חינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהוראת מתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה - אוני' תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי באוניברסיטת תל אביב
 
בריאת המוחות
 
לימודי מדעים הינם תחום בעל חשיבות מכרעת, משום שבמידה רבה הם מהווים את השלב הראשון בהכשרת עתודה מדעית, בלעדיה לא תיתכן התקדמות במחקר ופיתוח. התפתחות אמצעים טכנולוגיים חדשניים להוראה תורמת יותר מכל לתחום הוראת המדעים במערכת החינוך. לימודי תואר שני בחוג לחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי באוניברסיטת תל אביב נועדו להכשיר חוקרים בתחום הוראת המדעים ולקדם את יכולותיהם של מורים למקצועות ריאליים בכל הרמות.
 
תכנית לימודים
 
התכנית לתואר שני בחינוך מתמטי מכינה את הסטודנטים לאיוש תפקידי מפתח במערכת החינוך וברשויות מקומיות וארציות, ולפיתוח מערכי חינוך חדשים ומאתגרים. התפישה המנחה את התכנית היא, כי מורים צריכים לשאוף למצוינות אקדמית ופדגוגית, להישאר מעודכנים במיטב הפיתוחים הטכנולוגיים והסוגיות הבולטות במדע העכשווי, ולהקנות לתלמידיהם ערכים סביבתיים, אינטלקטואליים וחברתיים.
 
הלימודים כוללים היבטים תיאורטיים כמו גם טכניקות הוראה עכשוויות, והקניית עולם מושגים ליצירת שיח משותף בקרב מורים למדעים. הם מוצעים במסלול עם או בלי תזה. במסגרת המסלול ללא תזה נדרשים התלמידים לגשת לבחינת גמר. במהלך הלימודים מתקיים סמינר חוגי, שבו משתתפים אנשי סגל לצד חוקרים בכירים מן החוץ.
 
במסגרת הלימודים מוצעות אפשרויות רבות להתמחות, הן בהוראה יסודית והן בהוראה על יסודית. ההתמחויות השונות כוללות: הוראת מתמטיקה, מדעי המחשב, טכנולוגיה, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים, מדע וטכנולוגיה, כמו גם התמחות ייחודית בטכנולוגיה ולמידה.
 
 
נושאי לימוד
 
 • אוריינות מחקר בהוראת מדעים
 • ניתוח נתונים
 • קוגניציה ולמידה בתחומי המדעים
 • הוראת טכנולוגיה
 • הערכה בחינוך: תיאוריה ופרקטיקה
 • אובייקטים מחשבתיים
 • אמצעיים דיגיטליים ללימוד הסביבה
 • מבוא לפילוסופיה של המדע
 • הטכנולוגיה של המהפכה התעשייתית
 • חשיבה מדעית אינטואטיבית
 • קוסמולוגיה ואסטרונומיה ביוון העתיקה
 • חינוך בחברה מדעית טכנולוגית     
 • שיטות מחקר בחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי
 • ועוד 
 • טכנולוגיות ידע לשירות אנשים עם צרכים מיוחדים     
 
 
קהל היעד ותנאי קבלה
 
התכנית ללימודי תואר שני בחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי מיועדת לבעלי תואר ראשון באחד המקצועות הבאים: פיזיקה, מדעי החיים, הנדסה, כימיה, מדעי המחשב ומתמטיקה. ממוצע הציונים הנדרש הוא 75 ומעלה. כמו כן, יוכלו להתקבל בעלי תואר ראשון בחינוך בממוצע שמעל 75, שיש להם גם תעודת הוראה. מועמדים בעלי ממוצע נמוך מ - 75 אך גבוה מ - 70 יוכלו להתקבל על תנאי ויחויבו בלימודי השלמה שלא יארכו מעבר לשנה אחת.
 
 
קבלה לחלק מן ההתמחויות מותנית ברכישת תעודת הוראה קודם לתחילת הלימודים, פרט למקרים מיוחדים שבהם סטודנטים יורשו ללמוד לתעודת הוראה במקביל ללימודים לתואר שני בחינוך. הקבלה למסלול בחינוך טכנולוגי מותנית בהצגת תואר ראשון בממוצע שמעל 85 במקצועות מדעיים או טכנולוגיים. בעלי ממוצעים נמוכים מ - 85 אך לא מתחת ל - 75 יוכלו להגיש מועמדותם, וייתכן כי יידרשו בלימודי השלמה.
 
משך הלימודים ותעודה
 
הלימודים במסלול לתואר שני בחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי נמשכים שנתיים. סיום הלימודים בהצלחה מקנה תעודת מוסמך אוניברסיטה בחינוך (M.Ed) באחד מתחומי ההתמחות הנבחרים.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי חינוך

איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
ללא תגובה
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
מעבר ממדעי המחשב להוראה
גלי נוי
1 תגובות
חשיבות מוסד הלימודים בקבלה לעבודה
דניאל
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp