רוצה פרטים על תואר שני לרואי חשבון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים לרואי חשבון - מסלולי MBA ומשפטים לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני לרואי חשבון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכניות לתואר שני במנהל עסקים ובמשפטים לרואי חשבון 
 
במיוחד בשבילך
 
סביבת העסקים המודרנית מציבה לעובדים ולמנהלים בתחום החשבונאות אתגרים חדשים ומורכבים, הן בהיבט העסקי והן בפן הארגוני. החשבונאות היא "שפת העסקים", ועל מנת לתקשר בהצלחה בשוק דינאמי ועולמי יש להישאר מעודכנים בכל התפתחות, הנגזרת משינויים במבני הון, במבנים מדיניים וחברתיים, בתקנות משפטיות, בשיקול הדעת הצרכני וכן הלאה.
 
מאמר זה אינו עוסק במסלולים לתואר שני בחשבונאות, אלא בתכניות מגוונות המיועדות בראש ובראשונה לרואי חשבון מוסמכים ומנוסים, שלרוב לא די בתואר ראשון בחשבונאות על מנת להתקבל אליהן.
 
 
כיוונים אקדמיים
 
אז מהם כיווני הצמיחה האישית של האנשים העוסקים בראיית חשבון? – בין התכניות השונות לתואר שני המוצעות במוסדות הלימוד האקדמיים בישראל, יש כאלו המוגדרות כמיועדות במיוחד לרואי חשבון. חלקן מרחיבות את היקף הידע של איש המקצוע לתחומים נוספים כמשפטים, מערכות מידע, משאבי אנוש, שיווק וכלכלה. חלקן עוסקות בנושאים ממוקדים הקשורים לחשבונאות, כתקינה בינלאומית, מיסוי ומימון.
 
מטרת הלימודים
 
מטרת המסלולים לתואר השני, מעבר להרחבת הידע התיאורטי, היא לתת לאנשי המקצוע כלים מעשיים המבוססים על חקירת מקרים אמיתיים מן המציאות העכשווית, על מנת להכין אותם לאתגרים החדשים בהם ייפגשו בהמשך דרכם המקצועית, וללבן סוגיות ודילמות בהן הם נתקלים כבר עכשיו.
 
 
מה מיוחד בתכניות?
 
קודם כל, הסביבה הלימודית היא סביבה מקצועית לכל דבר. בתכניות השונות מקבלים מספר מצומצם של תלמידים בכל שנה, כאשר קהל היעד המיוחד הוא קהל רואי החשבון. הלימודים נערכים בכיתות קטנות ואיכותיות, תוך קיום קשר צמוד ומפרה בין המרצים לסטודנטים. יחד עם זאת, לחלקן יכולים להתקבל גם בעלי רקע בכלכלה, מנהל עסקים, הנדסה ועוד - בכפוף לביצוע שנת השלמה בחשבונאות.
 
כיוון נוסף הוא תכניות לתואר שני במנהל עסקים. גם באלו המיועדות לקהל מגוון יותר, רואי החשבון זוכים ביתרון משמעותי בתהליך המיון, כיוון שהם פטורים מבחינת ה – GMAT. הפטור ממבחן זה ניתן לאלה מביניהם שממוצע הציונים שלהם בתואר הראשון אינו נמוך מ – 75. ואולם ישנן גם תכניות MBA מיוחדות לרואי חשבון, העוסקות בהתמחויות כמיסים, ניהול ומימון.
 
מה משך הלימודים, ומה ניתן בסופם?
 
מרבית תכניות הלימוד נמשכות בין שנה ל - 15 חודשים ומותאמות לאנשים עובדים, כך שהלימודים מרוכזים לרוב ביומיים בשבוע ומתקיימים בשעות הערב. בתכניות מסוימות הלימודים מתקיימים ערב אחד בשבוע בתוספת יום שישי בבוקר. בהתאם למסלול הנבחר, הלימודים מזכים בתואר מוסמך האוניברסיטה (MA) בחשבונאות, מוסמך האוניברסיטה בעסקים (MBA), או מוסמך האוניברסיטה (MA) בלימודי משפט.
 
 
איפה לומדים?
 
המסלול האקדמי המכללה למינהל
 
מכללה זו מקיימת תכנית MBA אינטנסיבית לניהול ומימון בת שנה אחת (שלושה סמסטרים). התכנית פתוחה בפני בוגרי תואר ראשון בחשבונאות, אך גם בפני בוגרי שנת השלמה בחשבונאות. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע, והמסלול כולל התמחות.
 
אוניברסיטת בר אילן
 
מציעה כמה מסלולים עיקריים לרואי חשבון: האחד הוא מסלול לתואר שני במשפטים המותאם לבוגרי מקצועות אחרים, ובאופן מיוחד לבוגרי כלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים. המסלול אורך שנה אחת ואינו כולל תזה, ובו נלמדים נושאים כדיני עבודה, דיני מיסים, משפט מנהלי ומשפט מסחרי. המשתתפים אינם מוכשרים לעיסוק בעריכת דין, אלא תפקיד התכנית הוא להפגיש את רואה החשבון עם סוגיות משפטיות.
 
המסלול השני הוא מסלול מיוחד לתואר שני העוסק בתקינה החשבונאית הבינלאומית (IFRS), המונהגת בדוחות כספיים של חברות ציבוריות, ומאומצת בהדרגה מאז שנת 2008 גם על ידי החברות הפרטיות. התכנית מתייחסת להיבטים התיאורטיים והפרקטיים של הפרוטוקול, ומספקת הכנה אקטואלית וחשובה לעולם החשבונאות העכשווי. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך שני סמסטרים.
 
נוסף על כך, פועלת תכנית CPA PRO לתואר שני לרואי חשבון, מסלול זה מאפשר ללמוד לשני תארים שניים, תואר שני בחשבונאות ותואר שני במנהל עסקים.
 
הקריה האקדמית אונו
 
מתוך הסכם מיוחד בין המכללה ללשכת רואי החשבון בישראל נוצרה התכנית לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות במסים. תכנית זו מיועדת לרואי חשבון ועובדי רשות המסים, אך גם לבעלי תארים בחשבונאות, כלכלה ומינהל עסקים והנדסה. מטרתה הקניית ידע עדכני במסים, לרבות שינויי מבנה ופירוקים, מיסוי חברות ושותפויות, תכנוני מס, מיסוי שוק ההון, מיסוי מקרקעין, מיסוי בכירים ומיסוי בינ"ל. זוהי תוכנית MBA המתייחסת גם לנושאי ניהול, מו"מ, אסטרטגיה עסקית, ניתוח דוחות מתקדם, מיזוגים ורכישות, שיווק, ניהול משאבי אנוש ודיני תאגידים וניירות ערך. גם כאן הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע אך נמשכים חמישה טרימסטרים (כ - 15 חודשים).
 
 

המרכז הבינתחומי הרצליה

 

בית ספר אריסון במרכז הבינתחומי הרצליה מציע למועמדים מצטיינים לתואר ראשון בחשבונאות, שהם בעלי ציון של 740 או יותר במבחן הפסיכומטרי, להשתתף במסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות באסטרטגיה וייעוץ עסקי. התכנית מתקיימת בשפה האנגלית, ולומדים בה גם סטודנטים מחו"ל, כך שזו הזדמנות מצוינת לפתח קשרים עם אנשים מרחבי העולם ולקבל מהם ידע על שווקים אחרים. במהלך לימודי התואר הראשון יש לעמוד בממוצע של 85 לפחות כדי להמשיך למסלול ה - MBA.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני לרואי חשבון?

רוצה לדעת יותר על תואר שני לרואי חשבון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במשפטים

התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp