הנדסת תעשייה וניהול לתואר שני בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בטכניון

 

מאיזה כיוון תרצו לבוא אל התעשייה?

 

מנוע קיטור, שתפקידו להמיר לחץ של אדי מים לתנועה מכאנית סיבובית, היה נושא הדגל של המהפכה התעשייתית הטכנולוגית במאה התשע עשרה. כיום מנועים חדישים ומתקדמים תפסו את מקומו של מנוע הקיטור הראשון, אך היה זה מיזם טכנולוגי פורץ דרך, המאפשר לנו היום להוסיף ולהצמיח טכניקות מתקדמות של ייצור. ענף הנדסת התעשייה והניהול מתאים את עצמו לצורכי המשק המשתנים, בשאיפה לייעל ולשפר תהליכים ארגוניים ותפעוליים ולהגדיל את התוצרת ואת פריון העבודה.

 

תכניות לתואר שני בטכניון

 

הטכניון מאפשר לימודים לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול במגוון מגמות התמחות. הלימודים מיועדים לבוגרי תואר ראשון המעוניינים לרכוש ידע עיוני, מחקרי ומעשי. רוב מסלולי ההתמחות אורכים כשנתיים אקדמיות. בחלקן מתקיימים קורסים וסדנאות לאורך כל השבוע במתכונת מלאה, אך קיימים מסלולים בהם השיעורים מתקיימים במסגרת דו שבועית. תנאי הקבלה משתנים בהתאם למסלול הנבחר.

 

 

המסלולים האפשריים

 

מסלול תזה

 

התמחות בתחום הנדסת תעשייה לתואר שני בהנדסה עם תזה, מכינה את משתתפיה לתפקידי מחקר ועשייה. תלמידי המגמה מתמחים בביצוע ניתוחים אנליטיים וסינתזות בבעיות לא שגרתיות. תחומי המחקר כוללים את הנושאים הבאים: ניהול פרויקטים, תכנון ובקרה של מערכות ייצור, ארגונומיה, שילוב סימולאטורים בהדרכת עובדים, ניהול שרשראות אספקה, פריון בעבודה, תהליכי למידה ושכחה, ועוד.

 

מסלול מגיסטר ללא תזה

 

מסלול הלימודים לתואר שני ללא תזה בהנדסת תעשייה וניהול מיועד לבוגרי תואר ראשון במקצועות הנדסיים ומדעיים בעלי ממוצע ציונים 83 ומעלה, ומתאים לאנשים עם ניסיון מעשי, המעוניינים להתעדכן בחידושים ובשכלולים של הענף. התכנית שמה דגש על היבטים יישומיים במשק ובמפעלים.

 

חקר ביצועים וניתוח מערכות

 

מסלול המיועד לבוגרי תואר ראשון במקצועות: מתמטיקה, כלכלה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה או הנדסה. הסטודנטים לומדים שיטות מתמטיות בדגש על אופטימיזציה ועל דרכים ליישומן בניתוח מערכות מורכבות ובבניית מודלים לפתרון בעיות מציאותיות דטרמיניסטיות.

 

הנדסת ניהול מידע

 

התמחות זו מיועדת לבוגרים בתחומים: מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע או תחומים קרובים במדעים או בהנדסה. הסטודנטים רוכשים ידע טכנולוגי מתקדם ומפתחים יכולת מחקרית בתחומי מערכות המידע, בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות. תכנית הלימודים כוללת קורסים במסדי נתונים, רשתות עצביות, תקשורת נתונים, ראייה ממוחשבת, הנדסת תוכנה, ניתוח ותכן מערכות, ועוד. מסיימי המסלול יוכלו לפתח מערכות מידע חדשניות בעלות תפישות מתקדמות. קראו גם על תואר שני בהנדסת מערכות מידע.

 

סטטיסטיקה

 

מסלול זה במסגרת תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בטכניון, מיועד לבעלי תואר ראשון עם ממוצע ציונים גבוה במדעי הטבע, במתמטיקה, בסטטיסטיקה או בהנדסה. במסלול זה שלוש תת התמחויות עיקריות: הסתברות, תהליכים סטוכסטיים וסטטיסטיקה יישומית. הוא כולל פרקים במשוואות דיפרנציאליות סטוכסטיות, מודלים הסתברותיים בפיסיקה, אופטימיזציה, בקרת תהליכים, הסקה סטטיסטית, מערכות שירות ועוד. ההתמחות בסטטיסטיקה יישומית שמה דגש על בעיות מעשיות בתחומי הכלכלה, התעשייה, הרפואה, מדעי ההתנהגות ועוד.

 

מדעי ההתנהגות והניהול

 

המסלול מיועד לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, המעוניינים להשתלב בתפקידי מחקר באקדמיה ובארגונים, ולהעמיק את הידע היישומי באחד משלושה תחומים אפשריים: פסיכולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת האנוש, או שיווק. תת ההתמחות בשיווק פתוחה גם לבוגרי תואר ראשון בהנדסה ובמדעים.

 

כלכלה

 

התכנית לתואר שני בכלכלה פועלת בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה, ומיועדת לבוגרי תואר ראשון עם ממוצע ציונים 85 ומעלה, בתחומי הכלכלה, המחשבים, החשמל, הפיזיקה, או בתחומים קרובים נוספים. במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לידע תיאורטי בכלכלה ולמחקרים מתקדמים. ניתן להירשם לתכנית זו בסמסטר חורף בלבד.

 

מנהל עסקים

 

במסלול לתואר שני במנהל עסקים הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית, ומכשירים את הסטודנטים לנהל חברות עתירות ידע וטכנולוגיה מתקדמת. התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בכל תחום, בעלי ממוצע 80 ומעלה, עם ניסיון מקצועי של לפחות שלוש שנים. תחומי הלימוד כוללים ניהול שיווקי ופיננסי, יזמות וחדשנות, התנהגות ארגונית, ניהול טכנולוגי, אתיקה ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
ללא תגובה
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
ללא תגובה
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
ללא תגובה
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
ללא תגובה
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
קבלה להנדסת חשמל על תנאי
עבד אלרחמאן
1 תגובות
האם מסלול הנדסת בטיחות אש פתוח לאדריכלים?
שירה צוקר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp