תואר שני בליקויי למידה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לקויות למידה תואר שני - אוני' תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלקויות למידה באוניברסיטת תל אביב
 
מעמידים מחקר במבחן המציאות
 
באוניברסיטת תל אביב, בחוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי, קיימת תכנית מיוחדת לתואר שני בלקויות למידה. בתכנית זו מכשירים סטודנטים לתפקידי אבחון, הערכה, מחקר והתערבות, המותאמים לאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים, ילדים ומבוגרים. במהלך הלימודים מתוודעים למחקר על אודות בעיות למידה, שפה ותקשורת, ובעיות התנהגות חברתיות, על השלכותיהן והשפעתן על חיי האדם, ועל דרכים שפותחו על מנת לסייע לאנשים הסובלים מהן במגוון היבטי החיים: מצבי שינוי ומעבר, חיפוש קריירה, למידה, שיקום ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
התכנית לתואר שני בלקויות למידה אורכת שנתיים, ומשלבת תיאוריה, מחקר ועבודה מעשית. הלימודים העיוניים נפרשים על פני שלושה ימים בשבוע, ולשם ביצוע ההתנסות המעשית דרוש יום נוסף. בשלב הראשון מתחילים ללמוד במסלול עיוני, ולאחר השנה הראשונה, בתנאי שעומדים בהישגים גבוהים ומשלימים לפחות מחצית ממכסת התואר, ניתן להתקבל למסלול מחקרי עם תזה.
 
תכנית הלימודים
 
בין אם תלמדו במסלול עם תזה ובין אם תלמדו במסלול עיוני ללא תזה, התכנית כוללת את אותם רכיבים (למעט כתיבת המחקר), והם: שיעורי מתודולוגיה העוסקים בשיטות מחקר, כלי מדידה וניתוח איכותני וכמותני; שיעורי חובה העוסקים בהיבטי שפה, רגש וקוגניציה אצל תלמידים לקויי למידה; פרקטיקום בהתמחות נבחרת; סמינריונים ושיעורי בחירה.
 
 
פרקטיקום
 
במהלך הלימודים לתואר שני בלקויות למידה תידרשו לבצע פרקטיקום במשך שנה, המצריך בסך הכל שעתיים מזמנכם בכל שבוע. מטרתו לחשוף אתכם לאופן שבו המחקר החינוכי והמציאות בשטח מתכתבים זה עם זה. בחוג ללקויות למידה מוצעים נושאים שונים לפרקטיקום, שמהם תבחרו בנושא המעניין אתכם ביותר. הנה תיאור של כמה מן הנושאים האפשריים:
 
  • התערבות בייעוץ ללקויי למידה וקשב – תכירו ותתנסו במגוון כלי התערבות ואמצעי חינוך המסייעים בעבודה עם ילדים הסובלים מבעיות למידה, חוסר ריכוז והיפראקטיביות. במהלך הפרקטיקום תזכו לליווי והדרכה בגיבוש תכנית התערבות, העברתה והערכתה.

 

  • דיסלקציה – תכירו עקרונות באבחון ובטיפול בבעיות קריאה וכתיבה שונות אצל ילדים ומבוגרים. במהלך הקורס תידרשו לתאר אדם הסובל מדיסלקציה או מדיסגרפיה, לנתח את מאפייני הבעיה, לבנות עבורו אבחון מקיף וליישם אותו. ניתן לנהל את המחקר גם בשפה הערבית.

 

  • אבחון ADHD – תסקרו סוגים ותת סוגים של הפרעות קשב והיפראקטיביות, הבדלים בין אוכלוסיות שונות, מחלות הנלוות להפרעות אלו, ושיקולים הנכללים בתהליך התאמת תכנית התערבות חינוכית לאדם מסוים. הקורס מתייחס אף לממצאי מחקרים חדשים העוסקים במאפיינים נוירולוגיים של התופעה.

 

  • מדיטציה בחינוך – תיחשפו להשפעות החיוביות שיש למדיטציה על ילדים ומבוגרים כאחד, תתרגלו מדיטציה בעצמכם באופן יומיומי ותנהלו יומן מדיטציה אישי, ולבסוף - במשך חודשיים, תדריכו קבוצות ילדים לבצע תרגילי קשיבות.

 

  • טכנולוגיות מידע בחינוך מיוחד – תכירו מערכות דיגיטליות של ידע אשר פותחו במיוחד לחינוך המיוחד ולצרכי שיקום, ותפתחו בעצמכם מערכת מידע ממוחשבת שתפקידה לענות על צרכים חינוכיים או שיקומיים.

 

  • מסלולים נוספים עוסקים בסוגיות כגון: תכנון פרויקט הערכה של תכניות חינוכיות, כלי אבחון ומדידה המותאמים לשפה העברית, אסטרטגיות הסתגלות למעברים בחיים, וייעוץ תעסוקתי לבעלי צרכים מיוחדים.
 
במקביל - לימודי תעודה באבחון או בהוראה
 
מעבר לידע המעמיק שתרכשו בתכנית לתואר שני בלקויות למידה באוניברסיטת תל אביב, תוכלו לעבור גם במקביל הכשרה להוראה או לאבחון. לאחר סיום השנה הראשונה ללימודים בתכנית תוכלו להירשם למסלול הכשרה להוראה בחינוך מיוחד, האורך שנה עד שנתיים. לחילופין, בשלבים מתקדמים של התואר השני תוכלו להצטרף למסלול לימודי תעודה באבחון לקויות למידה, הנמשך שנה וחצי.
 
תנאי קבלה
 
דרישות הקבלה להשתתפות בתכנית הן: תואר ראשון בממוצע ציונים של 87 לפחות, רקע אקדמי רלוונטי ומעבר של ריאיון אישי. בנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחן פטור בסטטיסטיקה. חלק מן המועמדים יחויבו בלימודי השלמה לקראת תואר שני.  
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי חינוך
איתור מורים ביסודי המשלבים ילדים עם ליקויי למידה בכיתה רגילה
נטלי
ללא תגובה
היכן אפשר ללמוד הוראה מתקנת?
רעות לוק
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
1 תגובות
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp