות וניהול בארץ
חאפד עטאללה
1 תגובות
כיוון לתואר ראשון
שחר
1 תגובות
כלכלה או מנהל עסקים מה כדאי
יאיר
1 תגובות
לימודי תואר שני בתקשוב למורים
עדלה
1 תגובות
ייעוץ לימודים לקראת שנה הבאה
יעל חריר
1 תגובות
לימודי משפטים לבעלי לקויות למידה
סופיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp