לימודי היסטוריה לתואר מוסמך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי היסטוריה לתואר מוסמך באוניברסיטת חיפה

תואר שני בהיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה

 

דברי הימים

 

מדוע עולמנו כולל מלחמות ושנאה בין עמים? מתי ובאלו תנאים בוחרות קבוצות תרבותיות לפגוש זו את זו ברוח טובה? מה יבוא במקומה של מדינת הלאום, והאם לעולם יופיעו סימוני הגבול במפת הגלובוס? – התכנית לתואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת חיפה מתמודדת עם דילמות הנוגעות לכל אדם בכל מרחב וזמן. בכך היא מאפשרת הבנה עמוקה יותר של טבע האנושות, המבוססת על חקירה מדעית של ממצאים המעידים על סיפורים אמיתיים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית לתואר שני בהיסטוריה כללית נועדה לתת למשתתפים כלים אקדמיים הנדרשים לביצוע מחקר. לסטודנטים יש אפשרות להתמקד בתקופה אחת או לסקור נושא ספציפי על פני כמה תקופות.

 

התמחויות

 

 

  • ניתן ללמוד בתכנית מחקרית או בתכנית לא מחקרית

 

  • תכנית בתרבות קלאסית: תכנית זו עוסקת בשלל היבטים של התרבות הקלאסית כגון פילולוגיה, פילוסופיה, תיאטרון, אמנויות, פליאגרפיה ועוד. הסטודנטים מקבלים כלים למחקר לענפים שונים אלה

 

  • תכנית בלימודי ארה"ב: תואר שני בתכנית זו חושף שלל נושאים בתולדות ארצות הברית ותרבותה, כגון ספרות, היסטוריה, גיאוגרפיה, משפט, פוליטיקה ותקשורת.

 

  • תכנית בלימודי אירופה המודרנית: סטודנטים בתכנית אירופה המודרנית מעמיקים בתהליכים שאפיינו את אירופה במאה ה - 20 וחושפת תהליכים פוליטיים, כלכליים, חברתיים ותרבותיים תוך שמית דגש על התגבשותו של האיחוד האירופי.

 

  • התמחות במדעי הדתות: בתכנית למדעי הדתות הסטודנטים מרחיבים את הידע שברשותם אודות מסורות דתיות בדתות מונותאיסטיות, פגניות ומזרחיות.

 

  • תכנית מרוכזת לאנשים עובדים: תכנית זו מרוכזת בשנה אחת והיא מתאימה למעוניינים לשלב את העבודה ואת התואר השני במסגרת מרוכזת. שיעורים מרוכזים ביום אחד בשבוע, התכנית כוללת סמסטר קיץ.

 

  • תכנית בלימודים אטלנטיים: תכנית זו מתמקדת במפגשים בין תרבויות באירופה, באפריקה ובדרום וצפון אמריקה בעבר ובהווה. התכנית סוקרת שלל סוגיות כלכליות, תרבותיות וחברתיות שנוגעות לקשרי אירופה עם המרחב האטלנטי.

 

מתכונת הלימוד

 

תלמידי התואר השני יכולים לכתוב תזה מחקרית או לסיים מסלול עיוני הכולל בחינה. אלה הבוחרים לבצע מחקר רשאים אף לבנות לעצמם תכנית אישית בתיאום עם החוג או להשתתף במסלול מואץ. הלימודים אורכים בין שנתיים לשלוש שנים.

 

סגל המרצים

 

בין המרצים בחוג להיסטוריה באוניברסיטת חיפה תפגשו: היסטוריון תרבותי שקיבל את הדוקטורט שלו מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי, וכתב על אירועים פוליטיים ואינטלקטואליים בארצות הברית של המאה ה – 20; חוקר ימי הביניים שלמד באוניברסיטת אוקספורד, העוסק ביחסי הגומלין שבין דת לרפואה, בדרכי הפצת הידע ובתפישת הגוף; פרופסורית שהתחילה את מחקרה בקולג' האוניברסיטאי בלונדון, המתמחה בתולדות התנועה האנרכיסטית באנגליה; מרצה בכירה המעמיקה בתחום התודעה הלאומית ומנחה פרויקט אקדמי משותף לישראלים ופלסטינים ברומא; ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

בכדי להתקבל לתכנית ללא תזה יש לסיים תואר ראשון באחד מתחומי ההיסטוריה עם ציון 76 ומעלה בכל אחד מחוגי התואר. למסלול תזה נדרש ציון 80 לפחות במקצוע היסטורי, וציון 76 או יותר בחוג הנוסף. הנתיב האישי פתוח בפני בעלי ציון 80 בשני חוגי התואר . בוגרי דיסציפלינות אחרות מחויבים בלימודי השלמה.

 

תעודה

 

למסיימי התכנית תינתן תעודת מ.א. בהיסטוריה כללית מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp