רוצה פרטים על תואר שני בהגירה ושילוב חברתי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הגירה ושילוב חברתי לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהגירה ושילוב חברתי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהגירה ושילוב חברתי

 

לימודי תואר שני בהגירה ושילוב חברתי הם תוכנית לימודים ייחודית וחדשה לתואר M.A. מדובר באחד מהתחומים הייחודיים של העידן המודרני, בו ההגירה הפכה לתופעה של ממש. מדינות רבות ברחבי העולם, וביניהן מדינת ישראל, מושפעים מההגירה באופן משמעותי, עד כי היא מהווה כיום גורם משמעותי ביחסים בינלאומיים בין מדינות.

 

מדינות רבות נאלצות להתמודד עם השינויים הכלכליים, החברתיים וה תרבותיים אשר ההגירה מביאה עמה , מכאן שעולה הצורך באנשים בעלי הכשרה והבנה שישתלבו בתחום. כיום ניתן לקבל את ההכשרה במסגרת לימודי תואר שני בהגירה ושילוב חברתי.

 

לימודים אלו ניתן ללמוד במספר מצומצם למדי של מוסדות לימוד בארץ, זאת מאחר ומסלול לימודים זה אושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה רק בשנת 2007. בעקבות הצורך הגובר באנשי מקצוע בקיאים בתחום ההגירה והשילוב החברתי, סביר להניח שבשנים הקרובות ייפתחו תוכניות לימודים נוספות מסוג זה.

 

מטרת הלימודים

 

לימודים אלו מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בנושאי הגירה ושילוב חברתי על פי אמות המידה הבינלאומיות הנהוגות בתחום. במהלך הלימודים, הסטודנטים נחשפים לצרכים המחקריים, החברתיים, המקצועיים והלימודיים אשר מתעוררים במדינות קולטות הגירה. כמו כן, תוכנית הלימודים עונה לצרכי החברה הישראלית בפרט.

 

מטרת הלימודים היא לפתח ולרכז את הידע האקדמי בתחום בכדי לשפר את האפקטיביות של המערכות השונות העוסקות בהגירה. זאת נעשה על ידי יצירת דו שיח בין אנשי השירות במקצועות השונים הפועלים בתחום. תופעת ההגירה גדלה באופן משמעותי בעשור האחרון ועמה חלה עלייה בהבנת הצרכים הרבים של המהגרים ובצורך לסייע להם להשתלב בחברה. הלימודים מתרכזים בריכוז, איסוף וניתוח של הידע האקדמי בתחום להכשרת אנשי מקצוע שיספקו שירות רחב ואיכותי.

 

קהל יעד

 

קהל היעד של הלימודים לתואר שני בהגירה ושילוב חברתי מורכב מאנשי מקצוע העוסקים בהגירה מתחומים רבים כגון אנשי חינוך וכלכלה, רווחה, בריאות, משפטים, סוציולוגיה, תרבות, היסטוריה ופסיכולוגיה. כמו כן, התוכנית מיועדת לאנשי מקצוע מתחומים רבים הפעילים בתחום ההגירה ולאלו המעוניינים להשתלב בתחום.

 

תכני לימוד

 

תכני הלימוד במסגרת לימודי תואר שני בהגירה ושילוב חברתי הם רבים ומרתקים וכוללים בין היתר נושאים כגון מבוא ללימודי הגירה כלליים, שיטות מחקר איכותיות, שיטות מחקר כמותיות, מדיניות העלייה והקליטה, סטטיסטיקה, מבוא ללימודי הגירה בהקשר הישראלי, אינטראקציה בין הפרט לארגון בהקשר הישראלי או בהקשר הרב תרבותי, היבטים חברתיים בהשתלבות מהגרים, פסיכולוגיה של הגירה, הגירה וסטייה, הגירה וחינוך, מהגרים בשוק העבודה, זהות ותרבות של המהגרים והתרבות הקולטת, היבטים עסקיים וחברתיים של יזמות מהגרים, הגירה ואי שוויון כלכלי, הגירה, פסיכופתולוגיה ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי הגירה ושילוב חברתי לתואר השני הם בעלי תואר ראשון ממוסד מוכר בארץ או בחוץ לארץ בציון ממוצע של 80 לפחות וידע מוקדם בנושאים בסיסיים בתחום מדעי החברה (מועמדים חסרי ידע בתחום זה יידרשו לקורסי השלמה). כמו כן, יש לעבור ועדת קבלה וראיון אישי במטרת לבחון את התאמת המועמדים לתחום ואת זיקתם לתחום.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר שני בהגירה ושילוב חברתי משתלבים במגוון רחב של תפקידים ודרגים במגזר הציבורי והפרטי כאחד. הם יוכלו לדוגמא להשתלב בעבודה בלשכות רווחה, עיריות מקומיות, מתנ"סים, בתי הספר, עמותות רווחה שונות, ארגוני סיוע לעובדים זרים, ארגוני רווחת פליטים, ארגונים המסייעים לשילוב עולים חדשים וותיקים בישראל ועוד. כמו כן, תואר שני בהגירה ושילוב חברתי מאפשר עבודה במכוני המחקר השונים ובמחקר בתוך האקדמיה.

 

היכן לומדים?

 

  • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): במרכז האקדמי רופין אפשר ללמוד בתכנית לתואר שני בהגירה ושילוב חברתי. המסלול מתמקד בחקר תופעת ההגירה ובשיפור המערכות שפועלות בתחום. התכנית כוללת פרויקט יישומי, מפגשים עם חוקרים וימי עיון מגוונים.

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: האוניברסיטה מציעה תכנית לתואר שני בלימודי הגירה, זוהי תכנית בין לאומית שמתקיימת בשפה האנגלית ובה לומדים סטודנטים מישראל ומהעולם.
     

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהגירה ושילוב חברתי?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהגירה ושילוב חברתי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בהגירה ושילוב חברתי

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהגירה ושילוב חברתי

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp