תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מפעיל תוכניות לימוד במגוון רמות, החל מתואר ראשון וכלה בתארים מתקדמים כגון תואר שני ודוקטורט בפסיכולוגיה. כמו כן, במסגרת החוג לפסיכולוגיה פועלת יחידה ללימודי תעודה במסגרתה ניתנות הכשרות לתרפיסטים, פסיכולוגים קליניים ופסיכותרפיסטים.

 

לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה

 

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מאפשר לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה. חוג זה הינו אחד מחוגים המובילים ביותר בענף הפסיכולוגיה בארץ והלימודים במסגרתו מתמקדים בעיקר בקידום המחקר הפסיכולוגי המדעי לתחומיו השונים. הלימודים בחוג מעניקים לסטודנטים הכשרה מקיפה ומקצועית המאפשרת להם לעסוק בטיפול וייעוץ פסיכולוגי ברמה מתקדמת. החוג לפסיכולוגיה מציב לרשות תלמידיו מכונים ומעבדות מחקר מתקדמים אשר מקיימים קשרים עם חוקרים בכירים מהארץ ומהעולם.

 

הלימודים לתואר מוסמך

 

מטרת הלימודים לתואר שני בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה היא העמקה והרחבה של היכולת התיאורטית והמחקרית של הסטודנטים. מטרה נוספת של חוג זה הינה הכנת הסטודנטים לקראת לימודי התמחות מקצועית. הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מתבצעים אך ורק במסלול הכולל תזה.

 

להלן מגמות הלימוד האפשריות לתואר שני בפסיכולוגיה: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה קלינית במסלול נוירו פסיכולוגיה, פסיכולוגיה קלינית-חינוכית, פסיכולוגיה קלינית-חינוכית למגזר הערבי, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית, מסלול אישי בפסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית ומשאבי אנוש, פסיכו-ביולוגיה, עם התמחות בנושא אישי במוח והתנהגות.

 

הלימודים לתואר זה מבוססים בעיקרם על למידה אינטנסיבית בקבוצות לימוד תלמידים מצומצמות. אי לכך, כדאי לקחת בחשבון כי מספר המקומות בחוג הינו מוגבל ותהליך המיון מורכב יותר מחוגים אחרים.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה הינו כשלוש שנים אקדמיות הכוללת גם את העבודה על התזה.

 

תנאי קבלה

 

הזכאים להגשת מועמדות ללימודים לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה הינם בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה במוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה, בציון גבוה או שווה לציון סף הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה. רף זה משתנה מדי שנה. מכל מקום, תנאי קבלה הכרחי הינו ציון משוקלל של 80 ומעלה בלימודי התואר הראשון, בחוג השני.

 

קבלת התעודה ואפשרויות תעסוקה בתום הלימודים

 

על מנת שיוכלו לעסוק בתחום הפסיכולוגיה, הן באופן מחקרי והן באופן יישומי, נדרשים הסטודנטים להיות בעלי תואר שני לפחות. מכאן, לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה הינם בסיס והשכלה כללית של חשיבה, כלים ומיומנויות אשר מהווים הכנה ויסודות ללימודי תואר זה. ההכשרה הנרחבת בתחום הטיפולי והמחקרי לה זוכים סטודנטים, נעשית באופן מתמיד עם התייחסות להתפתחותו של תחום המדע והפסיכולוגיה, ובהתאם לדרישות וצרכים של החברה, התרבות, המדינה וכדומה.

 

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה משקיע מאמצים רבים על מנת שתוכניות הלימודים תהיינה איכותיות וברמה אקדמית גבוהה. כמו כן, התוכנית מקבלת לשורותיה בוגרים מצטיינים אשר תהיה באפשרותם להתאים את הידע שרכשו למקום עבודתם. בתום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות לתואר, יהיו זכאים לקבל תואר שני "מוסמך בפסיכולוגיה" מטעם אוניברסיטת חיפה. בוגרים אלו יוכלו להשתלב כמטפלים ופסיכולוגים במסגרות שונות, ציבוריות ופרטיות.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בפסיכולוגיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 17 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
08/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הקמפוס נראה מאוד מיושן, מכונות ההדפסה אינן נוחות ואינן יעילות. אני אוהב את הנוף, היחס האישי של המר קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס עם הנוף הכי יפה בארץ! קצת קשה להגיע אליו כי הוא נמצא בראש הכרמל ולא במרכז העיר או בעיר תחתי קר קרא עוד...

טיפים

להתכונן טוב מבחינה כלכלית ללימודים בתואר מכיוון שאלו לימודים מאוד יקרים וארוכים. לשים דגש נרחב במהלך קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
07/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הנוף המדהים, את האנשים הנעימים אפילו שהם פרופסורים, הם מסתכלים עליך בגובה העיניים ואני  קרא עוד...

על הקמפוס

יש אווירה של רוגע בגלל הנוף של הים, אפילו שלומדים ויש לחץ מהלימודים, וזה מה שאני אוהבת באוניברסיטת ח קרא עוד...

טיפים

תשקיעו ותיהנו... הנוף מדהים (:


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp