לימודי תואר שני למנהלים במנהל ציבורי באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני למנהלים במנהל ציבורי באוניברסיטת חיפה

תואר שני למנהלים במנהל ציבורי באוניברסיטת חיפה
 
שיפור השירות
 
בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה מתקיימת תכנית מיוחדת במנהל ציבורי, המיועדת למנהלים בעלי תואר אקדמי וניסיון מקצועי בניהול. מטרת תכנית המוסמך למנהלים היא להקנות למשתתפים בה ידע, אסטרטגיות חשיבה וכלי ניתוח לבחינת תפקודם של גופי ציבור ותהליכי קבלת החלטות בנושאים ציבוריים ויישומן. אופני הפעילות של ארגונים נבחנים בתכנית לאור יחסי הכוחות שבתוכם, ועל רקע שינויים חיצוניים המשפיעים עליהם. השאיפה היא שבוגרי התכנית יטמיעו את הידע שקיבלו בארגונים בהם הם פועלים ובעבודתם הניהולית.
 
מתכונת הלימוד
 
תכנית המנהלים במסלול לתואר שני במנהל ציבורי אורכת שנתיים ומקיפה 44 שעות עיוניות. התכנית לא כוללת הגשת תזה מחקרית, אך כוללת פרקטיקום, המהווה פרויקט גמר. בפרקטיקום הסטודנטים נחשפים לבעיה ניהולית קיימת בגוף ציבורי, ועליהם לנתח בעיה זו באמצעות הכלים שלמדו במהלך התכנית. בקורסים השונים הנלמדים במסלול זה משתתפים אך ורק נרשמי התכנית למנהלים, באופן המאפשר יצירה של קבוצת לימוד מגובשת.
 
נושאי הלימוד
 
במסלול לתואר שני למנהלים במדיניות ציבורית עוסקים בסוגיות של תכנון מדיניות ותקצוב פרויקטים במנהל הציבורי. נסקרים מנגנוני הביקורת הפועלים על הארגון הציבורי. הפן של ההון האנושי, הכולל שיטות לפיתוח וניהול עובדים והבנת הדינמיקה הארגונית, נבחן גם הוא. הסטודנטים לומדים גישות תיאורטיות בתחום, ולומדים להיעזר בשיטות המחקר הנהוגות בו. בתכנית מתייחסים גם להיבטים כלכליים, משפטיים ופוליטיים המשפיעים על דרכו ותפקודו של הגוף הציבורי. כמו כן, דנים בתהליכי שינוי ובהנהגת רפורמות יזומות במבנה מערכת המנהל הציבורי ובאופי פעילותה.
 
סגל ההוראה
 
בין מרצי התכנית לתואר שני למנהלים במנהל ציבורי באוניברסיטת חיפה תוכלו למצוא גם: עורך שותף של כתב העת האקדמי "מנהל ומדיניות ציבורית"; פוסט דוקטורנטית מאוניברסיטת קורנל, שהתמחתה גם בפסיכולוגיה ארגונית במהלך לימודיה לתואר שלישי בטכניון; פוסט דוקטורנט מאוניברסיטת ג'ורג' מייסון בארה"ב; ועוד. על הנושאים בהם עוסקים המרצים השונים נמנים גם: דעת קהל, ניהול שירותי בריאות, ניהול צוותים ועבודת צוות בארגון, התנהגות ותרבות ארגונית, שלטון מקומי, מדיניות בריאות ועוד.
 
תנאי קבלה
 
דרישות הסף לקבלה לתואר שני למנהל ומדיניות ציבורית, במסלול למנהלים, הן: תואר ראשון וממוצע סופי שאינו נמוך מ – 76 בכל אחד מחוגי התואר. ניסיון בניהול מהווה יתרון בתהליך המיון. המועמדים אמורים להגיש קורות חיים ולהשיג את אישורו של יועץ אקדמי. אלה שסיימו תואר ראשון במוסד אקדמי המוכר בחו"ל צריכים לעבור מבחן GRE בהצלחה. אלה שהם בוגרי תואר שאיננו מדעי המדינה, מחיובים בלימודי השלמה, בהיקף של שלושה קורסים: מערכת פוליטית ישראלית, מבוא לממשל ופוליטיקה ומבוא למנהל ציבורי. לימודים אלה מתקיימים בקיץ שלפני פתיחת השנה האקדמית בתכנית.
 
מפי בוגרי בית הספר
 
בוגרי בית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה מדווחים על אווירה של פתיחות וסקרנות, המונהגת על ידי מרצים פעלתנים וחרוצים. הם מתארים יחס חם ותומך כלפי הסטודנטים מצד המערכת וחתירה למצוינות. בוגר התכנית לתואר שני למנהלים מספר על הליווי המקצועי המוענק לסטודנטים מצד סגל הוראה מצוין, בהיבט הלימודי כמו גם בהיבטים בירוקרטיים.     
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp