תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל בשומרון - מוסמך במנהל עסקים MBA


התואר השני במנהל עסקים של אוניברסיטת אריאל בשומרון מתאים לבוגרי תואר ראשון אשר ברצונם להרחיב את היכולות הניהוליות, כמו כן הוא מתאים למי שמעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מתקדמת בענף הניהול העסקי. תכנית זו מאפשרת לתלמידיה לראות את הארגון באופן רחב ולהתמקצע בשלל תחומים כשיווק, מימון, ניהול, יזמות וחשבונאות. מטרתה של תכנית זו היא להכשיר את בוגריה לתפקידי ניהול מתקדמים במשק.


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני במנהל עסקים מכשירה את הסטודנטים לתפקידים ניהוליים בכירים בחברות עסקיות וציבוריות. היא תורמת לרכישה של כישורי ניהול ומיומנויות החיוניות לתפקוד יעיל בשלל זירות עסקיות, בראייה עדכנית אשר מותאמת לאתגרים שניצבים בפני מנהלים היום.


מסלולים והתמחויות במחלקה

 

 

  • לימודים רב תחומיים: מגוון של לימודים מההתמחויות במנהל עסקים, אשר מקנים לסטודנטים ידע בשלל תחומי ניהול שנדרשים למנהלים בעידן המודרני.

 

 

  • התמחות במימון: בה נלמדים נושאים כגון השקעות בניירות ערך, ניהול פיננסי, מימון וכלכלה בין לאומיים, כספים ובנקאות, הערכת שווי חברות, ניהול סיכונים, אופציות וחוזים עתידיים ונושאים נוספים.

 

 

  • התמחות שיווק: הסטודנטים לומדים נושאים כגון שיווק בינלאומי, מחקרי שור, פיתוח שירותים ומוצרים חדשים, התנהגות צרכנים, תקשורת שיווקית, מסחר באינטרנט, ניהול הפרסום ועוד שלל נושאים.

 

 

  • התמחות ניהול והתנהגות ארגונית: בהתמחות לומדים על סוגיות כגון ניהול משאבי אנוש, יחסי עבודה, ניהול והתנהגות ארגונית מתקדם, מנהיגות בארגונים, תרבות ארגונית והיבטים נוספים.

 

 

  • מסלול יזמות וטכנולוגיה עתידית: במסלול לומדים על נושאים כניהול מוצר בסביבת הייטק, מימון מיזמים, ניהול פרויקטים וסוגיות נוספות.

 

 

  • קורס דירקטורים: קורס זה מקנה היכרות עם הדין, הפרקטיקה ושלל השיקולים שנוגעים לתפקוד בחברות ולניהולן התקין. בקורס מכירים את הדרישות הרגולטוריות החדשות ומתעדכנים במגמות האחרונות.

 

 

  • שילוב MBA ולימודי תעודה: התמחות ביקורת פנים מטעם לשכת המבקרים הפנימיים, בוגרי התכנית יכולים להשתלב כמבקרים פנימיים בשלל גופים ציבוריים, הם מקבלים תעודת "מבקר פנימי מוסמך" מטעם לשכת המבקרים הפנימיים.


מתכונת הלימוד


התואר השני במנהל עסקים מעמיד בפני הסטודנטים שלוש תכניות מובנות לבחירה, תכניות אלה שונות בלימודים הפרונטליים:

 

 

  • תכנית בת 12 חודשים, אשר מתחילה בסמסטר א'
  • תכנית בת 15 חודשים אשר מתחילה בסמסטר ב'
  • תכנית בת 21 חודשים אשר מתחילה בסמסטר א'.


התכנית היא מותאמת לסטודנטים עובדים, שיעורים מתקיימים בדרך כלל בשעות אחר הצהריים באחד מימי השבוע ובימי שישי בבקרים. כחלק מן התכנית משולב סיור לימודי לסין, שמתקיים כקורס בחירה. סיורה זה בחו"ל כולל לימודי מנהל עסקים באוניברסיטה מובילה בסין וביקורים בעסקים ובמפעלים בסין. כמו כן, הסטודנטים יכולים ללמוד בקורס בחירה נוסף - קורס דירקטורים, אשר מעניק לתעודה נפרדת למשתתפיו.


תכנית התואר השני מפעילה מעבדה למשחק עסקים, אשר מאפשרת לסטודנטים להתנסות בניהול של חברה עסקית שפועלת בשוק תחרותי. מעבדה אינטגרטיבית ואינטראקטיבית זו יוצרת סימולציה וירטואלית של העולם התחרותי והעסקי. ישנה אפשרות לבחור פרויקט ייעוץ מונחה או פרויקט ייזום עסקים.


תכנית זו מאשרת שילוב תואר שני במנהל עסקים במקביל לסיום התואר הראשון, במסגרת מסלול ישיר לתואר שני או במסגרת מסלול מצטיינים.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל כוללים ממוצע של לפחות 80 בתואר הראשון בתחומים כהנדסה, כלכלה, מנהל עסקים, מדעים ומדעי החברה. לעיתים המועמדים נדרשים להשלמות לפי החלטת ראש התכנית. יכולים להתקבל מועמדים בוגרי תואר ראשון אקדמי מוכר, מכל תחום, שממוצע הציונים בו 85 ומעלה. בוגרי תואר ראשון B.Ed. בחינוך מועברים לאישור של ראש התכנית.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבל תואר שני MBA במנהל עסקים שמוענק מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
Whatsapp Whatsapp