תואר שני בתקשורת באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון

 

המחלקה לתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון מציעה תוכנית ללימודי תואר שני בתקשורת. במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בסמינרים שמעמיקים את הידע שלהם בעולם התקשורת. תוכנית הלימודים מתחלקת למסלול המחקרי והמסלול העיוני ומורכבת מנושאים רבים שבמסגרת התמחותם של אנשי הסגל במחלקה. הלימודים במחלקה מאופיינים באוווירה אישית, תומכת ודינאמית, תוך שמירה על רמה גבוהה של מצויינות אקדמית.

 

קיראו על: לימודי תקשורת

 

לצד הסמינרים ניתן ללמוד סדנאות המקנות כלים מעשיים ליישום התיאוריות התקשורתיות השונות. בלימודי הסדנאות הסטודנטים מבצעים מטלות שיכשירו אותם להשתלב בתעסוקה בעולם התקשורת. הלימודים במחלקה כוללים מגוון רחב של נושאים כגון: מבט בקורתי על עולם התקשורת הישראלי, הפקות רדיו וטלביזיה, דוברות ויחסי ציבור, עולם הפרסום והשיווק, עידן האיטרנט והמידע הדיגיטאלי, עיתונות כתובה ועיתונות משודרת, פוליטיקה ודעת קהל במראת התקשורת ועוד נושאים רבים ומרתקים.

 

מסלולי לימוד

 

תואר שני בתקשורת ניתן ללמוד במסגרת של שני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול מחקרי - מסלול זה הינו בהיקף של 36 נ"ז הכוללות: 8 נ"ז בקורסי חובה, 16 נ"ז בסמינרים ו – 12 נ"ז בעבודת הגמר (תזה). ציון התואר השני במסלול המחקרי מורכב מ – 50% ציונים בקורסים הנלמדים, 35% ציון בעבודת הגמר ו – 15% ציון במבחן הגמר. סטודנטים הלומדים במסלול המחקרי יכולים להמשיך בסיום התואר ללימודי דוקטורט "(תואר שלישי).

 

  • מסלול כללי - מסלול זה הינו בהיקף של 36 נ"ז הכוללות: 8 נ"ז בקורסי חובה, 12 נ"ז בסמינרים, 12 נ"ז בקורסי בחירה ו – 4 נ"ז בסדנאות. ציון התואר השני במסלול הכללי מורכב מ – 75% ציונים בקורסים הנלמדים ו – 25% ציון בבחינת הגמר.

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

  • תיאוריות, מודלים וגישות במדעי התקשורת
  • הסדרת אמצעי התקשורת: דמוקרטיה, כלכלה, טכנולוגיה ותרבות
  • אל תבלבלו אותנו עם עובדות: ידע ועיתונות
  • האדם הדיגיטלי: גוף, זהות, ותודעה בחברת הרשת
  • אוכלוסיות מנותקות בחברה מקוונת
  • האדם הדיגיטלי: גוף, זהות, ותודעה בחברת הרשת
  • קהלים וטקסטים
  • פנאי ותקשורת בגיל המבוגר

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בתקשורת הינם: בוגרי תואר ראשון בתקשורת או בוגרי תואר ראשון עם חטיבה בתקשורת או בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 82 ומעלה למסלול הכללי וממוצע 85 ומעלה למסלול המחקרי.

 

לאחר הגשת המעומדות וועדת הקבלה של המחלקה תקבע לגבי הצורך בלימודי השלמה למעומדים מסויימים. מועמדים שייתקבלו לתוכנית הלימודים לתואר שני בתקשורת עם תנאי ללימודי השלמה מחוייבים לעבור בהצלחה את קורסי ההשלמה בממוצע 85 ומעלה.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים אורכת שנתיים אקדמיות. בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר שני בתקשורת.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללמודי תואר שלישי (דוקטורט) בתקשורת או בתחומים משיקים. בנוסף, לבוגרי התואר מגוון אפשרויות תעסוקה במשרות ממשלתיות ובענף הפרטי, בהפקות טלביזיה, בעיתונות הכתובה, המשודרת והדיגיטאלית, בערכית תוכניות ברדיו ועוד. בוגרי התואר יכולים גם לעסוק בהוראת התקשורת בבתי הספר העל יסודיים, אך לשם כך עליהם להשלים את הלימודים לקראת תעודת הוראה.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בתקשורת - אוניברסיטת בן גוריון

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 1.0 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
03/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המחלקה לא חדשנית, לא לומדים מספיק על התחום האנטרנט

על הקמפוס

הקמפוס פשוט מדהים. יש הרבה אופציות לעשות דברים מאבר הלימודים והאגודה טובה ממש

טיפים

אין תניי קבלה ומקבלים תואר ללא מאמץ גדול. מצד שני לא מקבלים ידע שימושי בכלל. היחס הוא נחמד ומאוד משפ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp