תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית MA במרכז האקדמי רופין

אדם, חברה, קליניקה

 

פסיכולוגיה קלינית עוסקת באיתור מצוקות נפשיות ובטיפול בהן, באמצעות המרחב השקט של הקליניקה, והדיאלוג הפתוח בין מטפל ומטופל. פסיכולוגיה הינה תחום עצום המורכב מזרמים שונים רבים, ומגמות חדשות קמות בה ללא הרף. היא נתפשת כמקצוע בעל ערך עצום בשל האפשרות הטמונה בו לשפר את איכות חייו של אדם אחר, ולסייע להפוך את העולם למקום טוב יותר. בידי המטפל נתון מרחב נדיר ליצירתיות וביטוי עצמי, בין אם באמצעות אימוץ ויישום תיאוריות שנלמדו, ובין אם באמצעות יצירת שפה טיפולית משלו.

לימודי פסיכולוגיה הינם תחום מבוקש, ועל כן כבר בתואר ראשון רף הכניסה לתחום הינו מן הגבוהים שבחתכי הקבלה למקצועות האקדמיים. על מנת לעסוק בטיפול פסיכולוגי לא די בתואר ראשון, אלא יש לסיים מסלול לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. מסיימי המסלולים לתואר מוסמך זה יכולים לעסוק בטיפול הן בקליניקה הפרטית והן בשירות הציבורי, במכונים, במרפאות, בבתי חולים ובמרכזים קהילתיים לבריאות הנפש.

גישת הלימודים ברופין

מטרתה של התכנית היא הכשרת פסיכולוגיה שמחזיקים בגישה אינטגרטיבית שנתמכת התפתחותית, אמפירית ורב תרבותית. בתכנית מכשירים פסיכולוגים שיכולים לקדם את השירות הציבורי בארץ ולהטמיע בו תכניות חדשניות לטיפול בשלל מגזרים בחברה.


במהלך התואר השני הסטודנטים מפתחים ידע ומיומנויות קליניות בתחומים כגון פסיכודיאגנוסטיקה, פסיכופתולוגיה, טיפול וראיון קליני. בתכנית שמים דגש על פיתוח רגישות להיבטים כגון מעמד חברתי וכלכלי, גיל, תרבות, והשתייכות לקבוצות מיעוט. בתכנית מקבלים ידע נרחב בתחומי פסיכותרפיה שונים כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול פסיכו דינמי, טיפול משפחתי וטיפול בגישת הפסיכולוגיה החיובית.

 

תכנית זו מבוססת על תפישה חברתית התפתחותית שבה מקנים חשיבות רבה למעגל הקהילה, למעגל החיים ולמשפחה. משום כך הסטודנטים מתמקדים בתהליכים התפתחותיים, בפסיכו פתולוגיה התפתחותית ובדרכים לטיפול שמותאמות לשלל קבוצות גיל, משפחות וזוגות.


תכנית הלימודים

התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין משלבת ידע מדעי, תצפיות קליניות והגות תיאורטית על מנת להעניק בידי הסטודנטים ארגז כלים משוכלל להתמודדות עם מגוון בעיות פסיכולוגיות ובשאיפה להביא את המטופל לכדי רווחה נפשית. תכנית הלימודים כוללת למידה של שיטות מחקר וכתיבה מדעית על מנת להכין את הסטודנטים לעבודה מחקרית. סגל המרצים מורכב מחוקרים ומפסיכולוגים פעילים, מפסיכיאטרים, מרופאים ומעובדים סוציאליים.

 

מסיימי התכנית בהצלחה זוכים לקבל תואר מוסמך אוניברסיטה (MA) בפסיכולוגיה, בהתמחות קלינית.

 

מתכונת הלימוד

 

 

התכנית נפרשת על פני כשנתיים וכוללת ארבעה סמסטרים. הלימודים מתקיימים בשני ימי לימוד מלאים בשבוע ועבודה קלינית הנערכת במקומות הפרקטיקום.

 

 • מקומות פרקטיקום - באפשרות הסטודנטים לבחור מקום פרקטיקום אשר נערך באותו המקום במשך שנתיים רצופות. את הפרקטיקום מלווה הדרכה קבוצתית ופרטנית צמודה של מדריכים במקומות ההתנסות ושל מדריכים ברופין. ברופין מתקיימת ההדרכה בקבוצות קטנות בהדרכה של פסיכולוגים קליניים המהווים מדריכים מוסמכים בעלי תואר שלישי. הסטודנטים מקבלים ליווי והדרכה קליניים גם בתחום ה - CBT ובתחום הפסיכו דינמי. בשנים האחרונות התקיים הפרקטיקום בבתי חולים, במרפאות קהילתיות במרכזי בריאות הנפש, ביחידות טיפול בילדים ומתבגרים, ביחידות של משרד הביטחון ובמסגרות נוספות.

 

 

 • עבודת גמר או תזה מחקרית – החל משנת הלימודים תש"פ חלק מן הסטודנטים משויכים למסלול עם עסודת גמר וחלקם למסלול מחקרי עם תזה. על הסטודנטים מקבלים ליווי והנחיה מבחינה מחקרית וקלינית.

 

 • סמינר מחקרי – מדי שבוע מתקיים סמינר מחקר, במהלכו נפגשים הסטודנטים עם חוקרים ואנשי סגל. במהלכו מתאפשר שילוב בין עבודת מחקר לעבודה קלינית, הסטודנטים נחשפים לעדכונים אקטואליים מן השדה המחקרי והטיפולי ולוקחים חלק בהרצאות של פסיכיאטרים ופסיכולוגים.

 

 

 • שיתוף פעולה אקדמי - תכנית התואר השני בפסיכולוגיה קלינית מקיימת שיתופי פעולה עם התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית גרונטולוגית. כך יכולים הסטודנטים לבצע את עבודת הגמר בליווי פסיכולוגים קליניים המומחים בטיפול בגיל השלישי.

 

 • מלגות - מוסמכים יכולים לקבל פרסים ומלגות כגון מלגות הצטיינות, מלגות מחקר ופרסי הצטיינות לעבודות מחקר אשר מוצגות בכנסים מקצועיים.

 

 • ימי עיון וכנסים - במרכז האקדמי רופין מקדמים את ערכי המעורבות החברתית וכך עורכים מדי שנה ימי עיון, בהם כנס בתחום האובדנות שמתקיים בשיתוף עם האקדמית תל אביב יפו ובו נפגשים מאות חוקרים, פסיכולוגים ואנשי חינוך. נוסף על כך, התקיים כנס מקצועית בתחום מניעה וטיפול בהפרעות אכילה שנערך בשיתוף עם העמותה הישראלית למניעה לטיפול ולמחקר בהפרעות אכילה.

 

 • תשתיות מתקדמות – לרשותם של הסטודנטים עומדות מגוון של מעבדות מחקר בהן מעבדה לחקר אישיות ופסיכופתולוגיה, מעבדת לקבלת החלטות, מעבדה לחקר כאב נפשי ואובדנות, מעבדה לקוגניציה לשונית.


נושאי לימוד

 

 • פסיכותרפיה דינאמית
 • החלום וממדיו
 • אבחון והערכת אישיות
 • פסיכופתולוגיה
 • הפסיכולוגיה של האושר
 • תיאוריות וגישות טיפוליות
 • הפרעות אכילה
 • אתיקה מקצועית
 • התערבות טיפולית במשבר
 • פסיכופרמקלוגיה
 • פסיכודיאגנוסטיקה קוגניטיבית ומובנית
 • טיפול התפתחותי      
 • גורמים תרבותיים, חברתיים וכלכליים בהפרעות אישיות      
 • ועוד 


תנאי קבלה

תנאי בסיסי לקבלה לתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית הוא סיום תואר בוגר אוניברסיטה בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה, בממוצע 88 ומעלה. על המועמדים לעבור את בחינת המתא"ם בציון שאינו נמוך מ - 100. בוגרי מסלולים שאינם בתחומי הפסיכולוגיה חייבים לעבור קורסי השלמה. בהמשך מוזמנים המועמדים גם לראיונות אישיים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני פסיכולוגיה קלינית - רופין
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

המרכז האקדמי רופין
29/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש הרבה מרחב והמקום יפה אנחנו חוג קטן אז יש יחס יותר אישי וחם מאוניברסיטה

על הקמפוס

מרווח,יפה ממליצה ללמוד בו. יש בו מעונות למי שרוצה

טיפים

תודה רבה על העבודה שלכם. לדעתי צריך למקד מלגות עבור תואר 2 לא כל המלגות רלוונטיות

המרכז האקדמי רופין
22/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המוסד דואג להסתכל לסטודנט בגובה העיניים, מבלי להתנשא. יש יחס אישי, בשונה מהאוניברסיטה

על הקמפוס

הקמפוס מאוד מאוד יפה, בגדול מרגיש כאילו לומדים בתוך קיבוץ. יש שקט, מרחב ואווירה פסטורלית

טיפים

מקום מומלץ, עם זאת יש להתחשב בכך שהמיקום בעייתי והתחבורה הציבורית לאזור מאוד לא יעילה, לכן יש לקחת ז קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp