מנהל עסקים לתואר שני עם תזה במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
מנהל עסקים לתואר שני עם תזה במכללה למינהל

תואר שני במנהל עסקים עם תזה במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

קצת על המסלול האקדמי – המכללה למינהל

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנהל עסקים עם תזה דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

בעולם העסקים של ימינו, קיימת דרישה הולכת וגוברת מצד ארגונים וחברות במשק, הן בישראל והן בעולם כולו, לאנשים בעלי ידע ניהולי מקצועי והתנסות במחקר בתחום. השינויים וההתפתחויות השונות בתחום מנהל העסקים מתרחשים תוך זמן קצר כך שכלים וידע עסקי שנרכשו עלולים להתיישן ולאבד מהרלוונטיות שלהם.

 

כמו כן, הקשר הישיר בין תחום מנהל העסקים לתחומים אחרים, דורש הבנה מעמיקה ויכולת ניתוח טובה במגוון נושאים המשיקים לתחום. לפיכך, גובר הצורך והביקוש לחוקרים שלהם ידע מתקדם ונרחב בתחומי מנהל העסקים.

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל מציע לימודי תואר שני במנהל עסקים עם תזה שמטרתו להכשיר סטודנטים כחוקרים בעלי ראיה עסקים כוללת ובעלי ידע והתנסות במחקר מדעי בתחומי מנהל העסקים. מטרת התזה המחקרית היא לאפשר לסטודנט להוכיח את יכולתו וכישוריו לבצע עבודה מחקרית עצמאית. כל סטודנט יוכל לבחור להתמקד בנושא מסוים אותו ירצה לחקור במסגרת התזה.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים וחצי (5 סמסטרים) במהלכן על הסטודנט לצבור 68 נקודות זכות על מנת שיהיה זכאי לתואר. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: שיטות מחקר, סטטיסטיקה לתלמידי תזה, שיטות איכותניות במחקר, שיטות חקר ומדידה בארגונים ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם תזה מבוקשים מאוד בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. עם סיום התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות ניהול מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המחקרית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.

 

תנאי קבלה

 

תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בבחינות חיצוניות (עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד). ייתכנו תנאים נוספים לתוכניות ההתמחות השונות.

 

כמו כן, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון, תואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון בתחום הרלוונטי לאחת מתוכניות ההתמחות. בנוסף, ההצטרפות לתוכנית עם התזה מותנית בהשגת ציון ממוצע משוקלל 85 לפחות בלימודי הליבה של התואר ובהחלטת ועדת הקבלה של התוכנית.

 

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למינהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp