הוראת מדעים לתואר שני במכון ויצמן למדע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על הוראת המדעים תואר שני - מכון ויצמן.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני בהוראת מדעים – תכנית רוטשילד ויצמן במדרשת פיינברג, מכון ויצמן למדע
 
מחקר והוראה
 
הוראת המדעים והמתמטיקה הינה תחום הדורש התחדשות מתמדת, בהתאם לקצב השינויים, התגליות והחידושים הטכנולוגיים המאפיין את עולם המדעים. המאה ה - 21 טומנת בחובה הזדמנויות ייחודיות להוראה אינטראקטיבית ומוחשית מאי פעם, וכשמדובר בהוראת המדעים הרי שהדבר נכון פי כמה. בישראל מספר תכניות ללימודי תואר שני בהוראת מדעים, ואחת מהן היא התכנית המוצעת במדרשת פיינברג של מכון ויצמן.
 
תכנית רוטשילד ויצמן למצוינות בהוראת מדעים מציעה מסלול להרחבה והעשרה, תוך התוודעות למגמות חדשות בעולם המדע, רכישת טכניקות הוראה חדשניות, מחקר בתחום הוראת המדעים, היכרות עם המתקנים הייחודיים של מכון ויצמן, ופעילויות יזמות רבגוניות. במסגרת התכנית נהנים הסטודנטים משיתופי פעולה ייחודיים בין המחלקה להוראת מדעים ומכון דוידסון לחינוך ובין המחלקות למחקר מדעי מתקדם במכון ויצמן. בוגרים יכולים להמשיך לתכנית לתואר שלישי בתכנון והובלת יוזמות חינוכיות בתחום הוראת המדעים.
 
קהל יעד ומטרות
 
התכנית מיועדת למורים מצטיינים למתמטיקה ומדעים בבתי ספר תיכוניים, המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בצורה משמעותית, להביא למקום העבודה רוח חדשה בהוראה, ולהכשיר עצמם לתפקידי מנהיגות חינוכית וריכוז מקצועות, תוך שילוב ראייה יצירתית, רב תחומית ומתקדמת. מטרה נוספת של התכנית היא יצירת עולם מושגים משותף, המאפשר דיון פורה בין מורים למקצועות שונים, תך שימת דגש על סוגיות עכשוויות בהוראת מדעים.
 
תכנית הלימודים
 
במסגרת המסלול לתואר שני נלמדים נושאים כלליים כגון: קוגניציה, הוראה ולמידה, הטמעת כלים טכנולוגיים בהוראה, הוראת מחוננים, היסטוריה ופילוסופיה של המדע ועוד. לצד הלימודים המשותפים מתבצעת חלוקה למגמות התמחות שונות, בהן נחשפים לסוגיות ייחודיות המאפיינות את ההוראה בתחום מסוים. בכל שבוע מתקיים סמינר מחלקתי, שבו מומחים מן הארץ ומהעולם מרצים בנושאים מגוונים. לקראת סיום הלימודים מגישים פרויקט גמר, העוסק באספקט מסוים בהוראת מדעים.
 
מגמות הלימוד
 
 • המגמה להוראת ביולוגיה - הלימודים במגמה זו כוללים היבטים משפטיים של הביולוגיה, יישומים ממוחשבים, ביולוגיה תאית ועוד. כמו כן, זמן רב מוקדש לעבודה עצמית במעבדות המתקדמות של מכון ויצמן.

 

 • המגמה להוראת כימיה -  במסגרת המגמה נלמדים נושאים, כגון: ננו כימיה, הוראה בדרך החקר, ספקטרוסקופיה ועוד.

 

 • המגמה להוראת מתמטיקה - מגמה זו מעמיקה בסוגיות - גיאומטריה, הסתברות, הנגשתה של המתמטיקה ועוד. קראו עוד על תואר שני בחינוך מתמטי.

 

 • המגמה להוראת פיזיקה - בין הקורסים הנלמדים: מכניקה סטטיסטית, גרעין וחלקיקים, מתמטיקה לפיזיקאים ועוד.
 
תנאי קבלה
 
דרישות הסף לקבלה לתואר שני בהוראת מדעים הן: תואר ראשון במדעים (B.Sc) באחד מן התחומים: פיזיקה, ביולוגיה, כימיה או מתמטיקה (בוגרי מסלולים בהנדסה יוכלו גם להגיש מועמדותם), ניסיון של לפחות שלוש שנים בהוראה, מעבר ראיון אישי, ומתן התחייבות להמשיך לעבוד בהוראה במשך שלוש שנים לפחות לאחר סיום התואר.
 
משך הלימודים, תעודה ומימון
 
הלימודים נערכים יומיים בשבוע, ונמשכים שנתיים. המסלול הינו לתואר מוסמך אוניברסיטה במדעים (M.Sc), בהתמחות הוראת מדעים. המתקבלים לתכנית זוכים לפטור משכר לימוד ומלגה חודשית, נוסף על האפשרות להמשיך לעבוד בהוראה במקביל. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון ויצמן למדע

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תואר ראשון בחינוך במקביל לבגרויות
רעיה
ללא תגובה
כמה זמן אורכת הרחבת הסמכה לגיל הרך?
שירה
2 תגובות
קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
דו חוגי עם תעודת הוראה
אנונימי
1 תגובות
משכורת של הסבת אקדמאים
מאיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp