מחשבת ישראל לתואר שני במכון שכטר למדעי היהדות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במחשבת ישראל - מכון שכטר.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במחשבת ישראל במכון שכטר
 
המושג צדק חברתי תופס משקל רב בתקופה האחרונה, אך למעשה הוא קיים כבר מאות שנים בקרב עמים רבים ובקרב העם היהודי בפרט. הלימודים במכון שכטר בירושלים מחברים את העבר של העם היהודי עם המציאות הישראלית. בתכנית ההתמחות במחשבת ישראל משולבים נושאים הנוגעים לתפישת היהדות הן בציונות והן בתפוצות הגולה לאורך הדורות.
 
תכנית הלימודים מיועדת לאנשים המעוניינים לקחת חלק במסע מרתק דרך הכתבים העתיקים ועד לגישות מודרניות ואקטואליות בנושאים בוערים של זהות ואמונה יהודית. היא מתאימה לאנשים שרוצים לעסוק בתחומי ההוראה, ההסברה והמחקר. במכון שכטר פועלים מרצים חילוניים לצד מרצים דתיים, ומאפשרים חווית למידה מגוונת ופלורליסטית. הסטודנטים קוראים ביצירות מופת, רוכשים כלים ומיומנויות לניתוח מקורות, דנים בבעיות קיומיות, בהיסטוריה של העם היהודי, ומפתחים חשיבה עצמאית יצירתית וביקורתית.
 
תכנית הלימודים
 
תכנית הלימודים לתואר שני במחשבת ישראל מורכבת מלימודי חובה ומקורסי בחירה בנושאים רבים, כגון: מחשבת ישראל בימי הביניים, פילוסופיה של הדת בעת החדשה, הפמיניזם היהודי, תורת הקבלה ועוד. הסטודנטים עוסקים בשאלת היהדות והחילוניות בישראל של ימינו, דנים בהיבטים של המחשבה היהודית והאמונה לאחר השואה, הם מחברים עבודות בעלות פן מחקרי, עוסקים בניתוח מתודולוגי, בונים פרויקטים בעלי אופי חינוכי ויישומי, כותבים תכניות לימודים לפי דרישות משרד החינוך, ועוד.
 
מבנה התכנית
 
את הלימודים יש לסיים תוך חמש שנים. ניתן ללמוד יום או יומיים בשבוע לפי בחירתם ונוחותם של הסטודנטים. אפשר לבחור בהתמחות זו כמסלול ראשי או כמסלול משני לתואר המוסמך. הסטודנטים נדרשים לכתוב שתי עבודות גמר ולעבור בחינה מסכמת. למסיימי התכנית בהצלחה תוענק תעודת M.A.
 
נושאי לימוד
 
  • פרשנות וביקורת על הרמב"ם
  • משל שתי העגלות
  • הקבלה הנבואית של אבולעפיה
  • קריאה במורה נבוכים
  • קריאה בסיפורי רבי נחמן מברסלב
  • קבלת האר"י והשבתאות
  • קריאה ב"אדם והטבע" מאת א"ד גורדון
  • תורת הספירות של הקבלה     
  • עקדת יצחק בפרשנות פילוסופית ומיסטית     
  • ועוד
 
 
סגל המרצים
 
המרצים במסלול לתואר שני במחשבת ישראל במכון שכטר באים מרקעים שונים ומרמות שונות של דתיות ושמירת מסורת. לכל מרצה יש חיבור שונה ליהדות, ולכן הסטודנטים נחשפים לתפישות שונות על מהות היהדות, ויכולים לבחון עניינים שהם על קו התפר שבין החילוניות לדתיות. ראש המסלול מתמחה במחשבה היהודית המודרנית בארץ ישראל ובתפוצות, בפילוסופיית הקיום היהודי, באמונה אחרי השואה, בפילוסופיה של ההלכה ועוד. אדם זה פרסם ספרים ומאמרים רבים בנושא הפילוסופיה של פרנץ רוזנצוויג, משנתו של הרב חיים הירשזון, מושג הכפרה ביום הכיפורים ועוד.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון B.A מכל תחום, עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה, או בעלי תואר ראשון בחינוך עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. בעלי תואר ראשון במדעי היהדות יקבלו עדיפות ראשונה למסלול הלימודים. מועמדים חסרי רקע קודם יידרשו להשתתף בקורסי מבוא למחשבת ישראל.
 
בוגרי המסלול
 
רוב בוגרי המסלול לתואר שני במחשבת ישראל במכון שכטר עוסקים בשדה הקהילתי והחינוכי. מבין הבוגרים ניתן למצוא חברי כנסת הפועלים בתחום הרווחה והקליטה, אנשי תקשורת מענף האקטואליה, וסופרת מפורסמת שחיברה רבי מכר רבים בהשראת ארון הספרים היהודי.  
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

פורום ייעוץ לימודים
לאיזה מקצועות צריך 5 יחידות מתמטיקה?
אושרית נחשון
1 תגובות
לימודי תרבויות נשכחות ולימודי לטינית
הדר
2 תגובות
איך לבדוק ממוצע ציונים ללא פסיכומטרי?
יצחק
2 תגובות
ערך תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בתחום ההייטק
אודל
1 תגובות
הוספת קורס בפסיכולוגיה רפואית לתואר דו חוגי כלכלה וניהול
מיסי
1 תגובות
הוצאת תעודת 12 שנות לימוד מבית הספר
מאיה
1 תגובות
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp