לימודי מדעי החיים לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בביולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על מדעי החיים תואר שני - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי החיים באוניברסיטת תל אביב
 
עם מה אתם אוהבים את הביולוגיה שלכם?
 
היום אין כמעט מדע ביולוגי שעומד לבד. תמיד מתווספים אליו היבטים משלימים, מתוך שאיפה לתפוש את החיים בכל הדרם ותפארתם. משמעות הדבר, במקרים רבים, היא פעולה בו זמנית בכיוונים הפוכים - חתירה לזעיר והבנת השלם, ניתוח לגורמים והבנת הקשר ויחסי תקשורת ותגובה בין גורמים, הקפאת תנועה ויצירת תנועה, תצפית דוממת והתערבות.
 
במדרשה לתארים מתקדמים בפקולטה למדעי החיים של אוניברסיטת תל אביב שמים דגש על לימודים בין תחומיים, המאפשרים פיתוחים וגילויים מדעיים חדשים וחשובים. במדרשה קיימות שש מחלקות, העוסקות במחקר בתחומים הבאים: ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה מולקולרית ואקולוגיה של צמחים, זואולוגיה, חקר התא ואימונולוגיה, מיקרוביולוגיה מולקולרית וביוטכנולוגיה, ונוירוביולוגיה.
 
תכנית הלימודים
 
לכל תכניות התואר השני בפקולטה למדעי החיים יש מבנה לימודים זהה. הלימודים אורכים שנתיים אקדמיות וכוללים הכנת עבודת גמר ובחינה עליה. הסטודנטים נכללים בקבוצת מחקר, שבה קוראים יחד ובהדרכת מרצה מאמרים מדעיים ודנים בהם. הם משתתפים בסמינר מחלקתי, בהתאם לתחום המדעי שבו הם עוסקים. הם עוברים תשעה קורסים לבחירתם מתוך רשימה מוגדרת של המדרשה לתארים מתקדמים, וקורסי בחירה נוספים להשלמת 30 נקודות זכות. וכן, הם משתתפים בקורסים המשתייכים למסלול התמחות הנבחר על ידם.
 
 
תנאי קבלה
 
לתואר שני במדעי החיים מתקבלים בוגרי תואר ראשון בביולוגיה ובמקצועות קרובים, שהשיגו ציון ממוצע סופי של 80 לפחות. במסלולים השונים מוגדרים לימודי ההשלמה הנדרשים ממועמדים שלא למדו תואר בביולוגיה, אלא במקצוע אחר. ההשלמות כוללות לעיתים גם השתתפות במעבדות ויציאה ללימודי שדה. את לימודי ההשלמה יש לסיים בציון 80 ומעלה. בנוסף, יש למצוא מנחה לעבודת המחקר במסלול הנבחר.
 
מסלולי התמחות אפשריים
 
אקולוגיה ואיכות הסביבה
 
המסלול לתואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה עוסק בסוגיות אקטואליות באיכות הסביבה ובשימור הטבע, בפיתוח כלים מדעיים וטכנולוגיים למניעה ופתרון של בעיות אקולוגיות, ובמחקר סביבות בעלי חיים וצמחים ביבשה ובים ברמת המיקרו אורגניזמים.
 
ביוטכנולוגיה
 
המסלול לתואר שני בביוטכנולוגיה עוסק בהיבטים השונים של ההנדסה הגנטית, ובכלל זה היבטים אתיים מוסריים, היבטי מחקר ופיתוח במעבדה, היבטי היישום הרפואי ועוד. התלמידים יוצאים לסיורים למפעלים ונהנים מסקירה של מוצרי הביוטכנולוגיה הקיימים. הלימודים במגמה זו מיועדים לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים/הטבע, בחקלאות או במקצועות ההנדסה, שהממוצע הסופי שלהם עומד על 80 לפחות.
 
ביוכימיה
 
בתואר שני בביוכימיה דנים בנושאי הביולוגיה המבנית והמולקולרית. המשתתפים חוקרים פעילותם ותפקידיהם של אנזימים ושרשרות חלבון. המשך הלימודים מותנה בסיום שנה א' בציון ממוצע משוקלל של 75 לפחות, ובמעבר קורסי החובה.
 
ביולוגיה של התא ואימונולוגיה
 
תואר מוסמך בביולוגיה של התא ואימונולוגיה, עניינו במקומם של מנגנוני התפתחות ותפקוד תאיים בהיווצרות או במניעת מחלות בכלל, ומחלות גנטיות בפרט. התלמידים מתוודעים בין השאר לעולם הטיפול הגנטי, למערכות חיסוניות בתוך התא, לשיטות מעקב אחר חלבונים, לטכנולוגיות סימון של מטענים גנטיים ועוד. בנוסף, משולבים במסלול אספקטים המגיעים מחקר הנוירוביולוגיה, תוך מפגש עם נושאים מרתקים, כתהליכי זיכרון ולמידה ברמת האדם וברמת התא, והשפעת פעילות החלבונים בתא על מערכת העצבים.
 
גנטיקה
 
בהתמחות זו מתמקדים בהנדסה גנטית בבעלי חיים ובצמחים, ובמיפוי ופיענוח גנטי של מיקרואורגניזמים. מתקיים גם סמינריון שבו מעלים סוגיות ונושאים עדכניים בגנטיקה, קוראים מאמרים עכשוויים רלוונטיים לתחום ודנים בעבודות המחקר של הסטודנטים.
 
זואולוגיה
 
באוניברסיטת תל אביב יש גן למחקר זואולוגי, שבו נערכים מחקרי התנהגות בעלי חיים, מחקרי אנטומיה ופיזיולוגיה, מחקרים אקולוגיים ועוד. המסלול כולל סיורי שדה ועבודה במעבדות.
 
מדעי הצמח
 
במגמת התמחות זו לומדים על מחלות ומערכות חיסוניות בצמחים, מכירים מינים שונים של צמחים בארץ ישראל, לומדים על שורשים ופטריות, רוכשים הבנה בדרכי הפצה של צמחים ובתהליכי התפתחות הצמח, ועוד. המסלול כולל סיורים באזורים שונים בארץ וגם היבטים של ביולוגיה ימית.
 
מיקרוביולוגיה
 
תואר שני במיקרוביולוגיה דן בנושאים רפואיים, תעשייתיים ואקולוגיים הקשורים לתחום. בנוסף, הסטודנטים לומדים למפות מבנים גנטיים, לסמן מטעני גנים ולבצע מעקב תוך תאי. כמו כן, הם לומדים על מערכות פתוגניות של מחלות מדבקות, ועל דרכי ההתגוננות של תאים מפניהן. קראו גם בהרחבה על תואר שני בביולוגיה מולקולרית.
 
נוירו ביולוגיה
 
במסלול המוסמך בנוירוביולוגיה לומדים על הדרך שבה מתפתחת מערכת העצבים ועל דרכי העברת אותות בגוף חי. הסטודנטים לומדים על תכונות חשמליות של מערכות ביולוגיות, על תקשורת בין תאים, על מערכות זיהוי ותגובה באיברים ועל מנגנוני זיכרון ולמידה. התכנית כוללת היבטים אנדוקריניים ורפואיים, היבטי מיפוי והדמיה (MRI), מושגי מפתח ושיטות למחקר מדעי וקליני.
 
ביולוגיה תיאורטית ומתמטית
 
המסלול עוסק במגוון עשיר של נושאים, כגון: ביולוגיה חישובית, בחינת האבולוציה של מערכות גנטיות ומוטציות, חקר מיקרוביולוגי של סביבות טבעיות, התפשטות מינים בעולם, רפואה גנטית, תורת האבולוציה ועוד.
 
חומרים וננו טכנולוגיות
 
זוהי תכנית בינתחומית, המשותפת לפקולטה להנדסה, לפקולטה למדעים מדויקים, לפקולטה למדעי החיים ולפקולטה לרפואה. הסטודנטים לומדים בתכנית ליצור מבנים זעירים ולפתח חומרים מתקדמים ליישומים חדשניים בתחומי האנרגיה, התעשייה והרפואה.
 
ביואינפורמטיקה
 
המסלול לתואר שני בביואינפורמטיקה משותף לפקולטה למדעי החיים, לפקולטה לרפואה ולבית הספר למדעי המחשב. מתקבלים אליו בוגרי תואר ראשון דו חוגי בביולוגיה ובמדעי המחשב, שזכו לציון ממוצע 85 ויותר. בתכנית זו כדאי להיעזר בשני מנחים, אחד הבקי בנושאים חישוביים והשני – בנושאים ביולוגיים רפואיים. התכנית כוללת חטיבות לימוד באינטליגנציה מלאכותית, באלגוריתמים ובמדעי החיים והרפואה.   


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

חוות דעת של סטודנטים על מדעי החיים תואר שני - אוניברסיטת תל אביב

התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

אוניברסיטת תל אביב
19/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מקום נגיש עם שם טוב, אך ארכאי במידה מסוימת. קצת קשה להתקבל אך זה מעיד לטובת המוסד

על הקמפוס

קמפוס צעיר ורענן! תחושה טובה, המון מקומות לאכול ואפילו אפשר לעשות סידורים בבנק בקמפוס..

טיפים

לבוא ללמוד כאן זו בחירה טובה! יש למקום שם טוב וזה אומר רבות על מוסד אקדמי וללימודי המשך

אוניברסיטת תל אביב
28/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס לסטודנטים, חוסר הארגון, הצורך לרדוף אחר מזכירות מרצים וכו'

על הקמפוס

אני לומדת בפקולטה לרפואה את התואר מדעי הרפואה ומתחילה כעת תואר שני, המרצים דיי מרוחקים ומעדיפים להיש קרא עוד...

טיפים

ללכת למזכירות לפני הרישום ולקחת את כל זמני הבירוקרטיה, ללכת למעבדות רק לפי המלצות, להתאגד ולעבוד מול קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי מדעים

מידע על לימודי בוטניקה
Yissachar Nurafshan
1 תגובות
הסבה מהנדסת תוכנה למקצוע אחר
הילה
1 תגובות
יש ביקוש לביולוגיה ימית בארץ?
שרון
1 תגובות
לימודי ביולוגיה חישובית או מדעי המחשב בהתמחות ביולוגיה חישובית?
שני
3 תגובות
ניתן להתקבל למדעי המוח ללא פסיכומטרי?
נינוה
1 תגובות
קבלה לתואר בפיזיקה ללא פסיכומטרי
יאיר לוייב
1 תגובות
התלבטות בין כמה מסלולים
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי555 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp