לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > תואר שני בגיאוגרפיה

תואר שני בגיאוגרפיה


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בגיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי תואר שני בגיאוגרפיה, למי זה מתאים?

 

גיאוגרפיה היא הבנת התהליכים שיוצרים את המקום או את המרחב. תחום רחב זה כולל בתוכו התמחויות רבות בינהם: גיאוגרפיה אנושית או פיזית, פיתוח ואיכות הסביבה, טכנולוגיות מידע גיאוגרפיות, פיתוח ותכנון עיר או איזור ועוד תחומים רבים אחרים. בלימודי תואר שני לגיאוגרפיה ניתן להתמקד באחד מבין התחומים הללו ולהתמקצע בו. הלימודים מקנים כלים תיאורתיים ומעשיים להבנת תהליכי השתלבות האדם במרחב, בחינת תוכניות מתאר ופיתוח, חקר שימושי הקרקע ועוד.

 

לימודי תואר שני בגיאוגרפיה מכוונים להעמיק את הידע בתחומי סביבה וגיאוגרפיה, תוך בחינת התנאים הפיזיים והקשרים החברתיים, התרבותיים והכלכליים בין האדם לסביבתו. לימודי הגיאוגרפיה מדגישים גם היבטים ונושאים היסטוריים של מקומות ואתרים.

 

בנוסף לכך, חלק ממסלולי הלימוד לתואר שני בגיאוגרפיה הינם מסלולים הכוללים תזה. מסלולים אלה הם למעשה מסלולים מחקריים המתמקדים בפיתוח יכולות מחקריות על פי תחום ההתמחות ומאפשרים לבוגריהם להמשיך לדוקטורט בגיאוגרפיה. מסלולי הלימוד לתואר שני בגיאוגרפיה, שאינם כוללים תזה, הינם מסלולים עיוניים המכוונים להקנות ידע ומיומנויות מגוונות בתחום ההתמחות הנבחר. הסטודנטים שבחרו להשתלב במסלול ללא תזה יצטרכו להגיש בסיום הלימודים פרוייקט גמר לא מחקרי או לעבור בהצלחה את בחינת הגמר.

 

בכל מוסד המכשיר סטודנטים ללימודים פרקטיים ועיוניים בגיאוגרפיה, מצויים אמצעי לימוד מתקדמים המלווים את הסטודנט במהלך לימודיו כגון: ספריות מפות, מעבדות לגיאומורפולוגיה, נקבת רוח ועמדות למערכות מידע גיאוגרפיות ממוחשבות. ההתפתחות הטכנולגית המואצת של המאה ה-21 שינתה במהותה את היכולת המחקרית בתחום הגיאוגרפיה, ועל כן המוסדות השונים המציעים לימודי המשך בגיאוגרפיה מצויידים בכלי הלימוד החדשניים ביותר, כמו גם בסגל המעודכן בתיאוריות חדשניות בתחום.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכניות הלימודים משתנות בין מוסד למוסד. עם זאת, ברוב המוסדות, השנה הראשונה ללימודי ההמשך בגיאוגרפיה כוללים קורסי חובה ובהמשך יכול הסטודנט לבחור את תוכנית הלימודים המתאימה ביותר עבורו בהתאם לתחום בו הוא מעוניין להתמחות. לרוב, תוכניות הלימודים כוללות את תחומי ההתמחות הבאים:

 

 • איכות הסביבה וגיאו-אקולוגיה - לימודים הכוללים: אקולוגיה מרחבית, תכנון ניהול של שטחים פתוחים על בסיס הבנת תהליכים גאו-אקולוגיים, גורמים חברתיים-אקולוגיים מעצבי נוף. בתוכנית זו נלמדים קורסים כגון: מים וסביבה, שינוי אקלים וסביבה, אקולוגיה וסביבה במרחב עירוני, ביוגאוגרפיה, אסלאם וסביבה ועוד קורסים רבים נוספים.

 

 • גיאומורפולוגיה וגיאוגרפיה פיזית - יסודות להבנת תהליכים מעצבי נוף פיזי.בין הקורסים הנלמדים בתוכנית זו: מידבור, רעידת אדמה כתופעה מרחבית, מבוא למיקרו אקלים, מבוא לתורת הקרקע ועוד.

 

 • פיתוח ותכנון עיר ואיזור - תהליכי השתלבות האדם במרחב, בחינת תכניות מתאר ופיתוח, תהליכים פוליטיים המשפיעים על החלטות בעלות משמעות מרחבית, חקר שימושי קרקע ועוד. בין הקורסים הנלמדים: גיאוגרפיה דתית, מבוא לעיצוב אורבני, סקרים מרחביים וניתוחם ועוד.

 

 • טכנולוגיות מידע גיאוגרפיות - מקנה מיומנויות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לניתוחים מרחביים, בדגש על חישה מרחוק ומערכות מידע גאוגרפיות. בין הקורסים הנלמדים: גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה של מאדים ונגה, עיבוד תמונה בחישה מרחוק, חישה מרחוק של היבטים סביבתיים ועוד.

 

 • גאוגרפיה היסטורית ומדינית - לימודים המתמקדים בנושאים כמו משאבי מים, שלטון ומרחב, גבולות, תוך התמקדות בתהליכים היסטוריים מרחביים ובניתוח פוליטי-מדיני.

 

 • לימודי גיאוגרפיה היסטורית - הלימודים בוחנים כיצד עיצבו תהליכים היסטוריים את הסביבה הגיאוגרפית וכיצד השפיעו מרכיבים גיאוגרפיים על מגמות בהיסטוריה. כל אלה נדונים ברמה העולמית, האזורית והארצית מהעת העתיקה ועד לימינו אנו.

 

 • לימודי גיאוגרפיה פיסית - הלימודים עוסקים בקשרים וביחסי הגומלין בין תהליכים טבעיים לפעילות האדם והבנת הסביבה הטבעית.

 

 • גיאוגרפיה עירונית - הלימודים מתמקדים ביחסי הגומלין בין החברה והמרחב העירוני תוך שהם בוחנים כיצד תהליכים כלכליים, פוליטיים, חברתיים, ותרבותיים מעצבים את המרחב העירוני ברמה הגלובאלית, הלאומית, האזורית והפנים יישובית.

 

* כאמור, תוכנית הלימודים ותחומי ההתמחות משתנים ממוסד למוסד.

 

קהל היעד

 

לימודי גיאוגרפיה לתואר שני מיועדים בעיקר לבוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה המעונינים להרחיב את ידיעותיהם , להתמחות ולהתמקצע בתחום ייחודי של הגיאוגרפיה, או לבעלי תואר ראשון מתחומים אחרים המעוניינים בהסבת מקצוע לתחום.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה משתנים ממוסד למוסד. באופן כללי הדרישה הינה לממוצע של 80 ומעלה בלימודי תואר ראשון. בוגרי תארים שאינם בגיאוגרפיה או מקצועות קרובים, יחויבו בקורסי השלמות. לעיתים נדרשת ועדת קבלה.

 

משך לימודים ותעודות

 

משך הלימודים לתואר שני בגיאוגרפייה עורך כשנתיים אקדמיות (ללא קורסי ההשלמה ובהתאם ליכולת והתקדמות הסטודנט), לבוגרים יוענק תואר שני M.A בלימודי גאוגרפיה.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגר תואר שני בגאוגרפיה יוכל להשתלב במקצועות בשוק ההיי טק כמפתח מערכות מידע גאוגרפיות. בשילוב תואר בהוראה יוכל להשתלב במערכת החינוך כמורה לגאוגרפיה או של"ח (מורה דרך). ישנה גם אפשרות להשתלב בעיריות או בעמותות לאיכות הסביבה בתכנון ופיתוח סביבתי.

 

מוסדות לימוד

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים - מעניקה תואר בגאוגרפיה, תכנון וסביבה. ניתן לבחור בין המגמות הבאות: גאוגרפיה תכנון וסביבה – ללא מגמה, מגמת בגאוגרפיה היסטורית, מגמת גאוגרפיה פיזית, גאוגרפיה תכנון וסביבה בהתמחות בניהול תכנון ומדיניות הסביבה, גאוגרפיה תכנון וסביבה בהתמחות בתכנון עירוני ואזורי.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע - תוכנית הלימודים לתואר שני מתחלקת להתמחויות הבאות: גאוגרפיה אנושית, פיתוח ותכנון עיר ואזור, איכות הסביבה וגאו-אקולוגיה, גיאוגרפיה פיזית (גאומורפולוגיה) וטכנולוגיות מידע גיאוגרפיות (GIT) .

 

 • אוניברסיטת חיפה - לימודי התואר השני בגאוגרפיה ובלימודי הסביבה יתמקדו בתחומי המחקר שבהם מתמחים חברי הסגל, בין התחומים המוצעים: גיאומורפולוגיה, אקלים, גאוגרפיה יישומית ותכנון, גאוגרפיה פוליטית תרבותית וחברתית, גאוגרפיה כלכלית, גאוגרפיה ואיכות הסביבה, גאוגרפיה עירונית, גאוגרפיה של תיירות ופנאי. האוניברסיטה מציעה גם תכנית לתואר שני בגיאוגרפיה בהתמחות מערכות מידע מרחבי (ממ"ג וחישה מרחוק), בה לומדים בהרחבה על טכנולוגיות GIS ועיבוד מידע גיאוגרפי.

 

 • אוניברסיטת תל אביב - החוג מציע לימודים בשתי מגמות: מגמת גיאוגרפיה- במגמה זו ניתן להתמחות בנושאים כמו גיאוגרפיה פוליטית, גיאוגרפיה חברתית, גיאוגרפיה היסטורית, תכנון ערים ואזורים, גיאוקרטוגרפיה אוטומטית, מערכות מידע גיאוגרפיות (G.I.S.), חישה מרחוק, אקלים וגיאומורפולוגיה. ומגמת סביבה, חברה ותכנון: במגמה זו על התלמיד להשתלב בתכנית לימודים מובנית, החותרת ליצור שפה משותפת ואינטרדיסציפלינרית לנושאי הסביבה. התכנית מתמקדת בהיבטים חברתיים-אנושיים של בעיות הסביבה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן - לימודי הגיאוגאפיה באוניברסיטה מתבצעים לצד מחקרים מקיפים ועדכניים שמבצעים סגל המחלקה, ביניהם מחקרים גאוגרפים היסטוריים ומחקרי אוקיינוסים, מחקרי חברה, תרבות ומורשת בצד מחקרי אקלים, מים, קרקע וסלע ועוד.
   

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

רוצה לדעת יותר על תואר שני בגיאוגרפיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני בגיאוגרפיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר שני בגיאוגרפיה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בגיאוגרפיה (11 חוות דעת)
התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
אור ,אוניברסיטת תל אביב, גיאוגרפיה – אוניברסיטת תל אביב, 06/11/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אינו מותאם בתאר שני לסטודנטים שרוצים לשלב עבודה. כמו כן צריכה להיות יותר תמיכה לסטודנטים שמגיעים ממוסדות אקדמים שאינם אוניברסיטה בהתמצאות והרכבת המערכת.

על הקמפוס
הקמפוס ירוק הרבה צעירים. החוג שלי יושב מרוחק משאר הקמפוסים מוץ לתחומי הואניברסיטה אך בכך יש לו ייחודיות
אביב,האוניברסיטה העברית בירושלים, תואר בגיאוגרפיה, 26/10/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב שיש יחס הוגן ונעים של הסגל האקדמי והמנהלי, איכות לימוד גבוהה ומגוונת.
לא אוהב את מבנה הקמפוס של הר הצופים

על הקמפוס
עמוס בסטודנטים ממגוון תחומים, שוקק חיים, אווירה סטודנטיאלית עם שאיפה למצוינות בתחום האקדמי, מספר מדשאות ומקומות לאתנתחא, ספרייה מרכזית עמוסת סטודנטים
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני בגיאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי קרימינולוגיה לתעודה (לפני 8 שעות, 59 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 9 שעות, 8 דקות)
לימודי פוליטיקה וממשל (לפני 9 שעות, 21 דקות)
פרטים לתואר קרימינולוגיה (לפני 1 ימים, 15 שעות, 0 דקות)
איפה לומדים קרימינולוגיה בתכנית לתעודה (לפני 2 ימים, 1 שעות, 55 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD