רוצה פרטים על תואר שני בלימודים קלאסיים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים קלאסיים לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בלימודים קלאסיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודים קלאסיים, למי זה מתאים?

 

המחקר הקלאסי עוסק בלימודי השפה, בתרבות, ההיסטוריה האמנות והספרות של יוון ורומא העתיקה. תוכנית הלימודים לקראת תואר שני בלימודים קלאסיים הינה רב תחומית המשלבת בין דיספלינות ממדעי הרוח ומדעי החברה. החוגים המציעים לימודים קלאסיים מענקים ידע מעמיק בכל ההיבטים של תרבויות רומא ויוון העתיקות שהשפיעו במידה רבה על התרבות המערבית המודרנית, לצד הקנייה של כלים לבחינה וניתוח בקורתי של טקסטים מקוריים ותהליכים שהתרחשו בעת העתיקה.

 

תוכנית הלימודים כוללת קורסים רבים מקשת רחבה של תחומי דעת העוסקים בהיסטוריה אינטלקטואלית, פילוסופיה, היסטוריה, פילולוגיה ועוד. הלימודים כוללים למידת השפה הרומית והיוונית הקלאסית.

 

מסלולי לימוד

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודים קלאסיים מתקיימת בשני מסלולי הלימוד הבאים:

 

 • מסלול מחקרי הכולל עבודת גמר (תזה) - סטודנטים הלומדים במסלול זה יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי (דוקטורט).
 • מסלול עיוני ללא עבודת גמר

 

התמחויות

 

הלימודים כוללים בחירה בין שני תחומי התמחות:

 • שפה וספרות יוונית
 • שפה וספרות רומית

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה, בחירה וסמינרים בנושאים הבאים:

 

 • עולם הפפירוסים: טקסטים וחברה,
 • היסטוריה עתיקה: ספרות, מסמך ודמיון,
 • היסטוריה וכתובות: הלניזם במזרח,
 • תולדות יוון או תולדות רומי,
 • טקסטים היסטוריים יווניים או רומיים,
 • פרשנות התורה באלכסנדריה לאור המדרשים הא"י והפרשנות הנוצרית
 • לשונות איטליות: כתובות בלטינית קדומה, באומברית ובאחרות
 • ה"פואטיקה" לאריסטו מיוון העתיקה ועד המאה ה-21

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד. רוב המוסדות מקבלים מועמדים בוגרי תואר ראשון במדעי הרוח בציון ממוצע של 80 ומעלה בלימודי התואר. בנוסף, נדרש פטור מאנגלית ברמה אוניברסיטאית מתקדמת.

 

בוגרי תואר ראשון שאינו בלימודים קלאסיים יידרשו לתוכנית לימודי השלמה אשר תקבע בהתאם לרקע האקדמי של המועמד ועל פי שיקולי וועדת ההוראה והקבלה.

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים מתפרשת על פני שנתיים אקדמאיות כאשר בסופם ולאחר השלמת כל דרישות תוכנית הלימודים זכאים הבוגרים לתעודת מוסמך M.A בלימודים קלאסיים.

 

מוסדות לימוד

 

 • אוניברסיטת בר אילן - מציעה בנוסף למסלולי הלימוד המפורטים מסלול ישיר לתואר שני בלימודים קלאסיים המתפרס על גבי ארבע שנים אקדמיות. הסטודנטים ילמדו במסגרת תוכנית הלימודים יוונית או לטינית למתחילים ובהמשך למתקדמים.
 • האוניברסיטה העברית - תוכנית הלימודים כוללת מלבד ההתמחויות המפורטות התמחות בהיסטוריה של יוון ורומא. בנוסף, ניתן להתמחות בשלבים מתקמים של הלימודים בטקסטים הלניסטיים - יהודיים ובטקסטים של הנצרות הקדומה.
 • אוניברסיטת תל אביב - מציעה מלגות לסטודנטים מצטיינים: מלגת רקטור ומלגת דקאן לסטודנטים מהפקולטה למדעי הרוח ובנוסף מלגה מטעם קרן "פדגוגיקה".

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר שני בלימודים קלאסיים יוכלו להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בתחומי ההוראה והמחקר, בכתיבה, עריכה ותרגום להוצאות ספרים או לאמצעי התקשורת, במשרדי ממשלה, וכן, להמשיך ללמודים מתקדמים ולהשתלב במחקר והוראה באקדמיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודים קלאסיים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודים קלאסיים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בלימודים קלאסיים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בלימודים קלאסיים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp