תרבות עם ישראל לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תרבות עם ישראל לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

תואר שני בתרבות עם ישראל .M.A במכללה האקדמית אחוה

יהדות היום

איך מנחילים ערכים של סובלנות ושומרים על זהות עצמאית המחוברת לשורשים? אלו סוגים של שיח יכולים להיווצר בין שלוש הדתות המונותיאיסטיות? מה היו חושבים חכמי המשנה על נושאי הכותרות בעיתון החדשות של ימינו? כיצד מנחילים לדור הבא ערכים של סובלנות גם בעתות של משבר וסכסוך?

 

המעוניינים להשיב על שאלות אלה ועוד רבות אחרות ולהעמיק במורשתו העשירה שם עם ישראל יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בתרבות עם ישראל לתואר MA של המכללה האקדמית אחוה. זוהי תכנית בין תחומית שבה מציעים לסטודנטים שלל ערוצים להתחדשות מקצועית. המוסמכים יכולים לפעול לשימור מורשת תרבות עם ישראל בקרב צעירים במגוון של מסגרות.


תכנית הלימודים

בתכנית זו הסטודנטים מקבלים סל כלים נרחב בעזרתו ניתן להשריש ולהעמיק את תרבות עם ישראל. הם נחשפים למערך רחב של אמונות, השקפות ודעות ובהתאם לכל אלה מפרשים תיאוריות וטקסטים מן היהדות.


בתכנית עוסקים בסוגיות בספרות, בתרבות, בהיסטוריה, בפילוסופיה, במקרא וביהדות. הסטודנטים בוחנים את השורשים התרבותיים של מורשת ישראל ושמים דגש על היבטים בחיינו היום בחברה הישראלית של המאה העשרים ואחת.

מתכונת הלימוד


התכנית לתואר השני נפרשת על פני כשנתיים וכוללת לימודים בחודשי הקיץ. שיעורים מתקיימים ביום שבועי אחד.


בתכנית נכללים שלל קורסים עיוניים לצד סדנאות פרקטיות, סיורים לימודיים וביקורים באתרים שונים. בחלק מן השיעורים הלימוד מתקיים במתכונת שיתופית ורבת דיאלוגים בשיטת החברותא, בדומה לאופן שבו לומדים בבתי מדרש חילוניים כיום. הסטודנטים קוראים שלל טקסטים ודנים בהם באופן המכבד את השונה, את ההשקפות האישיות של הלומדים ואת אמונותיהם.

 

סגל המרצים

ראש החוג היא פרופסור לחינוך מאוניברסיטת תל אביב, שהייתה חברה בוועדת דוברת ועמדה בראש ועדה משנית מיוחדת להכשרת ופיתוח מורים. אישה זו אף הייתה בין מייסדי בית הספר הבינלאומי לעם היהודי שפועל בבית התפוצות. היום היא חברה בוועדות אקדמיות בכירות ברמה ארצית ומקומית.

בין המרצים הנוספים בתכנית תוכלו לפגוש: חוקר מובהק של תקופת בית שני בארץ ישראל ופרשן המשנה, שכתב את הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית בהנחיית חוקרים גדולים כפרופסור מנחם שטרן; חוקר הנצרות בתקופת הבית השני, שעוסק רבות ביחסים האינטרטקסטואליים בין המקרא ובין הברית החדשה; דוקטור ואיש מדעי המדינה, שפרסם ספרים אקדמיים וספרי לימוד לתיכון במקצוע האזרחות, אשר עוסק רבות בדילמות הנוגעות ליחסי דת, אתנוס ומדינה.

 


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל יש צורך בתואר ראשון בממוצע של לפחות 80.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אחוה מתקיימים גם מגוון של מסלולים לתואר שני בהוראה. תכניות אלה לתואר שני למורים מאפשרות לאנשי הוראה להעמיק את הכלים שברשותם ולפתח את הקריירה בתחום החינוך. בין המסלולים הללו נכללים תואר שני במינהל מערכות חינוך, תואר שני בחינוך מתמטי ותואר שני בחינוך מיוחד. כמו כן, ניתן לקחת חלק במסלולים לתואר שני M.Teach שבהם יכולים אקדמאים מתחומים שונים לקבל הכשרה להשתלבות בעולם החינוך. במוסד הלימוד מציעים שלל מלגות לימודים, בהן מלגות מצטיינים ומלגות לסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקטים חברתיים שפועלים במכללה.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים מוענק תואר ראשון MA בתרבות עם ישראל מטעם המכללה האקדמית אחוה.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בתרבות ישראל - אחוה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האוירה, חומר הלימודים. המרצים טובים ומעבירים את החומר בצורה מעניינת.

על הקמפוס

אוירה נעימה ותומכת, מרצים טובים ומעניינים.סביבת הלימודים מטופחת ברובה, סטודנטים המגיעים ממגזרים שוני קרא עוד...

טיפים

ממליצה ללמוד באחוה בזכות כל הדברים שציינתי לעיל. המרצים מאוד תומכים ועוזרים, דבר המקל על הלחץ. לא קל קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp