תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

תואר שני MBA במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה


זה לא עסק, זה תואר שני

 

התואר השני במנהל עסקים מרחיב את הידע של התלמידים בתחומי הניהול השונים, מכשיר אותם לתפקידים ניהוליים בארגונים ומקנה להם את היכולת להתמודד עם סיטואציות ניהוליות מורכבות. תכנית הלימוד מכשירה את תלמידיה ליישם את הלימודים התיאורטיים באמצעות קבלת החלטות ומציאת פתרון לבעיות. הסטודנטים לומדים גישות מגוונות לניהול יעיל וחכם.

 

תכנית התואר השני במנהל עסקים שמתקיימת באוניברסיטה הפתוחה באה להכשיר את תלמידיה לתפקידי ניהול בדרגה בכירה ובינונית, במגזר העסקי והציבורי כאחד. המסלול בא להקנות את המיומנויות שחיוניות למנהלים בכירים והוא מטפח עקרונות של משמעת וחשיבה עסקית וניהולית. באפשרות הבוגרים להשתלב בעמדות מפתח בגופים ובמוסדות מגוונים במשק הישראלי.
 

תכנית לימודים

 

התכנית מעניקה ידע תיאורטי וכישורים מקצועיים פרקטיים בהיבטים המרכזיים של ניהול עסקים ומכשירים אותם להתמודד עם אתגרים שונים בסדר יומם של מנהלים בשוק הבלתי צפוי ודינמי של ימינו.

 

מלבד הקניית הידע העיוני, התכנית מאפשרת להתמחות בתחומים פונקציונאליים שונים ובהם: ניהול אסטרטגי ומדיניות עסקית, פרסום ושיווק, חשבונאות, ניהול התפעול, מימון, מנהל ומדיניות ציבורית, כלכלית עסקים ותעשייה, ניהול התפעול, משפט ואתיקה, מערכות מידע ושיטות כמותיות, ניהול בין לאומי, ניהול משאבי אנוש ומדעי ההתנהגות בניהול.
 

מתכונת הלימוד


תכנית זו מתבססת על קמפוס תקשוב וירטואלי, במסגרתו הסטודנטים יכולים לשמור על קשר עם הסגל האקדמי וסגל ההוראה. הלמידה בשיטה המשלבת הוראה אישית ולמידה מרחוק באה לסייע לשלב לימודים עם עבודה, אפילו ללומדים מחו"ל. על התלמידים לסיים את התכנית תוך פרק זמן של כחמש שנים מתחילת הסמסטר של הקורס הראשון הנלמד.


תכנית תואר שני זו מורכבת מלימודי חובה, מלימודי בחירה ומקורסים סמינריונים. סטודנטים שאין להם רקע במנהל עסקים מחויבים בלימודי השלמה של מספר קורסי תשתית. כמו כן, מוצעים קורסי בחירה בעשרה אשכולות, דרכם ניתן להעמיק בסוגיות עסקיות מגוונות. קורסים סמינריוניים נלמדים בקבוצות ובשילוב טכנולוגיית הוראה מרחוק.
 

נושאי הלימוד

 

  • תקשורת שיווקית ופרסום
  • פרקים בהתנהגות צרכנים
  • תורת המשחקים למנהלים
  • שיטות מחקר במדעי החברה
  • היבטים תיאורטיים בהתנהגות עסקית    
  • ניהול פיננסי
  • דיני תאגידים
  • פרקים בשיווק
  • חשבונאות למנהלים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה מציעה מסלולי לימודים לתוארי בוגר ולתארים מתקדמים במסגרת המאפשרת לתלמידיה לשלב את הלימודים עם שאר היבטי החיים, ללא הצורך להתפשר. תכניות הלימוד מתאפיינות בגמישות רבה במטרה לאפשר לסטודנטים לקבוע את מקום הלימודים ואת מועדיהם. האוניברסיטה מציעה מגוון של תארים מתקדמים כמו תואר שני בחינוך, תואר שני בדמוקרטיה וביחסים בינלאומיים ותואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך.

 

תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי לימודי ניהול במוסד מוכר, שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 80. כמו כן יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים בממוצע 80 ומעלה בכפוף להשלמות מתאימות. מי שברשותם ממוצע ציונים נמוך יותר בתואר הראשון, יכולים להתקבל במקרים מיוחדים לפי החלטתה של וועדת הקבלה. זו עשויה לזמן את המועמדים לראיון אישי, כאשר ניסיון ניהולי של למעלה משלוש שנים עשוי להוות יתרון.
 

תעודה


תלמידים שמסיימים את כל הקורסים שבתכנית הלימודים זכאים לתואר MBA מטעם האוניברסיטה הפתוחה. התואר מאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני במנהל עסקים - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 18 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
01/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש הרבה חופש, אין חובת נוכחות, ותמיד יש בחירה בהגשת שיעורי בית (להכין 5 מתוך 7 מטלות במהלך הסמסטר) ה קרא עוד...

על הקמפוס

נעים ושקט, יש הכל וקרוב, לא צריך ללכת מרחקים. הכל קרוב ונוח, אין הרבה כיתות ואין עומס של סטודנטים. א קרא עוד...

טיפים

ממליצה בחום על האוניברסיטה הפתוחה, כיף ללמוד בשעות נוחות , הסטודנטים האחרים ממש נחמדים, ניתן לשלב עם קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
27/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

נוח מבחינת זמנים וזה נותן זמן לעבוד


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp