תואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בפילוסופיה של אוניברסיטת בן גוריון

 

תוכנית הלימודים לקראת תואר שני בפילוסופיה מעמיקה את הידע של הסטודנטים בתחומים שונים כגון פילוסופיה של הדת, המדע והתרבות הדיגיטאלית, תורת ההכרה, הלוגיקה, האסתטיקה ועוד. אוניברסיטת בן גוריון מציעה תוכנית לימודים בדגש על המסורות הפילוסופיות השונות ועל קיום של דיונים פילוסופיים חדשניים המהווים את החזית המחקרית לחקר הפילוסופיה בן זמננו.

 

המחלקה ללימודי פילוסופיה באוניברסיטת בן גוריון מהווה מרכז לקהילה פילוסופית בעלת פעילות ענפה, לדוגמא, מידי שבוע נפגשים סגל המחלקה עם הסטודנטים במסגרת הסמינר המחלקתי, בו מארחים מרצים בעלי שם מהארץ ומחו"ל ומקיימים פולמוסים פילוסופיים תוך שימוש בחידושים מן המחקר האקדמי.

 

תלמידי המחלקה הקימו מועדון פילוסופי, בו הם נפגשים מידי שבוע לטפח ולהפרות את החשיבה הפילוסופית. המחלקה שמה דגש רב על תרומה לשיח הפילוסופי העכשווי ופיתוח חקר הפילוסופיה בהתאם לצרכי החברה המודרנית העכשווית.

 

תוכנית הלימודים

 

תואר שני בפילוסופיה ניתן ללמוד במסגרת של שני מסלולי לימוד:

 

 • מסלול מחקרי - תוכנית הלימודים במסלול המחקרי הינה בהיקף של 36 נ"ז הכוללות: 28 נ"ז בלימודי קורסים ו – 8 נ"ז בכתיבת עבודת מחקר (תזה). על הסטודנטים במסלול המחקרי להשתתף בקורס לימודי שפה זרה וארבעה סימנרים מחקריים. ציון התואר מורכב מ – 45% ציוני הקורסים הנלמדים, 45% עבודת המחקר ו – 10% בחינת גמר.

 

 • מסלול כללי - תוכנית הלימודים במסלול הכללי הינה בהיקף של 36 נ"ז הכוללות לימודי קורסים שמתוכם לפחות 24 נ"ז מהמחלקה לפילוסופיה. על הסטודנטים במסלול הכללי להשתתף בארבעה סימנרים לתואר שני אשר כל אחד בהיקף של 4 נ"ז. ציון התואר מורכב מ – 85% ציונים בקורסים הנלמדים ו – 15% בבחינת הגמר.

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

 • אל האדם שהננו
 • הפנומנולוגיה של הרוח
 • לנין, מאך, וברקלי
 • מחשבה מדינית במאה ה-20 א'
 • אתיקה וגבולות הפילוסופיה
 • פילוסופיה של מדעים קוגנטיביים
 • אמנות פרפורמטיביזם ודמיון משפחתי
 • הרג של חפים מפשע בזמן מלחמה
 • ראסל - "בעיות הפילוסופיה" וכתבים אחרים

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לתואר שני הינם: בוגרי תואר ראשון בפילוסופיה ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה שממוצע הציונים בתואר הינו 85 לפחות או בוגרי תואר ראשון מתחום אחר ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה שממוצע הציונים בתואר הינו 85 לפחות יידרשו ללימודי השלמה. השלמת לימודי אנגלית עד לרמת "מתקדמים 2".

 

משך הלימודים ותעודות

 

התוכנית ללימודי תואר שני אורכת שנתיים אקדמיות. בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר שני בפילוסופיה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט בפילוסופיה. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כגון: בכתיבה ופרשנות לאמצעי התקשורת השונים (בדגש על עיתונות וטלביזיה), בעבודה במינהל הציבורי או הפרטי, השתלבות בתחום הטיפול הפופלארי- ייעוץ פילוסופי, בהוראת הפילוסופיה באקדמיה או במוסדות חינוך נוספים וכמובן בתחום המחקר הפילוסופי באקדמיה או מחוצה לה.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp