תואר שני בהנדסה עירונית בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהנדסה עירונית - הטכניון .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסה עירונית MUE בטכניון - היחידה ללימודי חוץ

 

בא לי מוניציפאלי

 

בעלי תפקידים בכירים בשוק המוניציפאלי העכשווי נדרשים להפגין ידע רב בניהול משפטי, בתכנון סטטוטורי, ביזמות ובקיימות. הם מקבלים החלטות המערבות מוסדות ממשלה, עמותות וארגונים ונדרשים לאזן בין אינטרסים ציבוריים לבין שיקולים מנהליים מורכבים. לבוגרי תארים ראשונים בהנדסה ובארכיטקטורה המבקשים לכהן בעתיד כמהנדסים עירוניים, מציעים בטכניון מסלול רב תחומי לתואר שני בו ילמדו כיצד לנהל צוותים גדולים ולתווך בין עמותות אזרחיות לבין יזמים מתוך בקיאות בדיני מקרקעין, תכנון ובנייה.

 

ניתן ללמוד בשלוחת היחידה ללימודי חוץ בחיפה

 

תכנית הלימודים

 

לימודי התואר השני בהנדסה בהתמחות זו נועדו להעניק לסטודנטים ראייה רב תחומית של תחום האפיון המוניציפאלי תוך כדי התמקדות ביחסי הגומלין בין מספר דיסציפלינות רלוונטיות ובראשן ארכיטקטורה, תכנון ערים, הנדסת סביבה והנדסה אזרחית. הפן המעשי תופס מקום נכבד בתכנית, שמטרתה הראשונה היא להכשיר את משתתפיה לעסוק בפועל בתפקידים בכירים בתחום ההנדסה העירונית.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית לתואר שני בהנדסה עירונית מתפרשת על פני חמישה סמסטרים במתכונת של שני ימי לימוד בשבוע. היא כוללת קורסי חובה ובחירה שיתקיימו בשעות אחר הצהריים וכן בשישי בבוקר. מסלול הלימודים הינו עיוני ואינו כולל הגשה של עבודת תזה. בסיום לימודיהם יגישו הסטודנטים פרויקט גמר בנושא לבחירתם, לאחר שייקחו חלק בסמינר אישי מתקדם.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • תכנון תשתיות עירוניות
 • שיקום עירוני
 • עריכת סקרים סביבתיים
 • היבטים בקדסטר
 • הנדסת תעבורה למתקדמים
 • מיפוי ומדידת שטח
 • סוגיות משפטיות בתכנון עירוני
 • סמינר בהנדסה אורבנית
 • יסודות בתברואה עירונית – מים ושפכים
 • מערכות למידע גיאוגרפי 
 • דיני שלטון ורשויות מקומיות למתכננים
 • כלכלה עירונית ותכנון חברתי     
 • בדיקות כדאיות ייעודיות לפרויקטים הנדסיים     
 • ועוד

 

סגל

 

היועץ האקדמי של התכנית הוא פרופסור להנדסה העוסק במיפוי ספרתי ופוטוגרמטריה, במערכות לניהול מקרקעין, במערכות מידע גיאוגרפי ובבסיסי מידע דו ותלת-ממדיים. במקביל לעיסוקו במחקר ובהוראה, הוא מכהן כיושב ראש לשכת המודדים הארצית. לצדו מלמדים בין השאר: דוקטור לתכנון ערים האוחזת גם בתואר במדעי האטמוספרה שמתמחה במדיניות סביבתיות וחוקרת סוגיות של ניהול משאבי טבע, שימור שטחים פתוחים, פיתוח בר קיימא וחינוך לקיימות; ודוקטור לארכיטקטורה העוסקת במחקריה בהיסטוריה של הדיור הציבורי במדינת ישראל. כתיבתה הנוגעת בהיבטים החברתיים של המצאי המבני התפרסמה בהרחבה במדינות שונות וכיום היא גם עורכת בכתב עת הבינלאומי לעיצוב.

 

 

תנאי קבלה

 

על מנת להגיש מועמדות לתכנית יש להשיג ממוצע ציונים של 75 ומעלה במסגרת תואר ראשון באדריכלות, באדריכלות נוף או במיפוי וגיאו-אינפורמציה או בהנדסה אזרחית. ייתכן כי וועדת המסלול תקבע בהמשך סף קבלה גבוה יותר. כמו כן, מועמדים שלא למדו בעבר בטכניון יידרשו להגיש מסמך רשמי בו מצוין האקדמי שלהם (מיקום ממוצע ציונים ביחס לשאר התלמידים במחזור). במקרים מסוימים יחויבו חלק מהסטודנטים בלימודי השלמה.

 

 

תעודה

 

לבוגרים שיעמדו בכל דרישות המסלול תוענק תעודת מגיסטר בהנדסה עירונית - Master of Urban Engineering - מטעם הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך
פורום לימודי הנדסה
איזה סוג מחשב נייד צריך ללימודי הנדסה מכנית?
הדר
1 תגובות
תנאי קבלה לאורט בראודה
שמוליק בן חמו
1 תגובות
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp