מדעי ההתנהגות והניהול לתואר שני בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במדעי ההתנהגות והניהול - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי ההתנהגות והניהול בטכניון

 

מהו מקום העבודה עבורך?

 

עם אילו קשיים מתמודד הפועל הרומני בענף הבנייה בישראל? מה הקשר בין סביבת החנות להתנהגותו של הלקוח בתוכה? כיצד משפיעה הצבת יעדים על ביצוע משימה? על שאלות אלו ועוד המון שאלות מרתקות נוספות, שואפים לענות בצורה מחקרית ומבוססת בטכניון, במסגרת התכנית לתואר שני במדעי ההתנהגות, הפועלת במסגרת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון.

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית זו מכירים הסטודנטים את חשיבותם של תהליכים קבוצתיים, בודקים את מרכיביהם ואת השפעתם על האפקטיביות של עבודת הצוות. הם לומדים מהי תחושת ביטחון פסיכולוגי במסגרת ארגונית, ואיך מייצרים אותה, נחשפים אל הנורמות הנוהגות בשיתופי פעולה, ומבררים כיצד מפרידים אינטרסים אישיים מרצונות משותפים. הסטודנטים בודקים כיצד משפיעים הטרוגניות ושוני תרבותי בקרב העובדים על השגת מטרה משותפת, בוחנים את ההיבט הבינאישי ביחסי העבודה, מתוודעים לעבודתו של מתווך הקונפליקטים והסכסוכים, ועוד.

 

מסלולי התמחות

 

במסגרת לימודי תואר שני במדעי ההתנהגות והניהול בטכניון ניתן להתמחות בשלוש תכניות שונות:

 

 • פסיכולוגיה ארגונית - במסגרתה מתמקדים ביחסי עובדים ומעסיקים, בהשפעה החברתית על איכות העבודה, בקשר שבין מנהיגות ובין הצלחה פיננסית, ועוד. קראו על תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית.

 

 • פסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש - התמחות זו עוסקת בתהליכי מיון ובחירת כוח אדם, בתהליכים נפשיים מודעים במסגרת ארגונים, כמו פיתוח הקשבה וזיכרון בקרב העובדים, ועוד.

 

 

 • התמחות בשיווק - במהלכה מתמקדים הסטודנטים במאפייני התנהגות הצרכנים, בגורמים המשפיעים על אופן הצריכה, במקומן של רשתות חברתיות ועוד.

 

מבנה התכנית

 

תכנית הלימודים לתואר השני כוללת קורסי חובה, בחירה בהתמחות וכתיבת תזה מחקרית. לא ניתן ללמוד בתכנית זו ללא כתיבת תזה. הרכב הקורסים נקבע עבור כל סטודנט/ית באופן אישי על ידי המנחה, בהתאם לתחומי העניין והרקע הקודם שלו/ה. הסטודנטים משתתפים בסדנאות דינאמיקה קבוצתית, ומתנסים בעבודת שטח במקומות תעסוקה שונים.

 

מחקרים עכשוויים

 

סטודנטים שהשתתפו בתכנית זו בשנים האחרונות כתבו עבודות תזה בנושאים, כגון: דפוסי חיפוש עבודה של עולים חדשים, השפעת לחץ וחרדה על תפקוד קוגניטיבי, גורמים בקביעת עובדים זמניים, נשים יזמיות והקשר שלהן לביצועים בחברות הייטק בישראל, מערכת לבדיקת עייפות כרונית וחולי, תפישת קידום בארגון וההשפעה של הרגש, ועוד.

 

סגל המרצים

 

תחומי ההתמחות של סגל המרצים בחוג שבטכניון כוללים מבחר נושאים מרתקים, כגון: מוטיבציה לעבודה, הבדלי תרבות בהתנהגות ארגונית, זהות עצמית בעבודה, בטיחות בעבודה ומחקר אנוש, אקלים וניהול בטיחות במפעלים, תהליכי מיון עובדים ומודעות דרושים, תחושות עובדים ומעגלי איכות, ועוד. 

 

נושאי לימוד

 

 • אימון ורכישת כישורים
 • ניהול תמלוגים
 • הערכת ביצועי עובדים
 • רגשות בארגונים
 • יישומי ניתוח רב משתני
 • יזמות וקניין רוחני
 • קבלת החלטות וחשיבה
 • הנעה ופריון בעבודה     
 • שיטות לניתוח במחקר חברתי     
 • ועוד

 

קהל היעד

 

תכנית הלימודים מיועדת לסטודנטים המעוניינים להכיר את הגורמים המעצבים את דפוסי ההתנהגות בתוך חברות וארגונים ואת מאפייני היחסים שבין עובדים, מעבידים וקהל לקוחות. בוגרי המסלול יוכלו לעסוק בתפקידים בכירים של ייעוץ, הכוונה וניהול בתחום משאבי האנוש. הם יוכלו לייעל עבודה בארגונים בזכות הידע המחקרי שרכשו, ולהכניס שינויים חיוביים במקומות העבודה השונים. תכנית הלימודים מתאימה לאנשים שרוצים לכתוב עבודה מחקרית על תופעות חברתיות שונות במסגרת התרבות והפעילות הארגונית.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במדעי ההתנהגות והניהול בטכניון נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה, עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
ללא תגובה
העלאת ממוצע תואר ראשון
מיטל אברהם
1 תגובות
איך משפרים ממוצע תואר ראשון?
מיטל אברהם
1 תגובות
לא מתחברת לתחום לימוד ספציפי
שירז
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp