רוצה פרטים על תואר שני בהנחיית קבוצות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנחיית קבוצות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנחיית קבוצות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנחיית קבוצות

 

סודותיה של העבודה בקבוצה

 

העבודה בקבוצה היא עבודה בעלת אופי ייחודי שאינו דומה כלל לעבודה פרטנית; הייעוץ הפרטני שונה מן הייעוץ הקבוצתי וכך גם הטיפול הקבוצתי, לעומת הפרטני. לעבודה בקבוצה יתרונות רבים, אך היא מעמידה בפני המדריך או המטפל גם אתגרים רבים – שאינם מופיעים בשדה הפרטני. כך, לימודי הנחיית קבוצות הם לימודים המעניקים כלים להיכרות עם אתגרי ההנחיה הקבוצתית ועם סודותיה, ומכשירים מנחים המכירים לעומק את עולם הקבוצה, את השימושים האפשריים בו, את יתרונותיו ואת הטכניקות להפיק ממנו את המרב.

 

לימודי תואר שני בכלל ולימודי הנחיית קבוצות בפרט הם לימודים מעמיקים המכשירים מנחים בכל הידע התיאורטי והכלים המעשיים הדרושים להנחיה בפועל של קבוצות מסוגים שונים ובהקשרים שונים, שאמנם – כל קבוצה היא קבוצה שונה – אך לכולן יש מוטיבים יסודיים משותפים. לימודים אלה מומלצים במיוחד לכל מי שעוסק בתחום טיפולי, חינוכי ואף ניהולי במקרים מסוימים; בסיומם מסוגלים הבוגרים להוביל כל קבוצה, מכל סוג ובכל הקשר – בהתאם לתכנית ולתהליך שהם מבקשים להעביר בה.

 

על הלימודים

 

המסלולים לתואר שני בתחום הנחיית הקבוצות הם מגוונים באופיים, והם מכשירים את המשתתפים בידע תיאורטי ובפרקטיקה מעשית ויישומית רבה – בכל הקשור בגישות ובמתודות שונות בהנחיית קבוצות. בחלק מן המסלולים קיימת אפשרות להתמחות באוכלוסיות מסוימות כהנחיית קבוצות נוער או הנחיית קבוצות הורים או ילדים, למשל, ובכל המסלולים החלק הארי של הלימודים מוקדש לפרקטיקה ולתרגול של ההנחיה הקבוצתית. יש להדגיש כי אלו לימודים המשלבים תחומי דעת שונים וכלים כלליים, ולכן הם רלוונטיים ליישום כמעט בכל תחום שתבחרו בהמשך.

 

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים בתכניות השונות:

 

 • גישה דינמית בהנחיית קבוצות
 • ייעוץ קבוצתי
 • שילוב אמנויות בעבודה בקבוצה
 • טיפול קבוצתי
 • על תפקידיו השונים של מנחה הקבוצה
 • ייחודה של עבודה בקבוצה
 • גישה בין אישית בהנחיית קבוצות
 • סטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • הנחייה קבוצתית באוכלוסיות יעד שונות
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • אוניברסיטת חיפה – במסגרת החוג לייעוץ והתפתחות האדם, מציעה מסלול לתואר שני בהנחיית קבוצות – מסלול עם תזה, המיועד לאנשים מתחום המחקר ומסלול ללא תזה המיועד לאנשים מתחום הטיפול המבקשים העמקה בהתמקדות מעשית יותר. זהו מסלול דו-שנתי שאליו מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע 85 ומעלה, בתחומים רלוונטיים כפסיכולוגיה, חינוך, מדעי ההתנהגות וכדומה. מי שאינם בעלי תואר באחד מתחומי דעת אלה יידרש לקורסי השלמה – בעיקר מתחום הפסיכולוגיה. כל המועמדים נדרשים למבחן באנגלית של האוניברסיטה עצמה וכן להמלצות.

 

 • לסלי קולג' – מציעה מסלול ייחודי ללימודי תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. התכנית היא לתואר M.A בינלאומי שאיננו תואר ישראלי, היא מתמקדת בתחום הנחיית הקבוצות ואינה דורשת ידע מוקדם בתחום האמנות.

 

לסיכום

 

תכניות ההכשרה לתואר שני בהנחיית קבוצות מובילות את המשתתפים בהן דרך תהליך תיאורטי ומעשי עמוק; אלו הן תכניות השמות דגש על ההתמקצעות הסדנאית והמעשית והן מעניקות לבוגריהן את הכלים והניסיון הדרושים כדי לצאת לשוק הפתוח – ולהשתלב בכל מקום הדורש הנחייה או ניהול של קבוצה תהליכית, וכמובן – יצירה עצמאית של קבוצות משלהם. כל זאת בהתאם לרצונם, לתחומי העניין והידע שלהם, ובאמצעות הכלים החשובים שירכשו במהלך הלימודים – כלים שיאפשרו להם לפצח את הסודות ללבה של כל קבוצה, באשר היא – ולהעניק לה את התהליך המיטבי המפיק ממנה את המרב.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנחיית קבוצות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנחיית קבוצות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בהנחיית קבוצות

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהנחיית קבוצות

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp