ללמוד באוניברסיטת חיפה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני > מוסמך בפילוסופיה - אוניברסיטת חיפה

לימודי פילוסופיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - אוניברסיטת חיפה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות
תואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה
 
הגות עכשיו
 
הפילוסופיה נחשבת לתחום נשגב ורב שכבתי הנוגע להיבטים רבים בחיינו. בשל כך, סטודנטים רבים מתעניינים בדיסציפלינה זו, ומבקשים לרכוש ידע מקיף בתחום. לימודי תואר שני בפילוסופיה פתוחים בפני קהלים רבים, כך שגם בוגרי תארים מתחומים אחרים יכולים למצוא את מבוקשם בתכנית לימודים זו. הלימודים מהווים קרש קפיצה להתמחות מחקרית בתחום, ובמסגרתם רוכשים הסטודנטים מגוון של כלים ומיומנויות, הנדרשים לכתיבה ולהבנה פילוסופית מעמיקה. במהלכם הסטודנטים מתוודעים לסוגיות מעניינות בפילוסופיה, ובכלל זה להיבטים הנוגעים לפילוסופיה של הדת, לפילוסופיה של הלשון, לפילוסופיה מזרחית או יוונית, מודרנית או פוסט מודרנית ועוד.
 
על המסלול באוניברסיטת חיפה
 
המסלול לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה פוּתח במטרה להעמיק את הידע וההבנה של הסטודנטים בבעיות פילוסופיות, על תחומיהן השונים. תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לבחור בתחום התמחות, והיא פועלת בנוסף גם לפיתוח כישורי החשיבה והכתיבה שלהם. הידע הנרכש במסלול זה מאפשר לבוגריו להמשיך למחקר בפילוסופיה במסגרת לימודים לדוקטורט.
 
אפשרויות הלימוד
 
הלימודים במסלול לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה נפרשים על פני 24 חודשים, ומתקיימים בשני מסלולים לבחירה: מסלול מחקרי הכולל הגשת עבודת גמר מחקרית (תזה), ומסלול ללא תזה, הכולל בחינת גמר. החוג לפילוסופיה מציע למתעניינים מגוון של תכניות לתואר השני, וביניהן: תכנית מיוחדת למצטיינים במשפטים, תכנית לחקר פילוסופי של המדע והרציונאליות, תכנית לספרות ופילוסופיה ותכנית לאתיקה יישומית ומקצועית. בנוסף, סטודנטים מצטיינים בתואר ראשון יוכלו להגיש מועמדות למסלול ישיר לתואר M.A בפילוסופיה.
 
תנאי הקבלה
 
למסלול המחקרי יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון בפילוסופיה ממוסד אקדמי מוכר, שהשיגו ממוצע ציונים של 85 לפחות בחוג לפילוסופיה, וממוצע של 80 מינימום בחוג המשני בתואר. הקבלה למסלול זה מותנית באישור הוועדה של החוג באוניברסיטת חיפה. למסלול ללא תזה יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון בפילוסופיה ממוסד אקדמי מוכר, המחזיקים בציון ממוצע של 80 לפחות בחוג לפילוסופיה, וציון 76 מינימום בחוג המשני בתואר.
 
הסגל האקדמי
 
צוות ההוראה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה כולל אנשי מחקר מרשימים, שפעלו גם באוניברסיטאות אחרות בארץ ובעולם, והתמחו בנושאים מגוונים מרתקים. כך לדוגמא, בקרב המרצים ישנם כאלה שלמדו באוניברסיטאות אוקספורד, קיימברידג', ברקלי, שיקאגו, העברית, גלסגו, קיוטו, טורונטו ועוד. נושאי ההתמחות של אנשי הסגל האקדמי הם, בין היתר: פילוסופיה של הנפש וההכרה, פילוסופיה של המדע, אתיקה ומשפט, מחשבת המזרח, מחשבה אירופאית, חשיבה פוליטית, פילוסופיה של הלשון, היסטוריה של הפילוסופיה, פילוסופיה חדשה ועוד.
 
לסיכום
 
התכנית לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה נועדה להעשיר ולהעמיק את הידע וההבנה של הסטודנטים בסוגיות פילוסופיות שונות. לימודי התואר השני מאפשרים לסטודנטים להתמחות בתחומים מסוימים בפילוסופיה ואף להשתלב במחקר בתחום. תלמידים מצטיינים בתואר השני עשויים לזכות במלגות מטעם הרשות ללימודים מתקדמים או לזכות בפרסים המוענקים בזכות עבודות סמינר מצטיינות או הישגים כלליים בלימודים. 
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה


עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה: 

חוות דעת של סטודנטים: מוסמך בפילוסופיה - אוניברסיטת חיפה (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר בפילוסופיה, 11/09/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לומדת בתוכנית הבינלאומית באוניברסיטת חיפה והתוכנית נתנה לי הרבה כלים למחקר ההמשך, הכרתי אנשים חדשים, התוכנית מסודרת ומאורגנת היטב

על הקמפוס
האוניברסיטה גדולה ומרווחת, הרבה מדשאות ומרחב, כיתות הלימוד גדולות ומאורגנות בצורה נוחה המאפשרת רמת לימוד גבוהה, הקפיטריה מושקעת ומגוונת,כל מרחב האוניברסיטה מאוד נקי. מדי פעם בפעם מארגנים מסיבות לסטודנטים במרחב הפתוח

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English