לימודי חינוך לתואר שני

לאן אפשר להתקדם בחינוך? יש המון אפשרויות. באתר מידע מפורט ומאורגן לגבי כל מסלול לתואר שני בתחום החינוך וההוראה כולל תנאי קבלה, מלגות, ימים פתוחים וחוות דעת של סטודנטים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על תואר שני בחינוך?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תואר שני בחינוך

 

הסוף נוקש על דלתה של שנת הלימודים האחרונה. שעון החול של התואר הראשון בחינוך עתיד לסיים את תפקידו וענני תהיות מתחילים להיאסף בשמי הקריירה האקדמית שלכם. גשם של שאלות מטפטף במוחכם: כדאי להמשיך בלימודי תואר שני? לאיזו מטרה? באיזה מסלול? מהם תנאי הקבלה? מהו היקף השעות הנדרש? כמה שכר לימוד יש לשלם? וכיצד ניתן לשלב את לימודי התואר השני יחד עם תעסוקה רלוונטית בתחום? במאמר זה ננסה להפיג את ערפל השאלות ולהבהיר את המידע על לימודי תואר שני בחינוך.

 

רקע כללי

 

באופן כללי ניתן לומר כי לימודי תואר שני מתחלקים לשני סוגים. הסוג הראשון הינו לימודי המשך. אתם ממשיכים לצעוד בשבילי המקצוע שבחרתם בתואר הראשון. במסגרת לימודים אלו תרחיבו את ידיעותיכם, תצבעו בגוונים נוספים את קשת הידע שלכם ותתמקצעו לשם בחירת התמחות מסוימת בתחום לימודיכם. הסוג השני הינו לימודי תואר שני במקצוע שאין לו בהכרח קשר ללימודי התואר הראשון. לדוגמה, סטודנטים שלמדו תקשורת לתואר ראשון ומבקשים להתמצא בספקטרום רחב יותר של ידיעות מתחומים מגוונים יוכלו, למשל, לבחור בתואר שני ללימודי תנ"ך מבלי שלמדו תנ"ך לתואר ראשון.

 

אם כן, לימודי תואר שני בחינוך שייכים לסוג הראשון שצוין והם מיועדים, לרוב, לבוגרי תואר ראשון בחינוך שצברו ניסיון מקצועי בעבודה חינוכית, בין אם כמורים ובין אם כגננות. עם זאת, ישנם מוסדות אקדמאיים המאפשרים גם לתלמידי תואר ראשון שלא הגיעו מתחום החינוך ללמוד לתואר שני בחינוך בתוספת לימודי השלמה.

 

היכן ניתן ללמוד חינוך לתואר שני?

 

ישראל התברכה במוסדות אקדמיים למכביר. גם בתחום החינוך, מוסדות לימוד רבים פותחים בפניכם את שעריהם.

 

 • בצפון הארץ ממתינות לכם מכללת אורנים שבקרית טבעון, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית לחינוך גורדון ואוניברסיטת חיפה.
 • בירושלים עיר הבירה מציעה לכם את האוניברסיטה העברית, את המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, את מכללת אפרת המיועדת לבנות בלבד ואת מכון שכטר ללימודי היהדות.
 • בכפר סבא תמצאו את מכללת בית ברל
 • ברמת גן יש את המכללה האקדמית לישראל
 • באור יהודה תוכלו ללמוד במרכז ללימודים אקדמיים
 • באזור נתניה מצויה שלוחת אוניברסיטת לסלי בישראל וכמובן, מכון וינגייט.
 • בתל אביב קיימות מכללת לוינסקי לחינוך, מכללת סמינר הקיבוצים, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה הפתוחה.
 • באזור הדרום תוכלו לבחור מוסד אקדמי שעשוי להתאים לצרכיכם בלימודי תואר שני בחינוך ולהגיע לבאר שבע לאוניברסיטת בן גוריון בנגב או למכללת קיי.

 

מסלולי לימוד

 

המגוון הגדול והמרשים של תכניות הלימודים השונות מעורר התפעלות. המקוריות היא שחקן ראשי בנוף האקדמי של תואר שני בחינוך. אם יש לכם תחום מסוים שבו אתם מבקשים התמחות, רבים הסיכויים שתמצאו את מבוקשכם ומנגד, אם זרם המידע מציף אתכם ומבלבל, תוכלו להיתקל בתחום חדש, מאתגר ומעניין שלא חשבתם עליו עד כה וכך לזרוע זרעי מקוריות וחדשנות בקרקע הפורייה של דרככם האקדמית.

 

הנה רשימה של נושאי הלימוד במוסדות השונים:

  

 

בחירת התמחות


תוכלו לבחור התמחות בלקויי למידה, חינוך מיוחד, מנהל ומנהיגות בחינוך, מדיניות בחינוך או ללמוד במגמה לטיפול באמנויות. תחומים נוספים: חינוך והתפתחות האדם, מדע, הלכה וחינוך, פסיכולוגיה חינוכית, מחשבת החינוך, חינוך יהודי, תכנית משולבת במדעי החינוך, מערכות למידה ותחומים אחרים שתקצר היריעה מלהכיל.

 

מתכונת הלימודים

 

לרוב, היקף לימודי התואר השני הינו מצומצם יותר מהיקף לימודי התואר הראשון. כל אחד ממסלולי הלימוד השונים והמגוונים מכתיב היקף שונה. באופן כללי, הלימודים נפרשים לאורך שנתיים עד ארבע שנים, מתקיימים בין יום אחד לארבעה ימים בשבוע ומכסת השעות נעה בין 36 ל-70 שעות סמסטריאליות. (ש"ס).

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו ומתכנית לימודים אחת לחברתה. כדי לתת מושג כללי ניתן לומר שישנם כמה קריטריונים עיקריים לקבלה לתואר שני. סיום לימודי תואר ראשון, ממוצע ציונים הנקבע על ידי כל מוסד ומוסד, קבלת פטור במבחן אנגלית לתואר שני, קבלת ציון עובר במבחן סטטיסטיקה והשלמות כלשהן בתחומי המחקר הכמותי והאיכותי ובתחומים נוספים שייקבעו על ידי מוסד הלימודים. ישנם מוסדות שיבקשו המלצות ויקיימו ריאיון אישי. קריטריונים אלו עשויים להופיע בחלקם במוסדות לימוד מסוימים. כמו כן, עשויים להיות קריטריונים נוספים.

 

שכר לימוד ומלגות

 

למרות שהיקף השעות מצומצם יותר מלימודי התואר הראשון, כאן שכר הלימוד גבוה יותר. במוסדות הלימוד שבהן נהוג לשלם שכר לימוד אוניברסיטאי שכר הלימוד עמד בשנת תשע"א על 12,866 ₪. במוסדות פרטיים שכר הלימוד אף גבוה יותר. עובדה מרגיעה שעשויה להקל על ההוצאה הגדולה הזו באה בדמות היצע המלגות הרחב המאפשר לכם לממן את שכר הלימוד.

 

ישנן מלגות הצטיינות המוענקות על ידי המוסד עצמו, מלגות על בסיס סוציו אקונומי, מלגות לנרשמים מוקדם מהרגיל, מלגות חונכות והשתתפות בפרויקטים חברתיים שונים ואפילו מלגות לפי מוצא והשתייכות עדתית (למשל, קרן התומכת בתלמידים שמשפחותיהם יוצאות איראן).

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

לאחר לימודי התואר השני בחינוך תוכלו לחזור למערכת החינוך כמורים מקצועיים יותר, לנהל בית ספר, להעריך את תכני הלימוד במשרד החינוך, לשמש כיועצים חינוכיים או להיות מועסקים כמטפלים במערכת החינוך המיוחד. תוכלו גם להמשיך ללימודי דוקטורט בחינוך, להמשך מחקר ופיתוח של דרכים וגישות חדשות. בהצלחה!

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בחינוך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בחינוך?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה

מעל 335 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני בחינוך

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכללת לוינסקי לחינוך 390 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
חינוך וסוציולוגיה 514 89
תואר בחינוך מוסיקלי 621 100
הוראת ערבית 402 87

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בחינוך

התקבלו 335 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

חשוב לדעת מה בדיוק רוצים ללמוד ובאיזה שעות הדבר מתאפשר. הכי חשוב כשבוחרים קורסים הוא לא הקשיב לדעות של אחרים על מרצים ולהירשם לקורס לפי רמת העניין שלכם בו וכן עם הדרישות שלו מתאימות לכם על פי מה שכתוב בסילבוס של כל קורס. יש להגיע עם ראש פתוח ולחוות את הדברים בעצמכם ולא לתת לדעות של אנשים אחרים להשפיע על הבחירות שלכם. המון בהצלחה!
מכללת אורנים
לירון
ייעוץ חינוכי
קשה לשלב עבודה עם הלימודים. גג חצי משרה וגם זה לא פשוט. עדיף ליץעבוד בעבודה עם שעות גמישות או משמרות. אחרת עדיף ללמוד באוניברסיטה אחרת בה המסלול נוח יותר ומרוכז בימים ושעות
אוניברסיטת תל אביב
מיכל
תואר שני בייעוץ חינוכי - אוניברסיטת תל אביב
אני התחלתי לימודים עם הרגשות פחד והייתי לחוצה מאוד .. וזה דבר לא נוח ולא נכון.. והטיף הכי חשוב הוא ממוצע התואר ראשון חייבים שיקבלו ממוצע גבוה מ 87 כדי להמשיך לתארים מתקדמים
אוניברסיטת תל אביב
nagham
ניהול מערכות חינוך לתואר שני - אוניברסיטת תל אביב
תחסכו כסף לתקופת הלימודים, כי מאוד קשה לעבוד משרה מלאה וללמוד באורנים, הדרישות מאוד גבוהות. תלמדו לנהל את הזמן שלכם בצורה נכונה, אל תדחו דברים לסוף, תהיו מסודרים.
מכללת אורנים
שירן
אורנים - תואר שני בחינוך
להשקיע את מירב המאמצים בעבודות ובנוכחות בכיתה.במקצועות שיש צורך לכתוב הרבה ממליצה לצלם מחברת מחבר/ה ללימודים ובלמידה למבחן או בעשיית עבודה ממליצה לעשות השוואה.
מכללת לוינסקי לחינוך
תמנת
תואר חינוך לגיל הרך
להיות בטוחים במסלול שבו רוצים ללמוד. ולא ללכת למקצוע שהוא לא פרקטי. כי בסופו של יום צריך לתת דין וחשבון לבנק ואותם זה לא מעניין אם היה לך מעניין בקורס
מכללת אורנים
שני
אורנים - תואר שני בחינוך
אני חושבת שצריך להיות יותר מחקרים בעברית מאשר אנגלית
שכר הלימוד גבוה וצריך להפחית אותו כי אני ב- 40% משרה ואני לא יכולה לכסות את השכר.

מכללת סכנין
רנא
סכנין - תואר שני בחינוך
אין מה לחשוש לא מתואר ראשון ולא מתואר שני - מה שאני עוברת כרגע, אף כי יש מטלות ועבודות מורכבות מ"מ זה לא בשמיים. כל הכל אפשר להתגבר ולהצליח.
שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך
טלי
תואר חינוך מיוחד
תלמדו מה שאתם אוהבים. לא מה שמביא יותר כסף. כי צריך כסף בחיים אבל יותר מכל צריך להיות מאושר בעשייה שלכם. והפרנסה היא מהשמים אז אל תדאגו;)
המכללה האקדמית אחוה
אוריאן
לימודי תואר שני בחינוך מיוחד - אחוה
קודם כל נהניתי מאוד לענות על השאלות והרגשתי שכן יש מישהוא שעומד לצדי כסטודנטית לתואר שני.
ומודה לקבלת מלגה מכם- שהיא עזרה בשכר הלימודים.
מכללת רמת גן
חיאת
ייעוץ חינוכי
לחפש קצת יותר היבט מעשי בלימודים. לברר על רמת הדרישות מסטודנטים בשנים קודמות לפני כניסה ללימודים. לברר תחבורה ולבעלי רכב מקומות חניה.
מכללת אורנים
רבקה
אורנים - תואר שני בחינוך
ללכת ללמוד תחום שמעניין אותם ולא רק לסמן V! ללמוד במקום שנעים להגיע אליו ושהאוירה טובה זה תמיד נותן מוטיבציה ורצון הגיע לשיעורים
מכללת סמינר הקיבוצים
רות
חינוך סביבתי
למצוא תחום לימודים שאוהבים ועושים אותו מכל הלב כדי שהלימודים יהיו פרקטיים מעשיים ותורמים באופן מירבי ומיטבי ! לירון 050-7992070
מכללת סמינר הקיבוצים
לירון
סמינר הקיבוצים - תואר שני בחינוך
אם לומדים לתואר שני ורוצים לעבוד משרה מלאה אז לשים לב שבחינוך למרות שזה רק יומיים בשבוע זה ימים מלאים אז קשה מאד למצוא עבודה
מכללת סמינר הקיבוצים
גיל
סמינר הקיבוצים - תואר שני בחינוך
על מנת שכל סטודנט יהיה פנוי יותר ללמודים וילמד ללא לחצים במיוחד הנשים העובדות כדי לקבל חצי משרה בעבודה או בכלל לא לעבוד
מכללת סכנין
האלה
יעוץ חינוכי
צריך לבחור בעבודה שמתאימה לשעות הלימודים שלך ואם אפשר שתהיה בתחום הלימודים כדי לתפוס כמה שיותר ניסיון במהלך הלימודים
מכללת סמינר הקיבוצים
עדי
סמינר הקיבוצים - תואר שני בחינוך
מי שלא מתחבר ללמידה אקדמאית טהורה ומחפש ללמוד במקום שנותן כלים פרקטיים בעבודה בשטח אז מאוד מומלץ להירשם לתואר הזה.
אוניברסיטת תל אביב
חן
ניהול מערכות חינוך לתואר שני - אוניברסיטת תל אביב
מכללה שמרכזת את הלימודים ביום בשבוע,מאפשר להתמודד עם לימודים משפחה ועבודה.מארגן הסעה לתואר ראשון,מקום נעים וכייפי
אוניברסיטת בר אילן
יפה
תואר שני בחינוך - אוניברסיטת בר אילן
לבחור במה שאתה רוצים ולא במה שמכתיבים לכם. אף אחד לא צריך לסבול כשללומדים.. צריך ללמוד מכל הלב או לא ללמוד בכלל
מכללת לוינסקי לחינוך
ויקטור
לוינסקי - תואר שני בחינוך
הטיפ שאי נותן לסטודנטים לעתיד הוא לדבוק במטרה שהצבתם לעצמכם. "כי אין דבר העומד בפני הרצון" לא תסורו ימין ושמאל
האוניברסיטה הפתוחה
רועי
הפתוחה - תואר שני בחינוך

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp