לימודי לשון עברית לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי לשון עברית לתואר שני באוניברסיטת חיפה

 

תואר שני בלשון עברית באוניברסיטת חיפה
 
חיה יותר מתמיד
 
תכנית הלימודים לתואר שני בלשון עברית באוניברסיטת חיפה, מטרתה העמקה והרחבה במחקר הלשון העברית על תקופותיה השונות, וכן הענקת היכרות עם גישות מחקר וכלי חקירה הנמצאים בשימוש בענפי הפילולוגיה והלשון העבריים. כל זאת על מנת לספק לסטודנטים כלים למחקר ייחודי ופורץ דרך, ולהכינם להוראה ברמה גבוהה. בוגרי המסלול יכולים להשתלב ככותבים, יועצים לשוניים, עורכים לשוניים, עורכים ספרותיים ועורכי תוכן.
 
 
יש לזכור, כי אמנם מקומן של העיתונות הכתובה והספרות המודפסת הצטמצם, אך לא כזה הוא מצבה של המילה הכתובה והדבורה. עולם האינטרנט, מחשבי הלוח והטלפונים החכמים מספק לנו כיום מגוון עצום של טקסטים בנגישות מיידית. עריכה לשונית, כדוגמה, היא תחום מבוקש במגוון ענפי ידע ותעסוקה. כל טקסט, בין אם הוא מסחרי, עיתונאי, מדעי או ספרותי - דורש עורך לשוני מיומן ובעל תשומת לב מרבית לפרטים, כזה שיכול להפיק מן הטקסט הכתוב את המיטב ולבצע תיקון הכרחי של טעויות כתיב, תחביר וניסוח. עורך לשוני ברמה גבוהה יודע להתאים את עצמו לכל סגנון כתיבה ותוכן, ולהפעיל עליו את ארגז הכלים המשוכלל שלו במהירות וביעילות.
 
על תכנית הלימודים
 
הלימודים לתואר שני בלשון עברית כוללים קורסים פרונטליים, לצד סדנאות ממוקדות המהוות תשתית להתמודדות עם סוגי טקסטים שונים, ומכינות את הסטודנטים למגוון הסיטואציות הטקסטואליות המורכבות, אותן יפגשו בוגרי החוג במסגרת חייהם המקצועיים. כמו כן, בתכנית מתקיימים דיונים ומפגשי משוב, שנועדו להחלפת רשמים מעמיקה בין הסטודנטים. המרצים בחוג הינם אנשי מקצוע ואקדמיה מנוסים, הבאים לתרום מן הידע והניסיון העשיר שצברו במהלך שנות עיסוקם בתחום.
 
מהם המסלולים המוצעים?
 
אוניברסיטת חיפה מאפשרת למועמדים לבחור בין מספר מסלולים. האחד הוא מסלול מחקרי הכולל הגשת עבודת תזה. השני הוא מסלול עיוני, שניתן להתמחות בו בעריכה לשונית, ולקבל בסיומו ספח מיוחד המעיד על ההתמחות. השלישי הוא מסלול אישי, המיועד לתלמידים מצטיינים ומאפשר התמחות וכתיבת עבודת גמר בנושא נבחר, לצד השתתפות במגוון קורסים מפקולטות שונות. בנוסף, ישנו מסלול מואץ המיועד לסיום תואר ראשון ושני תוך ארבע שנים בלבד. לבסוף, נזכיר את המסלול הישיר לדוקטורט, אליו מתקבלים בוגרי תואר ראשון מצטיינים.
 
מה משך הלימודים במסלולים השונים?
 
הלימודים במסלול עם תזה ובמסלול האישי נמשכים שלוש שנים. במסלול ללא תזה הלימודים אורכים שנתיים. מסלול מואץ לתואר שני ומסלול ישיר לדוקטורט נמשכים ארבע שנים כל אחד.
 
מה לומדים?
 
 • תורת הטקסט
 • רטוריקה
 • עברית בת ימינו
 • לשון וזהות
 • מבוא לבלשנות כללית
 • תורת ההגה
 • פרגמטיקה וחקר השיח
 • תורת הסגנון
 • לשון חכמים ולשון המקרא
 • תורת הניקוד
 • שפה יהודית ושפות שמיות עתיקות
 • עריכה לשונית     
 • היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של שפה     
 • ועוד
 
 
איך מתקבלים?
 
קבלה לתכנית לתואר שני בלשון עברית באוניברסיטת חיפה מותנית בהצגת תואר "בוגר אוניברסיטה" בלשון עברית ממוסד מוכר בציון 76 ומעלה, וציון שאינו יורד מ - 76 בחוג המשני. בוגרי תואר ראשון אשר סיימו חוגים אחרים בממוצע 70 ומעלה, יוכלו להגיש מועמדתם למסלול הכולל לימודי השלמה. תכנית ההשלמה נמשכת שנה. מועמדים ממוסדות בהן שפת ההוראה שונה מעברית נדרשים במעבר בחינת כניסה בעברית.
 

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בלשון עברית - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
21/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האווירה, את הנוף המדהים, במקום ישנם כל המוסדות הדרושים: בנק, מרפאה, דואר, מסעדות, ספריה מיו קרא עוד...

על הקמפוס

בקמפוס יש מגוון של מקצועות לימוד איכותיים, שפותחים פתח לעתיד מקצועי. הקמפוס מלווה באווירה נעימה וחבר קרא עוד...

טיפים

לבחור היטב מקצוע עתידי. חבל לבזבז זמן וכסף ואח"כ להחליט שהמקצוע אינו מתאים..


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp