לימודי ייעוץ ארגוני לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בייעוץ ארגוני - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בייעוץ ארגוני באוניברסיטת תל אביב
 
עסקינו לאן?
 
המצב בשוק הפרטי והציבורי כיום הוא מצב של תחרות מואצת, מתחרים מתרבים במהירות שיא, קהל הלקוחות הוא בררן ותובעני יותר, והמצב הכלכלי מצוי תחת שינויים תמידיים. סוד ההצלחה לנצח בתחרות טמון ביכולת לנבא את מהלכי השוק, לדעת לנהל את המידע בצורה המקצועית ביותר ולערוך שינויים רלוונטיים במידת הצורך. תפקידו של היועץ הארגוני הוא להעריך ולמדוד את המצב הקיים בארגון ולהביא לתוצאות יעילות וטובות דרך השינוי.
 
התכנית לתואר שני בייעוץ ארגוני באוניברסיטת תל אביב, היא בעלת אוריינטציה ניהולית ועסקית, מטרתה היא להכשיר את הסטודנט להיות "חיה ארגונית". התכנית שמה דגש על צמיחה אישית באמצעות התנסויות בדינמיקה בקבוצות קטנות וגדולות, למידה צוותית, המאפשרת ללמוד מהאחר ולפתח קשרים אישיים ועסקיים. תחומי התוכן העיקריים דנים בתהליכי שינוי ובעבודת הייעוץ.
 
מתכונת הלימוד
 
התכנית לתואר שני בייעוץ ארגוני מהווה מסלול ללא תזה, אך סטודנטים מצטיינים שבסוף שנה א' ממוצע הציונים שלהם הוא מעל 90,  יוכלו להשתלב במסלול מותאם לתזה בתחומי הייעוץ הארגוני. משך זמן הלימודים בתכנית הוא שנתיים אקדמיות (ארבעה סמסטרים). הלימודים מתקיימים בשני חצאי ימים - יום אחד באמצע השבוע בשעות אחר הצהריים והערב, ויום נוסף בשישי בשעות הבוקר והצהריים המוקדמים.
 
אופי התכנית תיאורטי ומעשי, קיימים קורסי חובה ובחירה, הדנים בנושאי מנהל עסקים והתנהגות ארגונית, ייעוץ לניהול ופיתוח ארגוני. הקניית החומר נערכת באמצעות הרצאות פרונטאליות וסדנאות חווייתיות. עבודה מעשית תופסת חלק נכבד מזמן הלימודים ונעשית תוך קבלת הדרכה צמודה.
 
תכנית הלימודים
 
המסלול הוא מסלול התמחות בייעוץ ארגוני במסגרת תואר שני בפקולטה לניהול. במסגרת קורסי החובה הסטודנטים לומדים לערוך מחקר איכותני בארגונים, מתמקדים בקביעת מטרות לטווח הארוך של הפירמה, מקבלים כלים לניתוח והערכה, ועוד. במסגרת קורסי הבחירה לומדים הסטודנטים את כללי הנחיית הקבוצות, צורכי המנהל בארגון ותרומתו הייחודית והאישית של היועץ, התנהלות של מערכות מורכבות, גישות המאפשרות ליועצים לסייע לארגון בסביבה מורכבת ועוד.
 
פרויקט הגמר של התכנית הוא הפרקטיקום, המהווה התנסות מעשית בייעוץ ארגוני. ההתנסות נערכת לאורך שני סמסטרים, ומלווה על ידי יועץ ארגוני בכיר. מטרת הפרקטיקום היא להתנסות בכלים רלוונטיים לבניית תהליך אבחון ולביצועו. הסטודנטים בוחרים ארגון שבו יבצעו את הפרקטיקום, פותחים בתהליך ההתקשרות עם הגורם הנועץ, מבצעים אבחון ארגוני ומסיימים בדיון משותף של נועץ ויועץ. כל זאת במטרה לגבש תכנית לשינוי ארגוני ולכתוב דו"ח מסכם.
 
נושאי לימוד
 
  • ניהול מידע בארגון
  • ניהול צוותים
  • אסטרטגיה עסקית
  • דוחות כספיים
  • תפעול ויצירת דרך
  • אתיקה בניהול     
  • התנהגות ייעוצית 
  • ועוד
  • ייעוץ אישי למנהלים     
 
 
 
קהל היעד
 
התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון שמעוניינים בהכשרה עיונית ומעשית בתחום הייעוץ הארגוני וניהול השינוי. בנוסף, קיים מסלול של חוקרים שמעוניינים לפתח קריירה אקדמית ולהמשיך ללימודי התואר השלישי.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים לתואר שני בייעוץ ארגוני באוניברסיטת תל אביב, נדרשים להציג ממוצע ציונים בתואר הראשון של 80 ומעלה באחד מהתחומים הבאים: ניהול, כלכלה, מדעי החברה (סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית), מדעי ההתנהגות, חינוך והנדסת תעשייה וניהול.
 
 
בנוסף, יעברו המועמדים ראיון אישי או קבוצתי עם הצוות האקדמי של התכנית. ניסיון ניהולי לאחר סיום התואר הראשון מהווה יתרון בתהליך המיון. סטודנטים חסרי ידע קודם בקורסים: מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לשיטות מחקר, מושגי יסוד בכלכלה ויסודות הפסיכולוגיה החברתית, יאלצו לעבור קורסי השלמה לפני פתיחת התכנית הרשמית.
 
תעודה
 
בתום הלימודים תוענק תעודת מוסמך אוניברסיטה במדעי הניהול והתנהגות ארגונית עם התמחות בייעוץ ארגוני.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מנהל עסקים

במה עובדים אחרי תואר במנהל עסקים?
משה סיני
3 תגובות
ביקוש לבוגרי מנהל עסקים בהתמחות יזמות
עדו
1 תגובות
התמחות בביג דאטה ובינה עסקית בתואר שני במנהל עסקים
רועי רותם
3 תגובות
לימודי מידע עם ניהול טכנלוגיה - איפה מתקיים?
יוסר בדיר
1 תגובות
לימודים במנהל עסקים התמחות ביזמות וחדשנות
טל לוי
1 תגובות
כמה קשה המתמטיקה בלימודי מנהל עסקים?
נורה
2 תגובות
תואר 2 במנהל עסקים התמחות בנדלן
רון אגדי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp