תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בן-גוריון

 

הקשיבו לילדים

 

בזמן שההורים עסוקים, ומחנכות בית הספר עמוסות עד מעל הראש, לילדים לעיתים יש תחושה שהם לבד בעולם ואין להם למי לפנות ולבקש עזרה כשהם נזקקים לה. לעבודתם של היועצים החינוכיים משקל רב ומשמעות. הם אנשי המקצוע שיכולים לכוון ולהדריך את הילדים ממקום מושכל של הקשבה והבנה, ולתת מענה לבעיות חברתיות, לימודיות ומשפחתיות.

 

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מאפשרת מסלול לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי, המיועד לאנשים המעוניינים לעסוק בעבודת הייעוץ לתלמידים מכיתה א' עד כיתה י"ב. התכנית מתאימה לאנשים עם לב רחב, סבלניים ובעלי יכולת הכלה גבוהה.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי מכשירה את משתתפיה לעבודה מקצועית עם ילדים ובני נוער. הסטודנטים מכירים את תפקידיה השונים של המערכת החינוכית ורוכשים מיומנויות של אבחון תלמידים ותפקודם ואבחון מרכיבי מערכות בית ספריות. הם מפתחים מיומנויות תקשורת מסייעת ונחשפים לדרכי התערבות, הערכת צרכים ומחקר.

 

הסטודנטים משתתפים בקורסי מבוא במחשבת החינוך, בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה של החינוך. הם נחשפים לתחומי הפסיכולוגיה החברתית, הפסיכולוגיה ההתפתחותית והפסיכולוגיה של האישיות, מכירים את כלי ההערכה של היועצים, ולומדים כיצד הופכים את החומר התיאורטי לפרקטיקה יעילה וחיובית, במסגרת פרק של התנסות בשדה.

 

מבנה הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון מציעה שני מסלולים לתואר שני, מסלול יישומי ומסלול מחקרי. משך זמן הלימודים בשני מסלולי הלימוד הוא שנתיים וחצי. הלימודים נערכים במהלך שלושה ימים בכל שבוע, הכוללים גם את ההתנסות המעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • תהליכי התפתחות פתולוגיים
 • קיום מפגש ייעוצי
 • מערכת החינוך וזהות ישראלית
 • ניהול מפגש בין אישי
 • היבטים בפעילות ארגונים חינוכיים
 • מוטיבציה ללמידה והקשר להתפתחות קריירה
 • אקלים כיתה ובית הספר
 • התערבויות הנוגעות לשימוש בסמים אצל בני נוער
 • תיאוריות מגוונות של למידה     
 • התמודדות עם קשיים רגשיים אצל מבוגרים וילדים     
 • ועוד

 

עבודה מעשית

 

במסגרת תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן, משתתפים הסטודנטים במהלך השנה הראשונה והשנייה בעבודה מעשית. ההתנסות מתקיימת במהלך יום אחד בשבוע, בבתי ספר או במוסדות חינוך אחרים, והיא מלווה בהדרכה של יועץ מומחה. הסטודנטים נחשפים לדילמות ולעקרונות בעבודת הייעוץ החינוכי, מפתחים כישורי תקשורת גם במצבים מורכבים, ומתנסים בתהליכים לשינוי ולפתרון בעיות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה במקצועות: ייעוץ חינוכי, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות. בוגרי תואר ראשון בחינוך חייבים בממוצע ציונים של 90 ומעלה. כל המועמדים אמורים להיות בעלי ניסיון מעשי בתחום החינוך ונדרשים לשלוח קורות חיים מפורטים, לצרף שתי המלצות - האחת ממרצה באוניברסיטה, ולעבור ראיון קבלה.

 

תעסוקה

 

מסיימי המסלול לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן משתלבים במסגרות עבודה בתפקידי ייעוץ, בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים, בתיכונים ובמסגרות חינוך בלתי פורמאליות, בהן נדרש איש מקצוע. חשוב לציין, כי בכדי לעבוד בתחום זה נדרשת גם תעודת הוראה, ועל הסטודנטים להשיגה בכוחות עצמם באמצעות מסלול לימודים נפרד.

 

תעודה

 

המסיימים את המסלול בהצלחה מקבלים תואר שני (M.A) בחינוך, בהתמחות - ייעוץ חינוכי.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp