רוצה פרטים על תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מנהל עסקים MBA עם התמחות בביקורת פנים לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בביקורת פנימית

 

צרות בכותרות

 

בסוף שנת 2001 קרסה ברעש גדול חברת האנרגיה האמריקאית "אנרון", שהעסיקה מעל ל- 21 אלף עובדים ונחשבה לאחד הארגונים הגדולים והחדשניים ביותר בעולם. פשיטת הרגל של החברה זכתה לסיקור תקשורתי חסר תקדים, לאחר שהתברר כי אנרון דיווחה לאורך שנים על מאזנים כספיים שקריים, בידיעתם ובהנחייתם של מנהליה הבכירים. כאשר נערכה בדיקה מעמיקה יותר, התגלה בנוסף כי הם נהגו להשתמש במידע פנימי לשם סחר במניות. הנזק שגרמו מנהלי אנרון למשקיעים הוערך במעל ל - 60 מיליארד דולר ובנוסף, ועובדי החברה איבדו את רוב כספי הפנסיה שלהם.

 


מהי ביקורת פנימית?

 

תפקידם של אנשים העוסקים בביקורת פנים, הוא להסב את תשומת ליבם של עובדי החברה לשלל סיכונים בתפקודו של הארגון, ולמהלכים שיש לבצע כדי למנוע אותם, או לצמצם את הנזק שהם עלולים לגרום. לאחר התמוטטותן של אנרון ומספר חברות ענק נוספות, עלתה ההכרה בחשיבותה של הביקורת הפנימית ובמקום שיש לה לא רק בגופים ציבוריים, אלא בכלל החברות העסקיות. מספר מוסדות לימוד בארץ מציעים לסטודנטים להתמחות במקצוע במקביל ללימודים לתואר MBA.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

ההסמכה בביקורת פנים במסגרת התואר השני במנהל עסקים, מומלצת עבור אנשים בעלי ראש פתוח, ראייה רחבה, אהבה לדיוק ולסדר, ויושר פנימי. כמו כן יש לקחת בחשבון כי מדובר במקצוע הדורש יכולת התמודדות בינאישית עם סיטואציה מורכבת, הכוללת בחינה מדוקדקת של קולגות ושל ממונים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת הלימודים במגמה זו, רוכשים המשתתפים ידע עשיר בניהול סיכונים ובעריכת בקרות, תוך שהם מרחיבים את ידיעותיהם במבחר תחומים משיקים ובהם התנהגות ארגונית, סטטיסטיקה, חשבונאות, קרימינולוגיה, משפטים ועוד. השילוב עם לימודי מנהל עסקים, מכין את אותם לכהן בתפקידם מתוך ראייה רחבה של היבטים תפעוליים, פיננסיים ולוגיסטיים. כחלק מהכשרתם, הם נחשפים לשיטות מחקר בתחום זה, ומתנסים בעריכת סקרים, ראיונות ותצפיות.

 

מתכונת הלימוד

 

מדובר במסלול לתואר שני שאינו מחקרי בדרך כלל (ללא תזה), המשלב בין קורסים תיאורטיים, תרגולים, הרצאות אורח ושיעורי בחירה, לבין התנסות מעשית ייעודית. הלימודים אורכים בין שלושה לשישה סמסטרים, במתכונת של שני ימי לימודים בשבוע, המתאימה לאנשים המבקשים לשלב בין לימודים לבין עבודה.

 

נושאי הלימוד

 

 • נורמות ואתיקה בניהול
 • גישור ובוררות
 • מודלים לניהול משברים
 • ניהול משא ומתן עסקי
 • חשבונאות ניהולית ופיננסית
 • ניתוח דו"חות כספיים
 • עבודת צוות בשוק הגלובאלי
 • בירור, חקירה ותשאול
 • לימודי הרחבה באנגלית עסקית
 • חיזוי כישלונות עסקיים
 • ביקורת סייבר וטכנולוגיות מידע
 • מניעת הונאות ומעילות      
 • התפתחות הרגולציה בארץ ובעולם      
 • ועוד

 

תעודה

 

סטודנטים שיסיימו את לימודיהם במסלול יהיו זכאים לתואר שני MBA במנהל עסקים מהמוסד בו למדו. בנוסף הם יוכלו לגשת לבחינות ההסמכה של לשכת המבקרים הפנימיים הבינלאומית.

 

מוסדות לימוד

 

 • אוניברסיטת אריאל – האוניברסיטה מציעה מסלול המתפרש על פני שנתיים וכולל לימודי תעודה בביקורת פנים המוכרים כהשתלמות מקצועית לפי חוק הביקורת הפנימית הישראלי. בוגרי התכנית יקבלו דיפלומה המעידה על היותם מבקרים פנימיים מוסמכים מטעם לשכת המבקרים. הקבלה ללימודים נעשית על פי ציוני התואר הראשון ומבחן GMAT, כאשר מועמדים בעלי ציונים גבוהים יוכלו להגיש בקשה להתקבל מבלי לגשת למבחן.

 

 • הקריה האקדמית אונו – תכנית הלימודים לתואר שני במכללה מאפשרת לאנשים בעלי תואר ראשון בניהול לסיים את לימודי ה - MBA בתוך שנה מלאה אחת (שלושה סמסטרים). במקביל ללימודים, כל אחד מהמשתתפים מתמחה בפועל בביקורת פנים בהיקף של מספר שעות בשבוע. כדי להתקבל ללימודים במקום אין צורך לגשת למבחן GMAT.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במנהל עסקים
התקבלו 117 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp