ללמוד במכללה האקדמית אחוה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בחינוך > תואר שני בהוראת תרבות ישראל - אחוה

הוראת תרבות עם ישראל לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - המכללה האקדמית אחוה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה במכללה האקדמית אחוה

 

יהדות היום

 

אנשי אקדמיה וחינוך, חילוניים ודתיים, שנושא עיצוב הזהות היהודית המודרנית בישראל הוא בליבם, חברו יחד לתכנית לימודים אחת במכללה האקדמית אחוה, המיועדת למורים ומעניקה להם תואר שני בהוראה. מרצים אלה סוחפים את הסטודנטים שלהם בדיונים מרתקים על סוגיות פילוסופיות, חברתיות, דתיות, חינוכיות והיסטוריות, הרוחשות בקרקעיתה של חווית קיומנו היום כאזרחים במדינת ישראל.

 

איך מנחילים ערכים של סובלנות ושומרים על זהות עצמאית המחוברת לשורשים? האם ביהדות ישנם ערכים דמוקרטיים של שוויון וחירות? אלו סוגים של שיח יכולים להיווצר בין שלוש הדתות המונותיאיסטיות? מה היו חושבים חכמי המשנה על נושאי הכותרות בעיתון החדשות של ימינו? כיצד מנחילים לדור הבא ערכים של סובלנות גם בעתות של משבר וסכסוך? – על אלה ועוד במסלול לתואר שני בהוראת תרבות עם ישראל שבאחוה.

 

תכנית הלימודים

 

מדובר בתואר שני למורים, שבמהלכו המשתתפים זוכים לבחון לעומק סוגיות חברתיות, דתיות ולאומיות הקשורות לתרבות היהודית בעבר ובהווה, ולדון בדרכים לשלב את מורשת היהדות – ההיסטוריה, המחשבה, הספרות והתנ"ך - במערכי החינוך והלימוד בבתי הספר. הסטודנטים בתכנית מפתחים רעיונות, דעות וגישות מעשיות לחיים החברתיים של האומה כיום, מתוך היכרות עם הדילמות והעניינים שהעסיקו את עם ישראל לדורותיו.

 

אופי הלימודים בתכנית זו לתואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה, הוא חילוני ופלורליסטי, כאשר הדיונים בכיתה מערבים דעות והשקפות מגוונות, ומעודדים שיח משתף ומכבד. הסטודנטים נחשפים למגוון מקורות היסטוריים, ארכיאולוגיים וספרותיים, שומעים הרצאות מרתקות מחוקרים בכירים ידועים, משתתפים בסדנאות, יוצאים לסיורים ומבקרים במקומות ייחודיים בארץ. גישת ההוראה היא בינתחומית, כאשר מובא ידע מתחומים כגון: מדעי המדינה, אמנות, פילוסופיה, חקר דתות, גיאוגרפיה ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

מעבר לתכנים העוסקים ביהדות ובתרבות היהודית החילונית בארץ, התכנית לתואר השני כוללת גם קורסים בהוראה, ומתייחסת להיבטים פדגוגיים רלוונטיים. הלימודים מתקיימים פעם אחת בשבוע ביום לימודים ארוך ומרוכז מהבוקר עד הערב, ונמשכים שנתיים. על הסטודנטים מוטלת חובת הגשת עבודת גמר. היקף המסלול הוא 896 שעות אקדמיות. 120 שעות מוכרות מטעם תכנית אופק חדש לקבלת קידום בדרגה.

 

סגל המרצים

 

ראש החוג היא פרופסור לחינוך מאוניברסיטת תל אביב, שהייתה חברה בוועדת דוברת ועמדה בראש ועדה משנית מיוחדת להכשרת ופיתוח מורים. אישה זו אף הייתה בין מייסדי בית הספר הבינלאומי לעם היהודי שפועל בבית התפוצות. היום היא חברה בוועדות אקדמיות בכירות ברמה ארצית ומקומית.

 

בין המרצים הנוספים בתכנית תוכלו לפגוש: חוקר מובהק של תקופת בית שני בארץ ישראל ופרשן המשנה, שכתב את הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית בהנחיית חוקרים גדולים כפרופסור מנחם שטרן; חוקר הנצרות בתקופת הבית השני, שעוסק רבות ביחסים האינטרטקסטואליים בין המקרא ובין הברית החדשה; דוקטור ואיש מדעי המדינה, שפרסם ספרים אקדמיים וספרי לימוד לתיכון במקצוע האזרחות, אשר עוסק רבות בדילמות הנוגעות ליחסי דת, אתנוס ומדינה.

 

קהל יעד ותנאי קבלה

 

התכנית לתואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה במכללה האקדמית אחוה פתוחה בפני מורים למקצועות הומניים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, שיש בידיהם תעודת הוראה. מורים למקצועות הריאליים יכולים להתקבל לאחר ביצוע השלמות נדרשות.

 

כדי להתקבל יש צורך בתואר ראשון בממוצע של לפחות 80, בתעודת הוראה או רישיון הוראה קבוע במקצועות ההומניסטיקה או היהדות ובוותק של שלוש שנים ומעלה בהוראה בבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים או בחטיבות עליונות. מי שאינם מגיעים מתחומי ההומניסטיקה והיהדות צריכים להשתתף קורסי השלמה. כל המועמדים נדרשים לעבור ראיון היכרות ולכתוב נייר עמדה.

 

מלגות

 

סטודנטים מצטיינים הלומדים בתכנית זו בשנה ראשונה, והם בעלי ממוצע של 92 או יותר בתואר הראשון, זכאים למלגה על סך 3,000 שקלים.
 עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהוראת תרבות ישראל - אחוה (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר שני בהוראת תרבות ישראל - אחוה, 07/06/2017

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את האוירה, חומר הלימודים. המרצים טובים ומעבירים את החומר בצורה מעניינת.

על הקמפוס
אוירה נעימה ותומכת, מרצים טובים ומעניינים.סביבת הלימודים מטופחת ברובה, סטודנטים המגיעים ממגזרים שונים, דבר המאפשר להכיר ולהפתח לעוד קבוצות.

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English