לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני מנהל עסקים

לימודים לתואר שני במנהל עסקים


קיבלת כבר את ציון ה – GMAT? הגיע הזמן לבדוק את תכניות התואר השני במנהל עסקים! באפשרותך לקרוא על התכניות השונות המוצעות במגוון אוניברסיטאות ומכללות בישראל.

 

קרא/י על תכניות בשיווק, בניהול מערכות בריאות, בניהול חברות הי טק, במימון ועוד. רצית לשמוע על תכניות מיוחדות למנהלים בעלי ניסיון ולבכירים? חיפשת תכניות למשפטנים? – הפרטים נמצאים כאן בכתבות שלנו. מעבר לזה, ניתן לכתוב לנו מסר באתר עם בקשה למידע נוסף, ואנו נעשה כמיטב יכולתנו לחסוך לך את הריצות והבירורים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.


כל מה שצריך לדעת על תואר שני במנהל עסקים:
 

 


המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  

עוד מסלולים ומידע על לימודים לתואר שני במנהל עסקים


תנאי קבלה - תואר שני במנהל עסקים
תנאי קבלה - תואר שני בכלכלה
תואר שני במנהל מערכות בריאות

תואר שני במנהל עסקים ושיווק
תואר שני משאבי אנוש
תנאי קבלה - תואר שני במשאבי אנוש

מנהל עסקים בינלאומי לתואר שני
תואר שני כלכלה
תואר שני במנהל עסקים או בכלכלה?

תואר שני במנהל עסקים למנהלים
לימודי דוקטורט במנהל עסקים
מנע"ס ופסיכולוגיה ניהולית

תואר שני במנהל עסקים ומימון
מנע"ס וניהול חברות טכנולוגיה
תואר שני במנהל עסקים ואסטרטגיה עסקית

תואר שני במנהל עסקים לדתיים
תואר שני לרואי חשבון
תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית

תואר שני במנהל עסקים וביקורת פנים
מבחן Gmat
כלכלה יישומית תואר שני
כל המסלולים


תואר שני במנהל עסקים - מתאים לך? כמה זה עולה? איך מתחילים?

עד לא מזמן לא היו הרבה מוסדות אקדמיים בארץ שהעניקו תואר שני במנהל עסקים. בשנים האחרונות חלה התפתחות רבה בתחום ויותר מוסדות אקדמיים קיבלו היתר מהמועצה להשכלה גבוהה לקיום מסלולי תואר שני במגוון מסלולים רחב. כל בוגר תואר ראשון יכול לנסות להתקבל ללימודי המוסמך במנהל עסקים, אלא שמי שלא למד כלכלה או מנהל עסקים בתואר הראשון נאלץ בדרך כלל להשתתף בקורסי השלמה. לא תמיד תנאי הקבלה כוללים מעבר של מבחן GMAT.
 
 
על הלימודים
 

מסלול זה מספק לסטודנטים כלים רבים להתמודדות בעולם העסקים. בוגרי תואר שני במנהל עסקים מבוקשים במקומות תעסוקה רבים בזכות השכלתם והתמחותם בנושאים רבים. תוכניות הלימוד לתואר השני הן מגוונות וכוללות: תואר שני MBA במסלול עיוני או מעשי, שאינו מחקרי, תואר שני למנהלים MBA Executive, תואר שני MA במסלול הכולל עבודת תזה, ועוד.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים היא להקנות ידע רחב ומעמיק בתחומי הניהול השונים, שיכשיר את הסטודנטים לעסוק בתפקידים ניהוליים בארגונים ולפתח את יכולותיהם להתמודד עם מטלות ניהוליות שונות. הסטודנטים במסלול זה מתעדים להשתלב בתפקידי ניהול עסקי ובתפקידי מחקר ובשל כך מתמקדות התוכניות בהקניית ידע עיוני ומעשי בתחומים העיקריים של מנהל עסקים, זאת באמצעות פיתוח מיומנויות חשובות כמו: שיפור היכולת לנתח ולתכנן מערכות אירגוניות, פיתוח היכולת לקבל החלטות נכונות ולפתור בעיות, הקניית ידע בשיטות מחקר ועוד.

 

במהלך הלימודים, יקבלו הסטודנטים השכלה נרחבת ושיטתית בתחומי ניהול שונים וכן יוכלו להתמקצע, באחד מתחומיו העיקריים של עולם העסקים. נושאי הלימוד במסגרת תואר שני M.B.A מנהל עסקים, כוללים, בין השאר, קורסי יסוד בתחומים הבאים: ניהול מערכות מידע, חשבונאות למנהל עסקים, ניהול מערכות תפעול, אסטרטגיה למנהל עסקים. בנוסף תוכניות הלימודים לתואר שני M.B.A במנהל עסקים מאפשרות לסטודנטים לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות: שיווק, דיני עסקים, ניהול ופיתוח ארגוני, עסקים בינלאומיים, מערכות בריאות, איכות סביבה, מימון, או חשבונאות.

 

 

נושאי לימוד ממוקדים

 

 • תורת ההשקעות
 • דיני קניין
 • פרסום ותקשורת
 • שיווק הי טק
 • ניהול משאבי אנוש
 • משפט נזיקין
 • התנהגות ארגונית
 • דיני תאגידים
 • הערכת שווי חברות
 • ניהול מותגים
 • ניתוח דוחות כספיים
 • מדיניות הפצה
 • ניהול קריירה בארגונים
 • ממשל תאגידי
 • מנהיגות ותקשורת ארגונית
 • ניהול בינלאומי
 • חקר שווקים והתנהגות צרכנים
 • מיזוגים ורכישות     
 • ניהול חדשנות ויצירתיות ארגונית     
 • ועוד

 

מהו משך זמן הלימודים?
 
הלימודים נמשכים בין שנה לשנתיים תלוי במוסד האקדמי ( בין אם מכללה או אוניברסיטה). תנאי הקבלה הם בד"כ תואר ראשון ממוסד מוכר. באוניברסיטאות הסינון יהיה גם ע"פ ממוצע ציוני התואר הראשון ומבחן GMAT. מועמדים לתואר שני במנהל עסקים בינלאומי (GMBA) נדרשים לעיתים גם לעבור בהצלחה בחינת TOEFL באנגלית.
 
כמה זה עולה?
 
עלות ההכשרה נעה בין 10,000 ל- 20,000 ש"ח  לשנה תלוי במוסד האקדמי.
 
  
היכן לומדים?
 
בארץ קרוב ל 30 מרכזים אקדמיים, ביניהם האוניברסיטאות הגדולות ומכללות רבות בין המוסדות המלמדים מנהל עסקים לתואר שני:
  
 • הקריה האקדמית אונו - מקיימת מסלול לתואר שני במנהל עסקים (MBA) במגוון מסלולי התמחות -  תואר שני במנהל עסקים התמחות בשיווק ופרסום, מימון ושוק ההון, לימודי ניהול הארגון, ניהול מערכות בריאות ופארמה, ניהול איכות הסביבה ומנהל עסקים בהתמחות יזמות טכנולוגית ומערכות מידע.
 
 • המסלול האקדמי המכללה למינהל - במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימת תכנית לתואר שני במנהל עסקים, שבה אפשר לבחור בין שלל התמחויות, כגון התמחות במערכות מידע, התמחות בניהול חברות טכנולוגיה, התמחות מימון, התמחות שיווק וניהול אסטרטגי, התמחות פסיכולוגיה עסקית וניהולית, התמחות יזמות וחדשנות והתמחויות נוספות.
 
 • המרכז האקדמי רופין - שם מציעים מסלולי לימוד שונים לתואר השני במנהל עסקים. שכר הלימוד במכללה הינו שכר לימוד אוניברסיטאי. לימודי התואר שני במנהל עסקים נמשכים כשנתיים והמסלול מותאם לאנשים המועסקים במשרה מלאה. משתתפי התכנית בוחרים בשתיים מבין מגוון אפשרויות התמחות כגון: פיתוח ארגוני, מימון, ניהול שיווקי ועוד.
   
 • המרכז האקדמי פרס (רחובות): במרכז האקדמי פרס מציעים שלל תחומי ידע בהם אפשר לבחור במסגרת התואר השני במנהל עסקים. אלה כוללות תואר שני במנהל עסקים ומימון, תואר שני במנהל עסקים ושיווק, תואר שני במנהל עסקים ודיני עסקים, תואר שני במנהל עסקים וייעוץ והתנהגות ארגונית ותואר שני במנהל עסקים וניהול עסקים גלובליים. קיים גם אשכול קורסי ניהול כללי.
 
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מציעה מבחר מסלולים בני שנתיים לתואר השני במנהל עסקים (MBA) - לימודי מנהל עסקים לתואר שני במכללת אריאל הם רחבי היקף ורב תחומיים, הכוללים מגוון רחב של נושאי לימודים וביניהם: מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, סטטיסטיקה, שימושי מחשב, מתמטיקה, ניהול, מדיניות עסקית, משפט עסקי, חשבונאות פיננסית וניהולית, חקר ביצועים, שיווק, ניירות ערך, לימודי בנקאות ושוק ההון ותחומים נוספים.

 

 • האקדמית תל אביב יפו - מקיימת מסלול MBA ללא תזה, האורך שנתיים, וכולל  התמחויות לבחירה: ניהול השיווק, אסטרטגיה ומימון. יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון שעברו מבחן GMAT והשלימו רקע קודם נדרש, כמוגדר במוסד הלימוד.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה - תכנית ה - MBA במרכז הבינתחומי הרצליה משלבת לימוד עיוני מעמיק עם עשייה חדשנית ויצירתית. בתואר השני במנהל עסקים מתקיימות התמחויות בתחומים שיווק ודיגיטל, נדל"ן, מימון וניהול מבוסס AI & Big Data. נוסף על כך מוצעים שני מסלולים בין לאומיים אשר נלמדים בשפה האנגלית - Global MBA ו - One Year MBA. ניתן ללמוד גם במסלול ייחודי בחדשנות בתחום הבריאות - MBA in Healthcare Innovation, שמתקיים בשפה האנגלית.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת - בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית לתואר שני במנהל עסקים MBA, במסלול עם תזה או בתכנית ללא כתיבת תזה. התואר המוענקת לבוגרים הוא מטעם אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

 

 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן - במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני בניהול MA. הסטודנטים יכולים לבחור בין התמחות בניהול בין לאומי לבין התמחות ניהול ארגוני שירות.
   

האם כדאי להמשיך ללימודי תואר שני במנהל עסקים?


לא מעט בוגרי לימודי מנהל עסקים בוחרים להמשיך גם לתואר שני. גם בקרב מי שלא למדו מנהל עסקים, אלא תחומים דומים כגון כלכלה, משפטים וחשבונאות, תואר שני במנהל עסקים הוא בין האפשרויות המבוקשות ללימודים מתקדמים. מלבד הידע הניהולי המעמיק שהתואר השני מעניק לסטודנטים, יש לו גם השפעה על הקריירה ועל האפשרויות לצמוח בסביבה הארגונית.


יצאנו לבדוק מה חושבים סטודנטים ובוגרים טריים על התואר השני במנהל עסקים, כדי לדעת באמת מה מקבלים מהתואר ולהבין האם כדאי לבחור בו.


איך התואר השני עזר לך מבחינת קריירה (עזר לקבל העלאה בשכר? להתקבל למקום עבודה שרצית? או לחלופין – להתקדם במקום העבודה הנוכחי)?


אייל רם, שמסיים תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אסטרטגיה ויזמות בקריה האקדמית אונו, ונרשם כעת גם לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון, אומר: "אני התחלתי את התואר השני כשכבר הייתי בעבודה, אני עובד בסטארט אפ בתחוםההייטק והתואר התחבר לעיסוק שלי. התואר בהתמחות יזמות ואסטרטגיה עזר לי לחבר תיאוריה עם המציאות. הוא עזר להבין תהליכים ומושגים חשובים ולראות את התמונה הכוללת, הוא נתן יותר צבע למציאות. עדיין לא ראיתי השפעה על השכר אחרי התואר השני."


שחר גבאי, שמסיים כעת את התואר השני במנהל עסקים בהתמחות מימון במסלול האקדמי המכללה למינהל, משיב: "יש לי היום עסק עצמאי ובמקביל אני מנסה להשתלב בארגונים. את התואר הראשון עשיתי בלימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק. כדי להגיע לתפקידים בכירים, צריך ידע פיננסי. אני לא הולך לעבוד בבנק או בבית השקעות, אבל אני יודע שלטווח הרחוק זה יעזור לי. אני מבין עכשיו הרבה יותר בעולם הפיננסי וזה עוזר לי גם בחיים האישיים שלי, למשל במשכנתא שלקחתי לאחרונה.


אני מרגיש שנפתחו לי הרבה הזדמנויות, ואני רואה זאת בהצעות העבודה הרבות שאני נחשף אליהן. אני יודע שכשאסיים את הלימודים אוכל להתקדם בחברות, בגלל הרקע שאני מקבל בתחום הפיננסי. בינתיים, התואר נותן המון לעסק הפרטי שלי."


איריס לרנר, שסיימה לאחרונה תואר שני במנהל עסקים במסלול רב תחומי במכללה האקדמית נתניה, אומרת: "אני נמצאת בעבודה שלי ככלכלנית כבר עשרים שנה, אז התואר השני אמנם לא סייע לי להתקדם או להגיע לתחום חדש, אבל הוא כן עזר לי לראות את העבודה שלי בראייה הרבה יותר רחבה מאשר הייתה לי קודם. הוא לימד אותי על דרך הניהול הנכונה של ארגון, ועזר לי להבין איך אני יכולה לשנות בתוך הארגון שלי.


לכל אחד יש מחשבה לעבור בשלב כלשהו בחיים לתפקיד ניהולי ותואר שני יכול לקדם, אמנם לא מיד כשמסיימים ללמוד אבל הוא מסייע לטווח הרחוק. אני סיימתי ממש עכשיו ללמוד, כך שעדיין לא ראיתי את ההשפעה על השכר, אבל לדעתי בעתיד זה יעזור."

 


האם התואר השני היה שווה את ההשקעה (מבחינת זמן וכסף)?


אייל: "לדעתי התואר היה שווה את ההשקעה. הוא פתח לי את האופקים ואין לי ספק שמבחינה כלכלית ההשקעה תחזיק את עצמה מתישהו והתואר השני ישפיע על הפוזיציה של בעבודה וגם על השכר. גם מבחינת הרחבת הדעת התואר נתן לי משאבים חשובים, אז לדעתי הוא בהחלט משתלם."


שחר: "לדעתי התואר השני היה שווה את ההשקעה. במכללה יש המון דברים מעבר לתואר, קורסים וסדנאות בשעות הערב שתורמים לא פחות מהתואר עצמו ונותנים פרקטיקה וניסיון חשוב להמשך. זה עוזר גם למי שלא בא ישירות מתחום המימון, כמוני.
בתואר הראשון התמחיתי בשיווק, זה עולם מאוד דינמי שאפשר גם ללמוד לבד. התחום הפיננסי הוא מורכב יותר ולא קל להתמחות בו. זה ידע שחשוב גם לעצמאיים כמוני. בתואר השני עצמו יכולתי להתאים את הלימודים אליי, למשל דרך קורסים במימון עסקים קטנים."


איריס: "לדעתי אם יש הזדמנות ללמוד לתואר שני מטעם מקום העבודה, זה כדאי ומשתלם מאוד. אני באתי באופן פרטי, כך ששילמתי יותר מסטודנטים שמקום העבודה סייע להם. לדעתי, למי שמגיע באופן פרטי התואר משתלם פחות כלכלית, אבל אני עדיין לא מצטערת שהלכתי ללמוד. התואר היה חוויתי מאוד, כמו למשל בסיור הלימוד לסין שעזר להכיר את דפוסי העבודה במדינה."


האם היית ממליץ לחבריך ללמוד תואר שני במסלול שלמדת?


אייל: "אני ממליץ בפועל לחברים שלי ללמוד במסלול שלמדתי, גם לאנשים שלא מגיעים מהתחום. אני חושב שלא רק שכדאי ללכת ללמוד לתואר השני, זה אפילו נדרש לשקול אותו. במציאות של היום, למרות הקשיים שיש בדרך, הוא שווה את המאמץ."


שחר: "הייתי ממליץ. ההסתכלות שלי היא רחוקת טווח, אם עובדים קשה עכשיו אפשר לקצור את הפירות בעתיד. אני ממליץ לכל מי שרוצה להשתלב בעתיד בעבודה טובה להשקיע היום בתואר השני. הוא נותן הרבה פרקטיקה גם לחיים האישיים, היום כשמדברים איתי עם מושגי פיננסיים אני מבין על מה מדובר וזה עוזר לי לקבל החלטות מושכלות יותר.


המבנה של התואר מתאים לכל אחד. כולנו אנשים עובדים, שבאים ללמוד אחרי העבודה. אני הצלחתי לשלב את התואר השני עם עבודה, בית וילדה קטנה, אז אני יודע שלמרות שאין הרבה זמן פנוי זה בהחלט אפשרי."

 

איריס: "בהחלט הייתי ממליצה לאחרים ללמוד. לדעתי התואר השני נותן איכות למי שרוצה לעבור לדרגת ניהול, ומקנה ראייה מרחבית יותר בפן החברתי והניהולי, כלומר איך להתנהל מול לקוחות ומנהלים אחרים. כמי שמגיעה מתחום הכלכלה, לא עשיתי תואר שני עם ניואנס כלכלי כי לא חשתי צורך לחזק את הפן הזה. עבורי, התואר השני שלמדתי עזר לי להשלים את הכלים שהיו חסרים לי." שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום תואר שני במנהל עסקים

רוצה לדעת יותר על תואר שני מנהל עסקים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני מנהל עסקים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד תואר שני מנהל עסקיםאוניברסיטת חיפה - תואר שני מנהל עסקים
תואר MBA לדתיים - האקדמי לב

תואר שני במנהל עסקים - אוניברסיטת בן גוריון
תואר שני במנהל עסקים - אוניברסיטת בר אילן

תואר שני במנהל עסקים - האוניברסיטה העברית
בן גוריון באילת - תואר שני מנע"ס

תואר שני במנהל עסקים - אוניברסיטת תל אביב
רמת גן - תואר שני במנהל עסקים
כל מוסדות הלימוד - תואר שני במנהל עסקים


חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במנהל עסקים (183 חוות דעת)
התקבלו 183 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
עאדל,הקריה האקדמית אונו, אונו - תואר שני במנהל עסקים למנהלים, 31/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אהבתי את האווירה הלימודית החברים היחס מהמכללה , לא אהבתי את המרחק שלה מאיזור מיגורי מבאר שבע

על הקמפוס
מאוד טוב הקמפוס מעוצב בצורה חדשנית ועונה על דרישות הסטודנטים
עאדל,הקריה האקדמית אונו, הקריה האקדמית אונו - תואר שני במנהל עסקים, 22/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אהבתי את השקט והשלווה באווירת לימוד מהנה , יש מענה ואוזן קושבת חום ואהבה

על הקמפוס
קמפוס מעוצב בצורה נוחה ואיכותית , אווירה רגועה ושקטה
שאלות הגולשים על תואר שני במנהל עסקים

 דרישות סף לתואר במלונאות ותיירות11/06/2019    (13 צפיות)
 מנהל עסקים - תכנית יהלום בבר אילן או הבינתחומי?05/06/2019    (29 צפיות)
 קבלה לניהול מערכות מידע03/06/2019    (25 צפיות)
 מנהל עסקים או ניהול 29/05/2019    (164 צפיות)
 משפטים ומנהל עסקים או מנהל עסקים וכלכלה?17/05/2019    (80 צפיות)
 תכניות אפשרויות לתואר שני במנהל בריאות15/05/2019    (59 צפיות)
 תואר במנעס עם התמחות בחשבונאות בהשוואה לקורס הנהח סוג 313/05/2019    (58 צפיות)
 הרשמה לתואר ראשון במנהל עסקים למנהלים07/05/2019    (233 צפיות)
 אפשרויות תעסוקה לבוגרי ניהול מערכות בריאות01/05/2019    (95 צפיות)
 תואר שני לאנשים עובדים בניהול מערכות בריאות 28/04/2019    (159 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני מנהל עסקים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר שני במנהל עסקים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה ללימודי מלונאות ותיירות (לפני 10 שעות, 33 דקות)
דרישות סף לתואר במלונאות ותיירות (לפני 4 ימים, 15 שעות, 31 דקות)
לימודי ניהול מערכות מידע לתואר ראשון (לפני 6 ימים, 11 שעות, 22 דקות)
בחירת מסלול ומוסד לימודים (לפני 9 ימים, 14 שעות, 6 דקות)
מנהל עסקים - תכנית יהלום בבר אילן או הבינתחומי? (לפני 10 ימים, 17 שעות, 13 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD