רוצה פרטים על תואר שני בזואולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני - זואולוגיה

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בזואולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני בזואולוגיה


עולמם המרתק של בעלי החיים


זואולוגיה היא ענף מחקר במדעי החיים שמתמקד בבעלי חיים. זואולוגים בוחנים היבטים שונים בעולם החי, כמו מבנה גוף של בעלי חיים, דפוסי התנהגות, התפתחות לאורך השנים ויחסים בין בעלי חיים לסביבת הגידול שלהם. ההשפעות השונות של האדם על הטבע מהוות גם הן מרכיב במחקר הזואולוגי, כאשר מחקרים שונים מעמיקים בנושאים כמו אקולוגיה ושימור מינים.


התואר השני בזואולוגיה מאפשר לסטודנטים עם רקע במדעי החיים לעסוק במחקר עצמאי בסוגיות מרתקות שנוגעות לבעלי חיים. המסלולים משלבים בין עבודה עיונית יסודית לבין התנסות מעשית בתצפיות ובמעקב אחר בעלי חיים בדרך לכתיבת תזה או עבודת גמר בה נבחנים תהליכים חשובים במערכת האקולוגית בעולמנו.


למי מיועדים הלימודים


התואר השני בזואולוגיה מתאים לבעלי הכשרה קודמת בתחומי הביולוגיה ומדעי החיים, המעוניינים להעמיק בהבנתם של תהליכים בעולם החי ובהתנהגות בעלי החיים. התכניות השונות עוסקות במגמות סביבתיות ואקולוגיות וכוללות מחקר עיוני ומעשי רב שנוגע לבעלי חיים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתואר השני במסלול זה נחשפים למחקרים האחרונים בתחומי הביולוגיה ומדעי החיים. הם דנים בסוגיות מרכזיות בזואולוגיה כמו למשל פיזיולוגיה של בעלי חיים, מערכות היחסים שלהם עם בעלי חיים אחרים ועם סביבת המחייה שלהם. כמו כן, הם מעמיקים במחקר שנוגע לתהליכים גלובליים כשינויי אקלים ובטחון תזונתי והשפעתם על מערכות בעולם החי. המחקרים מסייעם להם בהבנה של מגמות אבולוציוניות ואקולוגיות ולפעולות כמו שמירת הטבע.

 


מתכונת הלימוד


תואר שני בזואולוגיה מתפרש על פני פרק זמן של כשנתיים, במסלול עם או ללא תזה, בהתאם למוסדות השונים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, בשיעורי בחירה ובסמינריונים. חלק בלתי נפרד מהמסלול הוא ביצוע של עבודת גמר, אותה עורכים הסטודנטים במעבדות בהנחיה של סגל המרצים. עבודות המחקר משלבות בין בחינה של חומרים תיאורטיים לבין עבודה מעשית בתצפיות בשדה ובשיטות טכנולוגיות חדשניות.

 


נושאי הלימוד

 

 • פיזיולוגיה של בעלי חיים
 • ביולוגיה מולקולרית
 • חלוקה טקסונומית למינים
 • התפתחות של יונקים
 • התחממות גלובלית והיכחדות
 • דפוסי התנהגות בטבע
 • פלישת מינים והמערכת האקולוגית
 • ניטור תנועת בעלי חיים
 • גורמים המשפיעים על המגוון הביולוגי
 • אבולוציה של בעלי חיים    
 • אינטראקציה של אורגניזמים עם הסביבה    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתואר השני בזואולוגיה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון "בוגר בביולוגיה", או במקצועות משיקים אחרים במדעי החיים, שממוצע הציונים שלהם הוא 80 ומעלה. הם צריכים לעבור גם ראיון שנערך מול ועדת קבלה שבוחנת את מידת התאמתם למסלול. במוסדות בהם כותבים תזה, אחד מתנאי הקבלה כולל מציאת מנחה לכתיבה עד תחילת שנת הלימודים.


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני מוסמך "M.A" בזואולוגיה או תואר שני "M.Sc." במדעי החיים בהתמחות זואולוגיה. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שלישי או להשתלב בתפקידי מחקר בגופים ציבוריים וממשלתיים.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: התואר השני באוניברסיטת תל אביב כולל כתיבה של עבודת גמר ונלמד במסלול בסך של כ - 30 שעות סמסטריאליות. התכנים משלבים גישות בגנטיקה, באקולוגיה, באבולוציה, בהתנהגות ובפיזיולוגיה. הסטודנטים מעמיקים במחקרים שעוסקים בבעלי חיים מסוגים שונים, ובסוגיות שיש להן השלכות על חיי היומיום שלנו.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): התואר השני בזואולוגיה באוניברסיטת בר אילן נלמד כהתמחות בתכנית לתואר שני במדעי החיים ונערך במסלול עם כתיבת תזה. סטודנטים שבוחרים בהתמחות זו עורכים מחקר מדעי מקיף בליווי של מנחה וכך בוחנים תהליכים שנמצאים בבסיס עולם החי.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בזואולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בזואולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בזואולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בזואולוגיה

מעל 218 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  המכללה האקדמית עמק יזרעאל 366 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 940 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 218 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם