מדעי המחשב לתואר שני בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במדעי המחשב - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המחשב בטכניון

 

לעזור למחשב להבין אותנו

 

עיבוד השפה הטבעית הוא תחום החוקר את המניפולציה של שפת בני האדם ומנסה לגרום למחשב להבין ולהשתמש בשפה האנושית, למשל כדי להפוך טקסט כתוב לדיבור, או כדי להבין ולתרגם שפות מכל רחבי העולם ועוד. עיבוד השפה הטבעית הוא נושא אחד מתוך נושאים רבים ומרתקים בהם ניתן להתמחות בלימודי מדעי המחשב לתואר שני בטכניון.

 

הפקולטה למדעי המחשב בטכניון כוללת למעלה מ - 1,300 סטודנטים, יותר מ - 50 מרצים בעלי מוניטין בינלאומי ותחומי התמחות רבים. הפקולטה מעורבת במגוון רחב של פעילויות הוראה ומחקר, ומהווה נקודת מפגש בין מדע ובין טכנולוגיה. בשל הביקוש הרב למסלול הלימודים, מתקבלים רק המועמדים עם הנתונים הגבוהים ביותר.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת תכנית הלימודים לתואר שני במדעי המחשב, הסטודנטים משתתפים בקורסים רבים העוסקים בנושאים כדוגמת: תורת האלגוריתמים, סיבוכיות של חישובים, לוגיקה, קריפטולוגיה, פיתוח מערכות תוכנה ועוד. הסטודנטים זוכים להכיר את תחומי ההתמחות של סגל המרצים בטכניון, ועם השלמת קורסי החובה הם בוחרים תחום התמחות אחד, בו הם רוצים לבצע עבודת גמר או עבודת מחקר, בהנחיית מרצה מבין חברי הסגל.

 

חברי הסגל

 

תחומי המחקר של סגל המרצים כוללים את הנושאים הבאים: זרימות דו פאזיות וסובבות, דינאמיקה של זורמים, עיבוד שפות טבעיות, אלגוריתמי אופטימיזציה קומבינטורית, מבנים של נתונים אלגוריתמיים רנדומאליים ודטרמיניסטיים, דחיסה ומצבור מידע, עיבוד תמונות ואותות, תמונות וראייה ממוחשבת, קריפטולוגיה וקריפטואנליזה, חישוב וקריפטוגרפיה קוונטיים, רובוטיקה מבוזרת, אנימציה ועוד.

 

תחומי התמחות של בוגרים

 

סטודנטים משנים קודמות לתואר שני במדעי המחשב בטכניון כתבו עבודות מחקר בנושאים רבים ומגוונים, וביניהם: אלגוריתמים לבעיית המשולש של היילברון, פענוח רשימה עבור קודי מטריקת L, קריפטולוגיה מודרנית בעולם קוונטי, צפנים לתיקון שגיאות דו ממדיות, לימודי מחשב באמצעות משל, ניטור זרמי מידע מבוזרים, הערכה מאולצת של מיקום ותנועה ועוד.

 

מבנה הלימודים

 

הלימודים לתואר שני מצריכים חריצות והשקעה מרובה. מלבד הקורסים הקבועים במערכת, הסטודנטים נדרשים לחקור ולעבוד בכוחות עצמם במספר ימים נוספים בשבוע. קיימים שני מסלולי לימוד - מסלול לסטודנטים בוגרי תואר תלת שנתי, ומסלול לבוגרי תואר ראשון ארבע שנתי. סטודנטים מסוימים נדרשים ללימודי השלמה. התואר המוענק למסיימים הוא תואר שני במדעים.

 

נושאי לימוד

 

 • מערכות אירועים בדידים
 • אנליזה נומרית
 • עיבוד אינפורמציה קוונטית
 • רשתות עצביות
 • מפרטים פורמאליים למערכות
 • בלשנות חישובית
 • אלגוריתמים סדרתיים ומבוזרים
 • רשתות מיון וניתוב       
 • חישוב גיאומטרי וגרפיקה ממוחשבת
 • ועוד
 • הצפנת קודים וערוצים לתיקון שגיאות        
 

 

קהל היעד

 

לימודי תואר שני במדעי המחשב בטכניון מיועדים לאנשים המעוניינים להתנסות במחקר אקדמי לקראת לימודי דוקטורט, או להתמקצע בתחומים מגוונים ויישומיים בענף המחשבים והתוכנה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב, בוגרי מסלול משולב מדעי המחשב והנדסת מערכות מידע או בוגרי הנדסת מחשבים, עם ממוצע ציונים 91 ומעלה בתואר הראשון. בוגרי תואר ראשון בפיזיקה, בהנדסת חשמל, במתמטיקה או במדעי המחשב, עם ממוצע 86 ומעלה, נדרשים לעבור ראיון קבלה, קורסי השלמות ולהציג ניסיון מעשי, ניסיון במחקר ומכתבי המלצה. קורסי ההשלמה כוללים את הנושאים הבאים: אנליזה נומרית, הסתברות, לוגיקה ותורת הקבוצות, מערכות הפעלה ועוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי מדעים
האם ניתן לעשות מסלול 4 שנתי לרפואה מכל תואר?
יפעת
1 תגובות
מסלול תלת שנתי ללימודי מדעים
מוסא בדארנה
2 תגובות
אוניברסיטה לתואר ראשון במדעים?
תמר
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה במדעי החיים ובקרת איכות
שירה
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה במעבדה רפואית וכימיה
יוסי
1 תגובות
איזה תואר לעשות כדי לעסוק בפיתוח ומחקר ברפואה?
Hila Aloni
1 תגובות
תואר שני ביואינפורמטיקה
מרי חן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp