רוצה פרטים על תואר שני בגישור?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בגישור? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בגישור

 

שביל הזהב

 

תחום הגישור נפוץ ופורח בעשור-שניים האחרונים, וכיום הוא תחליף מקובל לפתרון מחלוקות מחוץ לכותלי בתי המשפט. מדובר בענף המבקש לתת מענה חלופי לאפשרות המשפטית הכרוכה לרוב, בהוצאה כלכלית גדולה, בסרבולים בירוקרטיים, במשך זמן רב עד לטיפול עצמו ולפתרון המחלוקת וכן – גם בעגמת נפש רבה, לא מעט פעמים.

 

כך, תחום הגישור מסמיך אדם – המגשר – שתפקידו למצוא את הדרך היצירתית, באמצעות כל הכלים, השיטות והטכניקות העומדים לרשותו – כדי לאפשר תהליך יעיל יותר, נעים יותר ואינטימי יותר, לפתרון סכסוכים. זהו תחום הנמצא בשימוש במגוון רחב של ענפים ובעצם, אין סכסוך שאי אפשר להחיל עליו הליך של גישור – הכול תלוי בצדדים החלוקים והאם הם מוכנים לתהליך שכזה – שכן זהו תהליך המותנה ברצון ובהסכמה של כל הצדדים המעורבים. המגשר מקבל תעודת הסמכה מטעם משרד המשפטים, אך הוא אינו ישות משפטית במובן הטהור של המילה ולכן גם אין כל חובה שיהיה בעל רקע בתחום זה. מגשרים יכולים להיות אנשים בעלי הכשרה וידע קודמים בשלל תחומי דעת – שכן שיטות הגישור שואבות השראה ופרקטיקה מתחומים וגישות רבים. לפיכך, המגשר נדרש להיות בעיקר יצירתי, בקיא בשיטות השונות – ובעל רגישות אנושית ויכולת ניהול משא ומתן בין צדדים.

 

על הלימודים

 

לימודי תואר שני בגישור יכשירו אתכם בכל הידע והפרקטיקה הדרושים למגשר מקצועי המסוגל לפשר ולעשות מלאכתו נאמנה בין צדדים הנמצאים במחלוקת. התכניות שמות דגש על סכסוכים בנישות שונות ואף מאפשרות לעתים להתמחות בהיבטים משפחתיים, ארגוניים, פוליטיים, בין-לאומיים, חברתיים, סביבתיים וקהילתיים – וללמוד על האלמנטים השונים והייחודיים לכל אחד מהתחומים הללו. בנוסף, יש דגש על מיומנויות לפישור ולניהול משא ומתן וכן על הגישות השונות מדיסציפלינות רבות ורב-תחומיות הנוגעות לגישור ולפתרון מחלוקות.

 

 

חלק מן הדיסציפלינות שמהן שואבת תכנית זו: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משפטים, כלכלה, גישות תרבותיות שונות ועוד. הלימודים הם תיאורטיים אך הם כוללים סימולציות ותרגולים מעשיים רבים, שנועדו להעניק לסטודנטים את הניסיון המעשי הקריטי כל כך בתחום זה.

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלולים השונים:

 

 • גישות פוליטיות למשא ומתן
 • אתיקה בגישור
 • על מנהיגות ופתרון סכסוכים
 • תפקידו של המגשר
 • דרכים חלופיות ליישוב מחלוקות
 • מחלוקות משפחתיות
 • תורת המשחקים – גישות כלכליות
 • דיפלומטיה בראי הגישור
 • תהליכי יישוב סכסוכים בגישות שונות
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון - קמפוס אילת: קמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון עורך תכנית לתואר שני בניהול ויישוב סכסוכים. המסלול מעניק ראייה רב תחומית על דרכים לפתרון קונפליקטים ועל ההיבטים הפוליטיים, הפיננסיים, ההיסטוריים, החברתיים והפסיכולוגיים שמאחוריהם.

 

 • אוניברסיטת תל אביב – במסגרת הפקולטה למדעי החברה, מוצעת באוניברסיטה זו תכנית דו-שנתית לתואר שני בגישור וביישוב סכסוכים. התכנית מתמקדת בגישות רב-תחומיות הנוגעות לתחום הגישור והיא עוסקת גם בנושאי גישור רחבים יותר בגישור בין אוכלוסיות ובין השלטון, לדוגמה. התכנית מעניקה גם תואר מוסמך במדיניות ציבורית, ותנאי הקבלה אליה הם תואר ראשון מכל התחומים, בציון ממוצע מינימלי של 83.

 

 • אוניברסיטת חיפה - בה מוצעת תכנית בינלאומית לתואר שני בלימודי שלום וניהול סכסוכים, המאפשרת כתיבת תזה, וכוללת פרק של התמחות מעשית, ובו פועלים הסטודנטים לקידום וליישום של פרויקט ספציפי מטעם ארגון התנדבותי לבחירתם.

 

 • אוניברסיטת בר אילן – מקיימת תכנית לתואר שני הנקראת "התכנית ללימודי ניהול ויישוב סכסוכים ומשא ומתן". תכנית זו מוצעת במסלול ללא תזה – הנמשך שנת לימודים אחת בלבד, או במסלול לתזה – הנמשך שנתיים אקדמיות. הלימודים נלמדים בדרך כלל ביום אחד מלא בשבוע ועוד חצי יום – החל משעות הצהריים.

 

פרטים נוספים

 

התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון מתחומי דעת שונים ומגוונים המבקשים להכשיר עצמם כמגשרים, הם נמשכים כשנתיים במרבית המוסדות ובסיומם יזכו הבוגרים לתעודת מוסמך בגישור וכן לתעודת מוסמך נוספת – על פי תכנית הלימודים. שימו לב כי בחלק מן המקומות ניתן ללמוד למסלול הכולל תזה ובחלק לא, וכן כי במקומות מסוימים המסלול ללא תזה נמשך זמן קצר יותר מן המסלול המחקרי. בנוסף, סדנת הכשרה בגישור היא הכרחית (ובחלק מן המקומות – כרוכה בתשלום נוסף) לכל מי שמבקש לקבל את תעודת ההסמכה מטעם משרד המשפטים, והיא אפשרית ללימוד דרך מוסדות הלימוד לתואר השני בתחום.

 

לסיכום

 

כאמור, תחום הגישור הוא חלופה נגישה ומבוקשת בשנים האחרונות לפתרון מחלוקות מסוגים שונים, בענפים שונים. תואר שני בגישור מעניק לכם את האסמכתה הקבילה והיעילה ביותר לפצוח בדרככם האישית להשכנת שלום בעולם, ולהבאת טוב – בין אנשים, בתוך משפחות, ארגונים, קהילות – ובעצם, גם בכל ענף אחד שתוכלו להעלות בדעתכם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בגישור?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בגישור?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בגישור
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp