לימודי פילוסופיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פילוסופיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה
 
הגות עכשיו
 
הפילוסופיה נחשבת לתחום נשגב ורב שכבתי הנוגע להיבטים רבים בחיינו. בשל כך, סטודנטים רבים מתעניינים בדיסציפלינה זו, ומבקשים לרכוש ידע מקיף בתחום. לימודי תואר שני בפילוסופיה פתוחים בפני קהלים רבים, כך שגם בוגרי תארים מתחומים אחרים יכולים למצוא את מבוקשם בתכנית לימודים זו. הלימודים מהווים קרש קפיצה להתמחות מחקרית בתחום, ובמסגרתם רוכשים הסטודנטים מגוון של כלים ומיומנויות, הנדרשים לכתיבה ולהבנה פילוסופית מעמיקה. במהלכם הסטודנטים מתוודעים לסוגיות מעניינות בפילוסופיה, ובכלל זה להיבטים הנוגעים לפילוסופיה של הדת, לפילוסופיה של הלשון, לפילוסופיה מזרחית או יוונית, מודרנית או פוסט מודרנית ועוד.
 
על המסלול באוניברסיטת חיפה
 
המסלול לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה פוּתח במטרה להעמיק את הידע וההבנה של הסטודנטים בבעיות פילוסופיות, על תחומיהן השונים. תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לבחור בתחום התמחות, והיא פועלת בנוסף גם לפיתוח כישורי החשיבה והכתיבה שלהם. הידע הנרכש במסלול זה מאפשר לבוגריו להמשיך למחקר בפילוסופיה במסגרת לימודים לדוקטורט.
 
אפשרויות הלימוד
 
הלימודים במסלול לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה נפרשים על פני 24 חודשים, ומתקיימים בשני מסלולים לבחירה: מסלול מחקרי הכולל הגשת עבודת גמר מחקרית (תזה), ומסלול ללא תזה, הכולל בחינת גמר. החוג לפילוסופיה מציע למתעניינים מגוון של תכניות לתואר השני, וביניהן: תכנית מיוחדת למצטיינים במשפטים, תכנית לחקר פילוסופי של המדע והרציונאליות, תכנית לספרות ופילוסופיה ותכנית לאתיקה יישומית ומקצועית. בנוסף, סטודנטים מצטיינים בתואר ראשון יוכלו להגיש מועמדות למסלול ישיר לתואר M.A בפילוסופיה.
 
תנאי הקבלה
 
למסלול המחקרי יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון בפילוסופיה ממוסד אקדמי מוכר, שהשיגו ממוצע ציונים של 85 לפחות בחוג לפילוסופיה, וממוצע של 80 מינימום בחוג המשני בתואר. הקבלה למסלול זה מותנית באישור הוועדה של החוג באוניברסיטת חיפה. למסלול ללא תזה יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון בפילוסופיה ממוסד אקדמי מוכר, המחזיקים בציון ממוצע של 80 לפחות בחוג לפילוסופיה, וציון 76 מינימום בחוג המשני בתואר.
 
הסגל האקדמי
 
צוות ההוראה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה כולל אנשי מחקר מרשימים, שפעלו גם באוניברסיטאות אחרות בארץ ובעולם, והתמחו בנושאים מגוונים מרתקים. כך לדוגמא, בקרב המרצים ישנם כאלה שלמדו באוניברסיטאות אוקספורד, קיימברידג', ברקלי, שיקאגו, העברית, גלסגו, קיוטו, טורונטו ועוד. נושאי ההתמחות של אנשי הסגל האקדמי הם, בין היתר: פילוסופיה של הנפש וההכרה, פילוסופיה של המדע, אתיקה ומשפט, מחשבת המזרח, מחשבה אירופאית, חשיבה פוליטית, פילוסופיה של הלשון, היסטוריה של הפילוסופיה, פילוסופיה חדשה ועוד.
 
לסיכום
 
התכנית לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה נועדה להעשיר ולהעמיק את הידע וההבנה של הסטודנטים בסוגיות פילוסופיות שונות. לימודי התואר השני מאפשרים לסטודנטים להתמחות בתחומים מסוימים בפילוסופיה ואף להשתלב במחקר בתחום. תלמידים מצטיינים בתואר השני עשויים לזכות במלגות מטעם הרשות ללימודים מתקדמים או לזכות בפרסים המוענקים בזכות עבודות סמינר מצטיינות או הישגים כלליים בלימודים. 
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על מוסמך בפילוסופיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
11/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לומדת בתוכנית הבינלאומית באוניברסיטת חיפה והתוכנית נתנה לי הרבה כלים למחקר ההמשך, הכרתי אנשים חד קרא עוד...

על הקמפוס

האוניברסיטה גדולה ומרווחת, הרבה מדשאות ומרחב, כיתות הלימוד גדולות ומאורגנות בצורה נוחה המאפשרת רמת ל קרא עוד...

טיפים

אני ממליצה לסטודנטים זרים ללמוד עברית לאחר כמה חודשים ולא ישר עם תחילת התואר, בתוכנית מסודרת, כיוון  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp