תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ייעוץ חינוכי לתואר שני - האוניברסיטה העברית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בכל אחד טמון הכוח לצמוח

 

יועצים חינוכיים יכולים לעשות הרבה מאד למען כל אחד. הם עוזרים לתלמידים עם קשיי למידה לסיים את התיכון ולהתמודד ביעילות עם מצבי תסכול. הם מסוגלים לזהות מצוקות אצל תלמידים מנודים מבחינה חברתית, ולשנות את שגרת חייהם באמצעות התערבות מקצועית. הם מאתרים ילדים ובני נוער הסובלים מהפרעות אכילה, או כאלה שנפלו קורבן לסמים.

 

בעת משבר משפחתי, אירועים בלתי נעימים בקהילה או מצבים לאומיים מורכבים, היועצים יודעים איך לשוחח עם תלמידים, הורים ומורים, על מנת להשיב להם את תחושת הביטחון וההגנה שלה הם זקוקים. בנוסף, חלקם בוחרים לעבוד דווקא עם מבוגרים במסגרות המסייעות לאנשים להתגבר על מכשולים בחייהם, להתאושש ולקום על הרגליים כדי להמשיך את הצמיחה האישית והמקצועית שלהם.

 

בית הספר לחינוך בירושלים מציע תכנית לימודים עשירה ומגוונת ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. החוג שומר על רמה גבוהה ואיכותית של סטודנטים, ובכל שנה מתקבלים רק 21 מועמדים נבחרים. התכנית מיועדת לאנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה, שיודעים להקשיב ואוהבים לעזור, ומעוניינים להשתלב בתפקידי הייעוץ, הן בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים במערכת הפורמאלית והבלתי פורמאלית, והן במסגרות קהילתיות לעבודה עם מבוגרים בנושא של בחירת מקצוע ופיתוח תעסוקתי.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים מקנה ידע רחב ומקיף בתחומים חיוניים וכלים יישומיים לעבודה מעשית. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לשלבי גדילה והתבגרות, ולהפרעות בהתפתחות אצל ילדים ובני נוער. הם מכירים גישות שונות בייעוץ קבוצתי ופרטני, דנים ביתרונות ובחסרונות של עבודת היועצים הפנימיים והחיצוניים, ועוד.

 

הסטודנטים אף רוכשים כלים להנחיית קבוצות ומתוודעים לכישורי הנהגה הטמונים בהם באמצעות עבודה קבוצתית. משתתפי התכנית דנים בסוגיות הקשורות לבני נוער בסיכון ובדרכים להתמודדות עם תופעות בעייתיות. הם רוכשים כלים להערכה, להכוונה ולפיתוח מיומנויות בבחירת תחום לימודים ומקצוע, מתנסים בכלים אמפיריים לביצוע מחקר בתחום הייעוץ, וכותבים עבודת מחקר כמותנית או איכותנית.

 

מבנה הלימודים

 

התכנית לתואר השני פרושה על שנתיים אקדמיות, כאשר הלימודים בה מתקיימים במהלך שני ימי לימוד עיוניים בשבוע, ויום לימוד נוסף בשבוע המוקדש להכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • גורמים תרפויטיים בקבוצה
 • שליטה בכעסים
 • התמודדות עם דחייה חברתית
 • התערבויות עם הורים
 • מודלים וסגנון של קבלת החלטות
 • קשיים בבחירת מקצוע
 • פסיכופתולוגיה של ילדות והתבגרות
 • יחסים בין הורים לילדים
 • פיתוח אסרטיביות אצל ילדים ביישנים
 • המנחה והיחיד בקבוצה
 • גישות לבחירת קריירה ולפיתוח מקצועי
 • התערבות אינדיבידואלית     
 • דרכי טיפול בתלמידים עם לקויות למידה     
 • ועוד

 

עבודה מעשית

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי כוללת הכשרה מעשית בשדה במשך יום אחד בשבוע במסגרות חינוכיות. בשנה הראשונה מתמקדים בפיתוח ובהטמעה של דרכי עבודה בייעוץ לקידום התערבויות פרטניות, ובשנה השנייה עוסקים בהתערבויות קבוצתיות.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בכל תחום שהוא, עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. ניתנת עדיפות לבוגרי מקצועות החינוך, הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית, הריפוי בעיסוק, מדעי ההתנהגות וקלינאות תקשורת. בנוסף, נדרש ניסיון של שנתיים בעבודה חינוכית, חברתית, קהילתית, טיפולית או ייעוצית, וכן עמידה בראיון אישי. חשוב לציין, כי מועמדים שרשמו את המגמה לייעוץ חינוכי בעדיפות שנייה, לא יקבלו זימון לוועדת הקבלה.

 

תעודה

 

למסיימי התכנית בהצלחה תוענק תעודת תואר שני בחינוך M.A במגמת ייעוץ חינוכי. חשוב לציין, כי על מנת לעסוק בייעוץ החינוכי נדרשת גם תעודת הוראה, שלא נכללת במסגרת ההכשרה הלימודית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp